Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z napinaczami pasów

  1. #1
    Italiano
    Gość

    Domyślnie Problem z napinaczami pasów

    Uzytkujac swoja Alfe spostrzeglem po 2 miesiacach iz moje pasy sa dosc luzne Tzn : gdy gwaltownie sie schyle to moge swobodnie glowa dotknac konsolii itp
    Gdy gwaltownie sie rusze to pasy sa luzne i nie napinaja
    Podejzewam ze to wina napinaczy ,ale moge sie mylic
    Czy ktos juz mial taki problem ???

    Pozdrawiam !!

  2. #2
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    ja miałem w swojej alfir troszke inny problem . wsumie tylko z pasem od strony kierowcy.
    jak go chciałem zapiąc i mocniej go pociągłem to sie blokował i nawet przy cofnięciu jeego niechciał puścic, dopiero po jakimś czasie sam łaskawie odpuscił :roll:
    wsumie pare razy mi się to zdazyło ale jak narazie jest spokój 8)

    pozdrawiam

  3. #3
    Italiano
    Gość

    Domyślnie

    Sam juz nie wiem czy moje pasy sa felerne,czy pirotechniczne napinacze juz tak dzialaja ??

    Prosze o rade

    Dzieki i pozdrawiam !!!

  4. #4
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Pirotechniczne napinacze pasow bezpieczenstwa dzialaja tylko w momencie kolizji - tylko jeden raz podczas swojego zywota. Gdy komputer poda impuls detonowany jest ladunek uruchamiajacy mechanizm pociagajacy pasy i dociskajacy Cie do fotela. Twoj problem polega na zlym dzialaniu kulki w mechanizmie bezwladnosciowym - da sie rozebrac i samemu naprawic, uwazac trzeba na sprezyne napinacza - moze krzywde zrobic.
    Powodzenia w zabawie z pasami.

  5. #5
    Italiano
    Gość

    Domyślnie

    Wiec w tym tkwi problem

    Fajnie wiedziec

    Wczoaj troche testowalem pasy i pochamowalem sobie na parkingu, test wyszedl pozytywnie, poniewaz przy gwaltownym hamowaniu pasy sie plokowaly itp

    Co do tej kulki w mechanizmie bezwladnosciowym to nie wiem o co chodzi, poniewaz nigdy w zyciu nie rozbieralem pasow
    Czy oby rozebranie pasow nie jest trudne, bo spotkalem sie z takimi opiniamii i nie wiem czy sam moge sie tego podjac ?

    Dzieki za odpowiedz ! !
    Pozdrawiam

  6. #6
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Opisze na rzykladze pasow z fiata - te zdazylo mi sie naprawiac.

    Napinacz pasow jest skonstruoway ze sprezyny zwijanej ktora jest z jednej strony rolki z pasem, z drugiej strony tej rolki jest w obudowie mechanizm bezwladnosciowy.
    Dziala to na zasadzie sily ciezkosci kulki.
    Pasy sa odpowiednio zamontowane do kierunku jazdy, jesli kierunek ich zamontowania zmienimy o 90 st to juz nie beda sie blokowaly - to jest najczestsza wada po kolizjach aut - wyginaja sie mocowania i pasy nie blokuja.
    Jak rozbierzesz ta czesc z blokada to bedzie tam duza kulka (jak od lozyska) o srednicy 15-20 mm latajaca po prowadnicy.
    Jak hamujesz przesuwa sie ona w kierunku jazdy auta blokujac zapadke zatrzymujaca zwijarke pasa.
    Caly problem polega na wlasciwym kacie zamontowania mechanizmu i czystosci prowadnicy w srodku (co by kulka swobodnie latala i sie nie zacinala).
    Milej zabawy, pozdrawiam.

  7. #7
    Italiano
    Gość

    Domyślnie

    Bede probowal to naprawic na wlasna reke

    Teraz zaczynam podejzewac ze moje auto moglo miec dzwona, bo czemu niby owe pasy sie popsuly ????

    Pozdrawiam !!

  8. #8
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Niekoniecznie dzwona - moze sie cos pochrzanilo w srodku.

  9. #9
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    popsuly sie przeciez ci dzialaja moje tez sie nie blokuja jak sie normalnie poruszam ale jak b.gwaltownie sie blokuja.mogl sie tam dostac jakis syf

  10. #10
    Emenems
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce tworzyć nowego tematu bo sprawa jest zblizona. Czy u was pasy po odpięciu też tak kiepsko się zwijają, bo zawsze musze im pomagać. Można to jakoś wyregulować lub naciągnąć jakąś spręzynę.?

Podobne wątki

  1. [159] Sygnalizacja niezapiętych pasów - problem
    Utworzone przez nikusbb w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-03-2019, 13:42
  2. [MiTo] Problem z zapięciem pasów kierowcy .
    Utworzone przez cross099 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 16:56
  3. [159] Problem - kontrolka niezapiętych pasów
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-02-2013, 11:03
  4. Problem z migającą ikonką nie zapiętych pasów
    Utworzone przez sham w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 15:17
  5. Problem z kontrolką zapięcia pasów
    Utworzone przez Hala w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-07-2012, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory