Wczoraj zakupiłem alfe 166 rocznik 1999 maj pojemność 2.0T Spark 155KM. Z wyglądu jak z wyglądu to nie nowe autko kupione za okazyjną cenę żeby wrócić do PL.
Wady jakie zauważyłem:
- nie zamyka się przednia klapa, poprzedni właściciel trafił w słupek (już naprawione)
- centralny zamek po wciśnięciu przycisku to też przekręceniu kluczyka sterownik od kierowcy odbija i wszystkie drzwi się otwierają
- wymienić olej nie wiem jaki był zalany nie ma nić o tym przebieg to ~129 tys.
- lewe tylne drzwi są zablokowane. Prawdopodobnie cięgno ale przez przypadek przekręciłem w poziom blokadę rodzicielską w drzwiach i teraz nie idzie ich otworzyć
- od czasu do czasu pedał sprzęgła nie odbija i trzeba go nogą cofnąć po za tym biegi wchodzą bez problemu
- i to co mnie dziwiło na drodze ekspresowej przy prędkości np. 100 KM/H i piątym biegu bo nie ma 6 a powinna być przy takiej pojemności mam min. 3 tys. obrotów a już np. 120 KM/H mam ~3,5-4 tyś obrotów. Czy to jest w nich normalne???

Jeśli ktoś jest w stanie powiedzieć czy też doradzić jak sobie poradzić z problemami będę wdzięczny fotki dodam w odpowiednim dziale. Pozdrawiam i tak jestem zadowolony z zakupu mojego pierwszego włoskiego auta. Niech inni sobie mówią co chcą o włochach ale są bardzo wygodne i pięknie wyglądają.