Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Climatronic w 145/146

  1. #1
    miruone
    Gość

    Domyślnie Climatronic w 145/146

    Koledzy

    Mam takie banalne może pytanie czy w waszych AR 145/146 climatronik też tak działa.
    Mianowicie po ustawieniu nawiewu na auto i temperatury na LO dmuchawa działa jak na 4 biegu i wszystko pięknie chłodzi ale jeśli zmniejsze temp. na 18 to dmuchawa przestaje działać i tak i po jakimś czasie w aucie jest już ciepło jakbym jechał na wyłączonej klimie. wydaje mi się ze po zmianie wartości temp. dmuchawa powinna działać aż do uzyskania określonej temperatury.
    Jak to działa u was bo coś mi sie wydaje że u mnie jakiś może czujnik nie działa

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    U mnie działa tak jak powinno. Na LO działa jak szalona. Jak zmienię np. na 18 to nawiew jest trochę mniejszy, ale ogólnie chłodzi do określonej temperatury. Kiedyś robiło mi się tak jak piszesz, ale wyczyściłem czujnik i jest teraz dobrze. Czujnik jeśli się nie mylę jest po prawej stronie od kierownicy. Taka okrągła kratka. Tylko żeby się do tego dostać musisz zdjąć cały panel, do którego jest przymocowana.

  3. #3
    miruone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek Zobacz post
    U mnie działa tak jak powinno. Na LO działa jak szalona. Jak zmienię np. na 18 to nawiew jest trochę mniejszy, ale ogólnie chłodzi do określonej temperatury. Kiedyś robiło mi się tak jak piszesz, ale wyczyściłem czujnik i jest teraz dobrze. Czujnik jeśli się nie mylę jest po prawej stronie od kierownicy. Taka okrągła kratka. Tylko żeby się do tego dostać musisz zdjąć cały panel, do którego jest przymocowana.
    no też tak myśle że to może od czujnika wyczyszcze i zobacze a nie wiesz przypadkiem gdzie u nas jest czujnik zewnętrzej temperatury bo podobno jest.
    Acha a jak zmniejszysz temp. na 18 no nawiew działa ci mniej wiecej tak jak na którym biegu 1,,2,3 ??

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    145 1,9 jtd
    Postów
    5

    Talking

    Cytat Napisał miruone Zobacz post
    no też tak myśle że to może od czujnika wyczyszcze i zobacze a nie wiesz przypadkiem gdzie u nas jest czujnik zewnętrzej temperatury bo podobno jest.
    Acha a jak zmniejszysz temp. na 18 no nawiew działa ci mniej wiecej tak jak na którym biegu 1,,2,3 ??

    Wszystko zależy od temp. na zewnątrz, ale w te upalne dni to wtedy chodziła tak na 3 biegu

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Czujnik temperatury zewn. jest chyba w którymś lusterku (lewym?). Jak kolega pisze wyżej chodzi tak mniej więcej jak na 3. Ja już się schłodzi to tak między 1-2.

  6. #6
    miruone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek Zobacz post
    Czujnik temperatury zewn. jest chyba w którymś lusterku (lewym?). Jak kolega pisze wyżej chodzi tak mniej więcej jak na 3. Ja już się schłodzi to tak między 1-2.
    No u mnie cały czas chodzi tak jakby na 1 biegu wiec chyba coś nie tak
    Macie jakieś pomysły jak sprawdzić poprawność działania czujników temperatury??

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Miałem tak jak Ty. Potem czasem nawiew całkiem się wyłączał. Następnie raz działał, raz nie. Później działał tylko na włączonym zapłonie, zgaszonym silniku. Obecnie zupełne 0

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Płońsk
    Auto
    Alfa Romeo 145 2.0 T.S. (155 KM) Quadrifoglio 2000 r. Fiat Tempra 1.6 b+g digit
    Postów
    494

    Domyślnie

    Pod kompem powinno pokazać. Ale najpierw przeczysc sobie czujnik w kabinie.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2008
    Auto
    146 Boxer 1.6 95 r.
    Postów
    284

    Domyślnie

    A to jaki To jest typ klimatyzacji , że można ustawić 18 stopni to jest tam wyświetlacz w 145. Bo przeważnie jest klimatyzacja manualna na pokrętła. Po drugie trzeba zacząć od sprawdzenia czy jest czujnik w lusterku bo u mnie nie było bo Ktoś Urwał i zamontował manualne bez czujnika i długo dochodziłem co jest grane, to jest taki wystający dzyndzel od spodu lusterka prawdopodobnie lewego. Najlepiej Jakbyś Zrobił zdjęcie panlu klimatyzacji i lusterek od spodu.

  10. #10
    miruone
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czupi Zobacz post
    A to jaki To jest typ klimatyzacji , że można ustawić 18 stopni to jest tam wyświetlacz w 145. Bo przeważnie jest klimatyzacja manualna na pokrętła. Po drugie trzeba zacząć od sprawdzenia czy jest czujnik w lusterku bo u mnie nie było bo Ktoś Urwał i zamontował manualne bez czujnika i długo dochodziłem co jest grane, to jest taki wystający dzyndzel od spodu lusterka prawdopodobnie lewego. Najlepiej Jakbyś Zrobił zdjęcie panlu klimatyzacji i lusterek od spodu.
    W 145 jest nie ma wyświetlacza z temp. tylko na pokrętle jes podziałka i w taki sposób ustala się wybraną temperaturę.
    A co do lusterek to tak na szybko wczoraj spojrzałem i fakt żadnego czujnika od spodu nie widziałem jak znajde troche czasu to bedę musiał te lusterko rozebrać i sprawdzić ale lusterka są elektryczne chyba urwane nie były.

Podobne wątki

  1. [159] Trójstrefowy climatronic???
    Utworzone przez micorl w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 16:08
  2. Co to za climatronic???
    Utworzone przez 164Q4 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:05
  3. climatronic ?
    Utworzone przez Juro w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 21:15
  4. [164] Panel climatronic - cd. :-)
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 18:11
  5. [156] climatronic
    Utworzone przez madagaskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2008, 12:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory