Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Wersje 156 a obniżenie.

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał majster Zobacz post
    Nie bądź sknera i podziel się numerami, bo albo ten cały sportpack dla wersji Sportwagon w ogóle nie istniał, albo ktoś tutaj ostro miesza, bo co forum to inna odpowiedź.... Jak będziesz miał tylne koła na podnośniku to numery powinny być widoczne (jak nie pożarła ich rdza), przynajmniej w sedanie przy Sportpacku jest biały napis z numerem sprężyny i producentem...
    Mają być gdzieś wybite na spręzynie czy ma być naklejka?? Jezeli naklejka to już niestety żadnej nie mam.
    Schyliłem sie pod auto i mam chyba jednak zółte kropki na sprężynach a przynajmniej taki kolor przypominają chocaiż są mocno wyblakłe. Jak będę miał zdjęte koło to zmierzę suwmiarką gr. spręzyny, policzę zwoje i poszukam tego numeru
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

  2. #32
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    156 1.9 JTD M-jet
    Postów
    6

    Domyślnie

    Hej, posiadam 156 sw i siedzi dość wysoko. Chciałem go troche posadzic ale przeraża mnie fakt ze jadac na obecnym zawieszeniu czasami jak przód zanurkuje w dól to szoruje osłona miski. Wczesniej miałem auta obniżane i nie było problemu a w alfie trochę sie obawiam wiec dziwie sie ze niektórzy obniżają o 40 mm. chyba ze to moje obecne zawieszenie jest żle dobrane i jest za miekko. Pozdrawiam

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Nurkuje bo sprężyny miękkie, ja zmieniłem na sportpacki i już przy hamowaniu dziób nie idzie do dołu Także kto wie czy ryzyko otarcia miską się nie zmniejszyło.

  4. #34
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał matezoma Zobacz post
    Nurkuje bo sprężyny miękkie, ja zmieniłem na sportpacki i już przy hamowaniu dziób nie idzie do dołu Także kto wie czy ryzyko otarcia miską się nie zmniejszyło.
    Ty miałeś seryjne normalne amory + spręzyny z przodu? Ja miałem nivo sportowe z tyłu, tylko nivo "kaput" po 10 latach i trzebabyło wymienić, więc zakupiłem aryginalne amory tylnie + sprężyny z Kayab i teraz dupa poszła do góry. Moje pomiary to 4,5cm przód i 8cm z tyłu co wygląda dziwnie. Felgi telefony 16 i opony nówki 205/55. Na takim zestawie wygląda troche jak koza Przód nie nurkuje przy gwałtownym hamowaniu ani też nie myszkuje, za to tyl przy gazie do podłogi "usiada" co czuc w kabinie.
    Przez to chciałem z tyłu ją troche dać niżej i sztywniej dlatego głębie temat sportpackowych sprężyn do SW.
    Mało tego jak mam z tyłu nivo sportowe to przód też jest inny niż standardowe. Inne sprężyny (niższe) oraz inne amory. Dlatego tył mi nie nurkuje, a miską nigdzie nie obiłem, gdyż w JTD najniższym punktem jest kolanko wydechu, które dostanie szybciej niż miska

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Tak, miałem z przodu seryjne amory i sprężyny. Przy hamowaniu auto nurkowało jak szalone, a przy ruszaniu widok nieba Teraz po zmianie na SP jest jak być powinno

Podobne wątki

  1. [147] obniżenie
    Utworzone przez SkyBlue w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 17:52
  2. [145] obniżenie
    Utworzone przez Kosiar w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 09:16
  3. 147 obniżenie -40/45 mm
    Utworzone przez Juro w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 09:22
  4. Obniżenie Alfy 147
    Utworzone przez Kolin w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 10:15
  5. obniżenie
    Utworzone przez Szwejk73 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 21:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory