Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Alfa ma drgawki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie Alfa ma drgawki

    Witam, mam problem z alficzka, w tamtym tygodniu wybrałem sie w trase (200 km w jedna strone) i w jedna jechalem autostrada normalnie tak do 160 km/h, nie odczuwałem żadnych drgań. Zrobiłem z 50 km po miejscu (Krakow drogi fatalne...) w drodze powrotnej juz odczułem te drgania jechałem ok 110, bo przy wiekszej predkosci wydawało sie ze auto sie zaraz rozleci. Pozniej stacja diagnostyczna luzów zero amory przod 71,72 tył 47,56 oraz gumy stabilizatora do wymiany. Te amory z tyłu słabe, ale wątpie zeby powodowały takie drgania, jeszcze sie nie odbija jak piłeczka Pojechałem na wyważenie kół gosc mi powiedzial ze mam delikatnie krzywą lewą felge ale to nie powinno dawac az takich objawów. Za kilka dni znowu ta sama trasa znowu drzy całe auto fotele, pedały,kierownica. I nie wiem czy to przypadek ale jak zajechałem na miejsce to w tylnym lewym kole jednej sruby juz nie bylo a druga juz ledwo sie trzymała, nie wiem czy to przez te drgania czy przez to ze słabo dokręcili, wróciłem na zapasówce, pojechałem naprostować tą felge wywazyli mi znowu koła, ale nie wiem czy nawet nie jest gorzej..... Co to moze być? przeguby, dwumas, krzywa pół oś?
    W skrócie drży najbardziej na idealnie rownej drodze i zaczęło mi teraz ściągać w prawo
    Ostatnio edytowane przez michal9916 ; 05-08-2013 o 08:15

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal9916 Zobacz post
    przeguby, dwumas, krzywa pół oś?
    któryś przegub się pewnie rozlatuje. sprawdź napęd

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Co to za patałąchy ci kołą przykręcali . Moim skromnym zdaniem ( tymbardziej ,że piszesz o tylnym kole ) to wina tylko i wyłącznie koła . Jak ci śruby wypadły to już sam fakt jest dla mnie szokiem . Nie ma mowy ,że od drgań . Jak miałeś poluzowane koło i tak jechałeś to samo z siebie już może być zcentrowane jak biło ( ciesz się ,że żyjesz bo mogłeś je stracić ) . Jedz do "normalnego" wulkanizatora i dobrze niech sprawdzi koła . Może być felga krzywa a może opona bić . Masz oryginalne felgi??? Ja moje wyważyłem założyłem - trasa i bije . Znowu wulkanizator i znowu ok . Zakładam raz jeszcze trasa - bije . Okazało się ,że te "dzyndzle" które wkręca się w tarcze ( trzymające tarcze na piascie i wchodzące w stalówce w oczko między śrubami ) w moich alumach napierały na scianke felgi w której jest otwór śruby i jak dociągłem koło to nieznacznie zle siadło co powodowało bicie przy większych prędkosciach . Wykręciłem "dzyndzle" trasa - 200km/h - cisza i spokój . Oczywiście nie można wykluczyć przegubu czy krzywej półosi ale : wcześniej tego nie miałeś a nie spkrzywiłeś półosi siłą woli , a dwa że jak z tylnego koła ci wyleciały śrubki to aż strach pomyslec po ilu promilach ten twój wulkanizator przychodzi do pracy

    - - - Updated - - -

    PS . No chyba ,że masz felgi pod pierscienie centrujące a jezdzisz bez - to wtedy krzyż na droge.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    Felgi mam takie jak tutaj http://gomotors.net/photos/09/25/alf...ed_98e62.jpg?i czyli oryginalne. Jest tam taki dzyndzel, spróbuje sie go pozbyć zobaczymy. Jutro jade na wymiane gum stabilizatora, to mechanik sprawdzi mi jeszcze te przeguby, z zewnatrz widze ze gumy nie popękane, czystko i sucho na zewnatrz... Na co jeszcze zwrócić uwage?
    Haha to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u tego wulkanizatora ;D

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Jak masz oryginalne felgi to raczej jest tam wypust na ten "dzyndzel" . Sprawdz dobrze koła . Felga może być krzywa ale i sama opona może bić ( materiał puscił ) . Niektóre chinskie opony nowe biją bo są "nierówno" nalane . Choć ja kupiłem sobie parke chińczyków i nie narzekam

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal9916 Zobacz post
    Felgi mam takie jak tutaj http://gomotors.net/photos/09/25/alf...ed_98e62.jpg?i czyli oryginalne. Jest tam taki dzyndzel, spróbuje sie go pozbyć zobaczymy. Jutro jade na wymiane gum stabilizatora, to mechanik sprawdzi mi jeszcze te przeguby, z zewnatrz widze ze gumy nie popękane, czystko i sucho na zewnatrz... Na co jeszcze zwrócić uwage?
    Haha to była moja pierwsza i ostatnia wizyta u tego wulkanizatora ;D
    Mam te same alusy. Nie ma możliwości by ten wystający trzpień nie schował się we wgłębieniu felgi. Także to nie może być to

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    Przeguby wporządku, to nie trzpień, prawa poduszka silnika naderwana, ale watpie zeby to było przyczyna, takich drgań...

  8. #8
    wojtekml
    Gość

    Domyślnie

    Daj do sprawdzenia łożyska kół, u mnie przyczyną drgań oraz uczucie jakby jazdy na oponie z bąblem było łożysko prawego koła.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar michal9916
    Dołączył
    04 2012
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 115 KM 2002 3 D
    Postów
    46

    Domyślnie

    No tak, ale łożysko powinno wyć jak startujący samolot a tu zero odgłosów... z Tyłu lewe koło jak poruszam godzina 9 i 12 to jest delikatny luz, ale tyl nie przenosiłby raczej drgan na kiere pedały i fotele, czy sie myle?

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebaoo2
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Chełmek (KOS...)
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 16V 105CV 77KW PROGRESSION 5P
    Postów
    81

    Domyślnie

    Ten luz może mieć na to wpływ

Podobne wątki

  1. Drgawki, przedmuch i niebiesko z tyłu
    Utworzone przez TriXter w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 16:29
  2. Brak mocy, kopcenie na czarno, drgawki silnika JTD
    Utworzone przez andru w dziale 147
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 21:14
  3. Drgawki przy 1500 obrotów
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 07:12
  4. [145] Krótkotrwałe drgawki
    Utworzone przez Rzmudzior w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory