Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: zderzaki alfa romeo 156

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 1.9 JTD 2003 rok
    Postów
    88

    Domyślnie zderzaki alfa romeo 156

    Witam wszystkich , nie wiedziałem za bardzo do którego działu wrzucić moje zapytanie , wiec jesli źle to przepraszam . Moje pytanie odnosi się co do lakierowania . Zacząłem robić zderzaki w belli , ale mam popękany lakier 'pajączki' i czy mogę z grubsza zmatować czy muszę zdzierać do samego plastiku . Jesli pomaluje po tym jak z grubsza oszlifuje to 'pajączki bedzie widać ?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Reloaded
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa 159 2,4
    Postów
    207

    Domyślnie

    Niestety, ale będzie je widać, a jeśli masz jasny perłowy/metaliczny kolor to będzie po prostu dramat.
    Musisz zdjąć całą popękaną warstwę (prawdopodobnie pod spodem jest szpachlówka) i później wyrównać wszystko szpachlą, podkład i dopiero lakier.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    szlifujesz do pplastiku co grubsze ubytki szpachlujesz podkład i kolor

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 1.9 JTD 2003 rok
    Postów
    88

    Domyślnie

    a znacie jakiś szybki sposob na szlifowanie tego ? NA zderzaku jest , lakier , podklad , lakier podklad . Ktos poprzednio się nie trudził z szlifowaniem

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ka-Ka
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    MAZDA RX-8 była:AR 159 SPORTWAGON 1.9JTDM/AR 156 Grigio Lipari 1.9 JTD M-jet Sportwagon
    Postów
    323

    Domyślnie

    Te pęknięcia lakieru wynikają z jakiejś naprawy/lakierowania zderzaka(nie w fabryce)? czy po prostu czasem tak się pojawia? Ja widziałem belle co miała takie małe pęknięcia pod warstwą lakieru bezbarwnego(widać pęknięcie, ale pod palcem nic nie czuć) Jak lekko ktoś dociśnie zderzak do czegoś(np. słupka) to lakier może popękać?

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar bieniak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    rosso 156 98r 1,8TS:)
    Postów
    120

    Domyślnie

    uderzenia lekkiej kolizji uderzenia piką na parkingu itp. zazwyczaj występują na naprawianym elemencie gdy nie używa się plastyfikatora do lakieru.ale często i na oryginalnie lakierowanych zderzakach
    jak to usunąć gruby papier i jedziesz ręcznie lub maszynowo oscylacyjnie

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ka-Ka
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    MAZDA RX-8 była:AR 159 SPORTWAGON 1.9JTDM/AR 156 Grigio Lipari 1.9 JTD M-jet Sportwagon
    Postów
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał bieniak Zobacz post
    uderzenia lekkiej kolizji uderzenia piką na parkingu itp. zazwyczaj występują na naprawianym elemencie gdy nie używa się plastyfikatora do lakieru.ale często i na oryginalnie lakierowanych zderzakach
    jak to usunąć gruby papier i jedziesz ręcznie lub maszynowo oscylacyjnie
    A tak z ciekawości zapytam o 4 nad ranem .
    Takie pęknięcia lakieru w wyniku lekkiego uderzenia będą się powiększać same z siebie czy jak nie będzie się tego ruszać to zatrzyma się?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adamus
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 GTA Q2 kolor Azzuro nuvola AR 156 2,5 V6 AR145 1,6Ts AR 146 2,0 Ts AR 146 1,9 TD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaku Zobacz post
    a znacie jakiś szybki sposob na szlifowanie tego ? NA zderzaku jest , lakier , podklad , lakier podklad . Ktos poprzednio się nie trudził z szlifowaniem
    żeby nie drzeć papierem możesz kupić preparat do usuwania starych powłok lakierniczych ja np. używałem SKANSOLU
    Ostatnio edytowane przez adamus ; 10-07-2013 o 13:08

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 1.9 JTD 2003 rok
    Postów
    88

    Domyślnie

    to żeś mnie pocieszył , pół godziny temu naniosłem szpachel Ale jeszcze tył będę robił niedługo

    a co myslicie o zaklejeniu dziur tych co są obok grilla na zderzaku ?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS 1.6
    Postów
    43

    Domyślnie

    Nie używaj żadnych preparatów, jako lakiernik Ci to mówie. Kup najlepiej sobie szlifierkę oscylaycjna, jeśli nie masz kompresora to elektryczną, wydatek około 150 zł, a przyda się nie tylko do tego. Szlifujesz do momentu, aż pękniecia znikną, potem musisz zweryryfikować czy to popękał lakier bezbarwny, baza, czy wszystko razem z podkładem (a może masz malowany zderzak akrylem, wtedy nie ma warstw baza - lakier bezbarwny, tylko sam akryl, dla lakiernika gorzej przy robieniu zaprawek, lepiej przy malowaniu całych elementów), jeżeli już zlikwidowałeś pękniecia i niestety były one do gołego plastiku musisz kupić podkład na plastik, nie zwykły, gdyż podkład na plastik ma dodatkowe właściwości, elastyczność, przyczepność itd. Jeżel nie ma gołego plastiku to możesz robić zwykłem podkładem. Szpachlujesz zderzak ? Mam nadzieje, że nie zwykłą szpachlą ? Do zderzaków plastikowych używa się szpachli do plastiku, jest ona elastyczna.
    Mam rozumieć, że sam będziesz malował ?

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 75 America zderzaki
    Utworzone przez Wujo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 12:56
  2. [33] zderzaki do Alfy Romeo 33
    Utworzone przez Strzala_1 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 21:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory