Pozdrawiam miłośników włoskiej motoryzacji z najładniejszym znaczkiem na masce.
Od dłuższego już czasu śledziłem forum jako gość. Obecnie nadszedł czas poszukiwania następnego włoskiego samochodu ale tym razem z pod znaku AR. Nadszedł zatem czas na zarejestrowanie się i jednocześnie czas na poszukiwanie pomocy kolegów "Alfisti". Celuję w 147 lub (co mnie bardziej kusi) GT z silnikiem 1.9 jtd. Podczas pobytu we Włoszech naoglądałem się Alfeczek, Fiatów, Lancii, Maserati i w pełni zrozumiałem piękno włoskiej motoryzacji.
Samochód chciałbym sprowadzić z Włoch. Informacje dostępne w internecie są sprzed kilku lat a interesują mnie obecne opłaty we Włoszech. Jakie trzeba mieć dokumenty to wiem. Prawdopodobnie będę mógł skorzystać z lawety. Jeżeli się nie uda to będę próbował opcji "na kołach". I tu pojawia się problem. Koszty paliwa i winiet są mi znane ale ponoć obecnie bardzo podrożały opłaty ubezpieczenia i tymczasowej rejestracji by móc przyjechać do kraju. Może wtedy to już nie będzie opłacalne.
Czy ktoś może mi coś na ten temat powiedzieć? Próbowałem szukać w obecnych tematach ale mi się nie udało - może dlatego, że nie byłem jeszcze zarejestrowany. Ewentualnie proszę o wskazanie aktualnego tematu w tej kwestii.