Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa Romeo 155 Q4 Przeźwiedzkiego

  1. #1
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie Alfa Romeo 155 Q4 Przeźwiedzkiego

    Juz kilka dni temu myślałem żeby Was zapytać - czy ktoś pamięta , zna , wie , widział , jeździ (!?) tym autem ...
    Gwoli przypomnienia : Alfa Romeo 155 Q4 , która wypłynęła w Polsce pod koniec lat 90tych minionego stulecia należała do człowieka o nazwisku - chyba -Przeźwiedzki (przepraszam ale wszelkie dane przywołuję ze swej zawodnej pamięci w oparciu o artykuł w "Auto Dziś i Jutro" sprzed dobrych 10 lat - poprawiajcie mnie jeśli wiecie o co chodzi i jeśli sie mylę) . Zdobyła tytuł najpiękniejszego auta 1. Auto Tuning Show w Toruniu w 1998 r. Posiadała dwulitrowy silnik turbo pociągnięty do 306KM , właściciel pochodził z Poznania lub okolic albowiem wspominał w w/w artykule o zabawach na poznańskiej "autostradzie" i jej szokującym apetycie na paliwo . Samochód sprowadził z salonu z okolic Drezna - Zgorzelca ... Fantastycznie prezentowała się w czarnym kolorze z firmowymi grafikami na tylnych drzwiach . Więcej nie pamiętam ... Około dwa lata później pojawiła się oferta jej sprzedaży za szokujące wówczas 95.000 pln i za kolejne dwa lata za 45.000 i wtedy straciłem ją z pola widzenia . Gdzieś wydaje mi się znalazłem informację iż właściciel zastanawiał się nad sprzedażą tego cacka za naszą zachodnią granicą bo - "w Polsce nie ma popytu na takiego typu auta" - w dorozumieniu profesjonalnie przerobione i oryginalne ...
    Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje na ten temat niech napisze - ciekaw jestem co dzieje się autem które miało tak duży wpływ na krystalizację moich automobilowych potrzeb :mrgreen:
    Jedyne dostępne zdjecia (marnej jakości) dodaję w załączniku ...

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    no ja pamietam tylko jeszcze ze była robiona przez Hormanna, a właściciel mieszkał gdzieś w okolicach Zielonej Góry

    http://www.extreme-promotion.pl/ats/alfa1998.php

  3. #3
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    O tak najpiękniejsza 155 jaka widziałem . Mam ten numer Ayto dziś i jutro z marca 1998 artykuł pt. "Symfonia cylindrów" Jazda tą piękną Alfą to prawdziwa frajda . Właściciel twierdzi , że siedząc za kierownicą ponad trzystukonnej maszyny nie ma ochoty słuchać radia . Śpiew rasowego silnika i sportowego układu wydechowego zastąpi brzmienie nawet najlepszej aparatury HI-FI to wstęp . Ja zakochałem się w tym samochodzie CUDO

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #4
    KUBAS
    Gość

    Domyślnie

    jedną z najładniejszych 155 przerobionych w bardzo ładnym styluu jest , 155 Matki.
    kiedys chyba nawet się u nas kolega logował na tym forum. wiem ze często tez wpadał na IKARa.w jakiejś gazetce jest nawt dokładny opis tej furki...

    pozdro

  5. #5
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    andrew, zarzuć skanem :> chętnie poczytam o tym cudzie
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  6. #6
    Łukasz K.
    Gość

    Domyślnie

    andrew, zarzuć skanem :> chętnie poczytam o tym cudzie
    ja też dołączam się to tej prośby !

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Poznańska (Matka) wyglądała kiedys tak:

    http://www.fanta-team.org/picture.php?pid=254

    a potem po FL tak

    http://www.zastec.pl/155-Q4-01.jpg

    wygląd dosyć kontrowersyjny, właściciel kiedyś tam mówił ze jest 250 kuni, a celem jest więcej.

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    matka czasem wpada na nasze forum moze sam udzieli odpowiedzi

  9. #9
    ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    a czy to mowa o tym samamym samochodzie co w pierwszym poscie ?

    więcej o aucie Matki
    http://bluebox.zary.com.pl/auta/alfa155/alfa.htm
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

    2002 Opel Zafira OPC


    1999 Volvo V70

  10. #10
    rwww
    Gość

    Domyślnie

    Odnosnie grafiki z drzwi i maski z pierwszego zdjecia to mialbym prosbe do kazdego kto ma zdjecia samochodow z taka grafika (DTM 94). Mam taka sama grafika na swoim samochodzie ale pod lakierem (malowana). Chdzialbym zrobic sobie naklejki. Problem polega na tym ze ciezko bedzie bez wzorca, takze jak ktos by cos mial to prosilbym o przeslanie. rwww9@wp.pl

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory