Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Temat: Sukces czy niewypał?

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie Sukces czy niewypał?

    Z danych producentów europejskich na temat sprzedaży wynika że Alfa Brera sprzedaje sie w ilościach rzędu 8 tys. egzemplarzy rocznie .Jest to 2 razy mniej niż konkurencyjny Mercedes i 4 razy mniej niż Audi .Jak myslicie dlaczego tak duży sukces wystawowy nie przełożył się na wysoką sprzedaż auta??
    Ostatnio edytowane przez Tuti ; 04-11-2010 o 09:11

  2. #2
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    Bo to Alfa Romeo-najpłytszy powód, ale idziemy dalej- amatorzy wrażeń za kierownicą raczej też nie pójdą do salonu po Brere- wysoka masa własna i z deksza za słaby doń silnik. Nawet ten 3.2-czuc jednak, że jakoś ospale idzie to rozpędzanie. Ja sam nie wiem czy poszedłbym po Brere do salonu gdyby priorytetem były osiągi.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  3. #3
    gALL
    Gość

    Domyślnie

    Gtv, Spider tez sie nie sprzedaja/sprzedawaly tak jak odpowiedniki Audi czy BMW.

    U mnie na wsi, akurat salon AR nie narzeka na brak klientow na Brere i nowego Spidera.

    Pozdrawiam
    Klaudiusz

  4. #4
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie niska sprzedaż to zaleta tego auta, uważam że to bardzo piękny samochód i z pewnością kiedyś będzie mój!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Brera jest dyskusyjnie ładna...

    Tyłeczki tych nowszych Alf są jakieś takie ~~~~ no może poza 159.

    Poza tym tak jak fiergloo, pisał, Brera jest za ciężka. Było porównanie w Top Gear z TT i z Hondą S2000 (tak mi sie kojarzy przynajmniej)... Obejrzcie warto.

    Jakby tą 3.2 V6 i odchudzić 150kg, to niech się BMK-i Mesie i inne schowają.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    http://www.lanciateam.pl/samochod/1/51/2/3/

    Ku ochronie złóż surowców...

    2.4 -> 230KM

  7. #7
    rafter
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q
    http://www.lanciateam.pl/samochod/1/51/2/3/

    Ku ochronie złóż surowców...

    2.4 -> 230KM
    Niestety wersja 2,4 JTDM pięknie jeżdzi tylko na wprost ,na łukach ją strasznie wynosi ,dlatego Q4 3.2 bije ją na głowę pod względem trakcji (jeżdziłem oboma wersjami).Q4 ma na dole chwile zastanowienia i nie wiem czym to jest spowodowane. Ciężar Brery jest wysoki ale dla mnie jest to auto typu GT a nie typowy sportowy przecinak. Z drobiazgów przy moim wysokim wzroście mam efekt ,,czapki z daszkiem'' , zdecydowanie za wysoka pozycja za kierownicą ,myślę że kierowca przy wzroście 1.80m nie zwróci na to uwagi.Aha no i gdy uniesiemy głowę zobaczymy ten paskudny plastikowy panel oświetlenia ,jakby go ktoś srebrnym sprayem malował :wink:

  8. #8
    ViP Romeo Avatar puotek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    156FL Q2
    Postów
    1,090

    Domyślnie

    Cytat Napisał 145Q
    Brera jest dyskusyjnie ładna...

    Tyłeczki tych nowszych Alf są jakieś takie ~~~~ no może poza 159.

    Poza tym tak jak fiergloo, pisał, Brera jest za ciężka. Było porównanie w Top Gear z TT i z Hondą S2000 (tak mi sie kojarzy przynajmniej)... Obejrzcie warto.

    Jakby tą 3.2 V6 i odchudzić 150kg, to niech się BMK-i Mesie i inne schowają.

    Pamiętam ten odcinek Top Gear, przez cały czas trwania się spierali, które auto najlepsze (nie pamiętam, ale nie było tam Audi R8?) po to by wkońcu wszyscy zgodnie stwierdzili, że gdyby mieli wybierać, to mimo wszystkich wad i niedociągnięć wybrali by, sugerowaną przez Jamesa, Brere ;P

  9. #9
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    No cóż, wyszły w sumie 3 konkurencyjne modele Alfy:
    - Brera (coupe)
    - GT (coupe)
    - Spider (cabrio)

    Brera i Spider są do siebie bardzo podobne, mając do wyboru wybrałbym cabrio, szczególnie z czasach gdy dach cabrio nie jest wodoszczelną szmatą ale dzwiękoszczelnym grubym dachem.
    A gdybym miał do wyboru Brerę a GT, to mówcie co chcecie ale GT wygląda lepiej od Brery, szczególnie tył jest o niebo piękniejszy. Są dwa coupe na rynku... i GT jest bardziej zgrabna.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar rafter
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    BMW 540i xDrive G30
    Postów
    1,602

    Domyślnie

    [ We wspomnianym odcinku Top Gear było Audi TT i Mazda RX8. Rzeczywiście na koniec powiedzieli że woleli by Brerę ale z mocniejszym motorem ,bo testowano tam wersję benzynową 2,2 JTS 185 KM i śmieli sie że auto ,,nie jedzie''

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory