Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Potrzebna pomoc i dobre rady

  1. #1
    Ktos321
    Gość

    Domyślnie Potrzebna pomoc i dobre rady

    WItam mam nie lada problem i potrzebuje pomocy. Jakos sprobuje wszystko opowiedziec pokoleji co sie stalo
    A wiec mam Alfe Romeo 156 gta 3.2 mieszkam w irlandii ale to tak na marginesie jesli ktos by mnie wysylal do punktow w polsce moj problem jest mianowicie taki mienilem silnik w Alfie gdyz tamtem padl. Po zmianie silnika wsadzeniu go do auta podpieciu wszystkich kostek przeczyszczeniu ich przedmuchaniu po podlaczeniu wszystkich mas do silnika samochod nie odpala wyskoczyla ikonka immobilaisera silnik kreci ale nie pali nastepny problem to przepustnica pyka stuka i jednoczesnie mruga ikonka komputera. nie moge sie przez to polaczyc z ecu i przeczytac bledy. Zasilanie do immo box dochodzi przeczyscilem wszystkie styki plus antenke kolo stacyjki , wszystkie bezpiezniki sa rowniez dobre. Nie wiem co jeszcze moge sprobowac bo juz sie poglubilem. Czy jest mozliwe ze padl ECU? bo tak tutaj mowi moj mechanik. Jesli tak to co teraz? da sie to naprawic czy trzeba nowy ECU??? POMOCY Z Gory DZIEKUJE

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Ważne pytanie czy coś po za silnikiem jeszcze wymieniałeś??? Mam tu na myśli przepustnicę, ECU itp.

  3. #3
    Ktos321
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek Zobacz post
    Ważne pytanie czy coś po za silnikiem jeszcze wymieniałeś??? Mam tu na myśli przepustnicę, ECU itp.
    Nie przepustnica ecu pompa wody pompa aleju caly osprzet jest od starego silnika rozrusznik alternatow wsztstko nawet cewki i swiece przelozylem od starego cala wiazka przewodow co jest przy silniku to tez jest od starego jedyne co to sensory zostaly nie przelozone

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    U mnie przy wymianie silnika był problem z immo ale to dlatego, że przekładałem silnik z całym osprzętem, czyli przepustnicą i ECU. Kurczę skoro nie możesz się połączyć z kompem to albo faktycznie padł, albo coś źle masz popodłączane, ewentualnie immo padło ale to jest chyba razem z ECU połączone. Ale niech ktoś się jeszcze lepiej wypowie kto ma 156 albo trochę więcej pojęcia ode mnie.

  5. #5
    Ktos321
    Gość

    Domyślnie

    zapomnialem dodac ze break switch jest padniety i jest to automatyczna skrzynia nie manual

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Spróbuj kolego awaryjnie odpalić (czyli wbić kod imobilajzera za pomocą pedału gazu) jeżeli nie odpali to komputer a jak odpali to imobilajzer (osobna niebieska puszeczka umiejscowiona w okolicach skrzynki bezpiecznikowej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Spróbuj kolego awaryjnie odpalić (czyli wbić kod imobilajzera za pomocą pedału gazu) jeżeli nie odpali to komputer a jak odpali to imobilajzer (osobna niebieska puszeczka umiejscowiona w okolicach skrzynki bezpiecznikowej.

    Niekoniecznie,miałem podobny problem,brak kontaktu z ecu przez kompa,wyskoczyła kontrolka immo i niemożność uruchomienia awaryjnego za pomocą kodu.Jedyny u mnie w okolicy kumaty elektronik,po trzech tygodniach dał za wygraną i się poddał,zaholowałem auto do konkretnego warsztatu (typowo immo itp.) i na drugi dzień było zrobione,zerowanie ecu itd.Mechanicy z reguły mówią o wymianie sterownika,bo tak najprościej ale ja ci radze znajdz dobrego elektronika.

  8. #8
    Ktos321
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adamus Zobacz post
    Spróbuj kolego awaryjnie odpalić (czyli wbić kod imobilajzera za pomocą pedału gazu) jeżeli nie odpali to komputer a jak odpali to imobilajzer (osobna niebieska puszeczka umiejscowiona w okolicach skrzynki bezpiecznikowej.
    Dobrze sprobuje w poniedzialem gdyz samochod jest u mechanika. Co rozumiesz piszac WBIC KOD ZA POMOCA PEDALU GAZU???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcin713 Zobacz post
    Niekoniecznie,miałem podobny problem,brak kontaktu z ecu przez kompa,wyskoczyła kontrolka immo i niemożność uruchomienia awaryjnego za pomocą kodu.Jedyny u mnie w okolicy kumaty elektronik,po trzech tygodniach dał za wygraną i się poddał,zaholowałem auto do konkretnego warsztatu (typowo immo itp.) i na drugi dzień było zrobione,zerowanie ecu itd.Mechanicy z reguły mówią o wymianie sterownika,bo tak najprościej ale ja ci radze znajdz dobrego elektronika.
    Jestem w Irlandii a tutaj niestety nie ma takich elekromechanikow czy samych elektronikow jak w polsce. Z wielka checia nie ma dla mnie problemu wyslac cale ECU i Immo do kogo do polski ale zapewno to nic nie da bo jak sie polaczy ??

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    156 2.5 v6,159 2.4
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jestem w Irlandii a tutaj niestety nie ma takich elekromechanikow czy samych elektronikow jak w polsce. Z wielka checia nie ma dla mnie problemu wyslac cale ECU i Immo do kogo do polski ale zapewno to nic nie da bo jak sie polaczy ??

    A co to za różnica Irlandia czy Polska,tu i tam w autach jest immo,zwykły warsztat który zajmuję się tymi sprawami to ogarnie i najlepiej na miejscu,jeśli chodzi o przesyłkę do Polski to musisz wysłać kluczyk,puszkę immo oraz ecu i na stole elektronik to podłączy,oczywiście pomijając że wszystko jest prawidłowo podłączone po przeszczepie.Ty masz sterownik ME 7.3.1, na forum są też osoby w temacie,może ktoś się odezwie a tymczasem masz tu stronkę,typowo wysyłkową ,naprawy ecu itp.
    http://www.vayer.pl/index.html

    Dobrze sprobuje w poniedzialem gdyz samochod jest u mechanika. Co rozumiesz piszac WBIC KOD ZA POMOCA PEDALU GAZU???

    Kod masz na karcie kodowej ,jeżeli ją posiadasz,lub sczytać z eepromu puszki immo.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    Kod:
    mienilem silnik w Alfie gdyz tamtem padl.
    - a co z pastylką immo w kluczu, jest ze starego silnika czy z nowego ?
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

Podobne wątki

  1. Mito dla kobiety, prośba o rady/ pomoc w kupnie
    Utworzone przez KarolinaS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2013, 18:16
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 28-10-2011, 21:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory