Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [166 2,5 V6] Świeci się kontrolka awarii silnika i brak mocy

  1. #1
    damprzy
    Gość

    Domyślnie [166 2,5 V6] Świeci się kontrolka awarii silnika i brak mocy

    Witam wszystkich alfistów...jestem nowy na tym forum...i dodatkowo świeżym nabywcom Alfy..mam 166 z silnikiem 2,5 V6 z automatyczna skrzynią biegów..alfę mam dopiero tydzien..2 dni temu załadowałem do niej sekwencyjna instalację gazu..dzis podczas jazdy zapalila się kontrolka awarii silnika i samochód nagle stracił moc....pomóżcie co to moze byc...?? jutro jade do mechanika podłączyć ją pod kompa...czy przyczyną może być wydmuchnięta uszczelka pod głowicą!? miał ktoś taki problem?? Aha...dodatkowo napiszę ze jechałem na rezerwie gazu i paliwa też już prawie nie miałem...dotankowalem benzyny i gazu...w drodze do domu kontrolka zgasla i auto odzyskało moc...jednak po przejechaniu 10 km problem się ponowil...znowu pali się kontrolka i brakuje belli mocy...POMOCY!!
    Alfę kupiłem z wiarygodnego źródła...całe swoje życie naprawiana była i serwisowana w salonie alfa romeo Twardowski w Warszawie i przy zakupie miałem gląd w rachunki za wymiane całego tylnego zawieszenia oraz kompletnego rozrzadu wraz ze swiecami ok 1500km temu...oraz wiele innych drobnych napraw jak pęknięty wąz od wspomagania...wszystko robione w serwisie...sęk jeszcze w tym tkwi ze auto stalo przed tym jak trafila w moje ręce jakies 6 miesięcy i nie jeździlo...a gaz zakładał mi koleś który robił bardzo podobną instalację do takiej alfy tylko do silnika 2.0 TS i kumpel jeździ już ponad rok i jest zadowolony...dzia za podpowiedz...! aha...i nie ma różnicy czy jeżdzę na gazie czy na bynie..kontrolka się pali a autu brak mocy...informacje dotyczące instalacji LPG...Układ sterujący Stag-300-6. Reduktor i el. zawór-Zavoli.Wielozawór i zawór tankujący-Tomasetto. Zbiornik GZWM..

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Ciężko co kolwiek stwierdzic bez podłączenia pod kompa można tylko "gdybać" :/

    Cytat Napisał damprzy
    a gaz zakładał mi koleś który robił bardzo podobną instalację do takiej alfy tylko do silnika 2.0 TS
    To że udało mu się w TS nie koniecznie musiało mu się udać z V- ką, te silniki mają wspólnego ze sobą tylko tyle że na obu jest napisane ładnymi literkami "Alfa Romeo"

    Twoja usterka raczej powiedział bym że napewno jest spowodowana gazem, nie miałeś gdzieś po drodze jakiegos lekkiego kichnięcia w kolektor ???
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    damprzy, w 99% zła regulacja i rozjechało ci adaptacje PB, zwłaszcza że jak widze włożono Ci reduktor Zavoli Zeta S do tego silnika a jest za słaby!!! Moja rada taka. Odepnij akumulator, zostaw auto na 15minut tak, podepnij potem, odpal auto zostaw na wolnych obrtoach niech chodzi na Pb az wiatraki rusza i potem sie przejedz na PB, i powinno byc ok aż do ... przelaczenia na LPG ;]

    Śmigaj do gazola i niech poprawi regulacje plus zmieni reduktor na coś co da rade wykarmic ten silnik.

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    ot następny z za tanią instalacją .ciekawe za ile ci to włożyli za 2300?czy 2700?Do tego silnika minimalny kosz to 3600zl
    Ps.oszczedzać TAK ale nie za wszelką cenę
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    damprzy
    Gość

    Domyślnie

    Słuchajcie drodzy koledzy znawcy...byłem i u gazownika i w serwisie...gas jest w 100% sprawny i ma sie dobrze...jesli chodzi o reduktor...to moze powiedzcie ktory powinien byc zalozony a nie tylko ganicie ta instalacje...kosztowalo mnie to 3500 kolego piotriix wiec tanie nie az tak bo była to najdrozsza opcja jaka wybralem...a problemem okazał się czujnik pod pedałem gazu...a dokladnie przepustnica pedału gazu co wykazał komputer w serwisie...dzieki za podpowiedzi i szacunek dla was koledzy ze się zainteresowaliscie...przede mna wizyta u mechanika ktory stwierdzi po uprzednim demontarzu tego czujnika czy bedzie w stanie go zreperowac na tyle aby dzialal tak jak powinien albo zakup takowej sprawnej czesci...niestety cena w serwisie to 1300zł za sam czujnik bo nie wystepuja zamienniki tego elementu wiec pozostaje mi szukanie uzywanej czesci...! pozdrawiam

  6. #6
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    co do czujnika pedału gazu to zanim go wymienisz to zlikwiduj wtykę i zalutuj kable na stałe .poradę jak dokładnie to wykonać znajdziesz na stronie ikara.Co do lpg,polecam ci lekturę tego działu jest sporo informacji jaki reduktor jest polecany, jakie wtryski itd. tak szczerze ten reduktor nadaje sie do silnika max 100km bo powyżej tej mocy to on tylko udaje ,że wyrabia .co do ceny 3500 była by akurat, jakby Twój kochany fachowiec zrobił by to zgodnie ze sztuka a nie na ,,sztukę,,oprócz samej chęci zakładania potrzebna jest też wiedza a tej chyba bylo ciut za mało skoro założył ci reduktor o tak małej wydajności.pewnie masz jeszcze rurkę 6 mm / bo wystarczy ..../ i wtryski valteki albo inne wynalazki zwane wtryskami .Jak chcesz się cieszyć z instalacji lpg i nie bluzgać na alfę bo coś znów... to postaraj się aby fachowiec poprawil instalację tak aby bylo wszystko na tip top
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    tak szczerze ten reduktor nadaje sie do silnika max 100km bo powyżej tej mocy to on tylko udaje
    Aż tak źle nie jest, Zeta N wyrabia tyle ile mu fabryka podala czyli 150KM, Zeta S producent podaje że do 250KM ma niby dać rade ale w realu wyrabia do 180KM, i już ma spadek mniej wiecej o 25% ciśnienia gazu wzgledem nominalnego cisnienia. Co do termiki w miare sie wyrabiaja, nie mrożą sie jakoś strasznie, tak naprawde słabsza wersja Zavoli Zeta N od mocniejszej S różni sie tylko jedną sprezyna w środku ;] Ale co by nie mówić, do tego silnika nikt o zdrowych zmysłach nie włożyłby Zavolaka, tu powinien byc EG200, SCORPION ST, KME GOLD, miedz 8mm i pod nia przystosowany wielozawór butli i filtry/elektrozawory po drodze....

    Tyle ode mnie...

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #8
    damprzy
    Gość

    Domyślnie

    dzieki za podpowiedzi...z tym czujnikiem pedału gazu zrobie tak jak napisałeś piotriix a jeśli chodzi o montera instalacji LPG...to gosciu z wieloletnim stazem i doswiadczeniem...ma wyrobiona renome i jest najlepszy w miescie z ktorego pochodze...zaufalem mu bo dla mnie jest fachowcem...rozmawialem dzisiaj z nim dlugo na temat tego reduktora...i zapewnil mnie ze wszystko bedzie chodzic...powiedzial takze...ze jesli cokolwiek wzbudzi moj niepokoj lub zle zacznie dzialac...on natychmiast postara sie mi pomoc...i jesli nastapi takowa ewentualnosc reduktor wymieni...zdazylem przez te 3 dni na gazie zrobic 1000km i wierzcie lub nie...nie ma zauwazalnego spadku mocy...czy to na benzynie czy to na gazie autko odpycha sie niewiarygodnie sprawnie...nie jestem fachowcem wiec trudno mi polemizowac w tej kwestii...ale wiem...ze gosciu kilka lat temu zakladal mi instalacje do focusa...dodam ze byl jedynym ktory podjal sie takiej instalacji i dal mi na to gwarancje...autko jezdzi teraz w rodzinie...od 3 lat ma instalacje i chodzi swietnie...dodatkowo powiem...ze to juz 4 samochod w mojej rodzinie do ktorego on akurat montowal gaz...i zawsze bylem zadowolony...zarowno z samej instalacji jak i z serwisowania jej...wiem ze do Vidlaka nie zaklada się byle gówna..poza tym z tego co wiem a wiem dobrze...ten reduktor podobnie jak zauwazył Grzesiekk wydajny jest do 240 km...mam jeszcze założone 2 filtry i 2 przepustnice kazda utrzymuje 110KM co daje mi nieco rezerwy...jutro bede działał z tym pedałem gazu i dam znać jakie są rezultaty...na razie dziekuje za podpowiedzi na pewno bedą cenne i nie zapomn o nich...i jak tylko uporam się z ta awaria przepustnicy pedalu gazu to pojade do mojego gazownika i przedstawie mu cała sytuację...podam mu nazwy tych reduktorow i ewentualnie każe założyc któryś z nich...pozdrawiam kolegów serdecznie

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Jeszcze puki masz swierzą instalke gazu i jak uporasz sie z naprawami tego czujnika to jedz na hamownie i go shamuj na lpg i na Pb bedziesz miał porównanie za ileś tam kkm zrobionych na gazie czy stracił coś mocy i przy okazji zobaczysz czy ten reduktor naprawde wyrabiaja swoje
    Pamiętam na zlocie było zagazowane 2.5 V6 w 156 jednego z forumowiczów i to mnie zdziwiło, na gazie i na banzynie mial jednakową fabryczną moc 190 z małym haczykiem.
    V- ki dobrze utrzymują moc przez lata użytkowania

    Mam tą samą alfke co Ty, ten sam rok, silnik także, u mnie po shamowaniu wyszło 197 koników jak na 8 lat to całkiem nie zle
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA
    Pamiętam na zlocie było zagazowane 2.5 V6 w 156 jednego z forumowiczów i to mnie zdziwiło, na gazie i na banzynie mial jednakową fabryczną moc 190 z małym haczykiem.
    To dokłądnie auto Piotriixa, instalacja zrobiona z głową, na stabilnym reduktorze i wydajnych wtryskach i sam widzisz, moze byc ok, ale wystarczy w tym aucie zamiast reduktora KME Gold włożyć Zavoli Zeta S i juz tak łądnie nie będzie ;]

    pzdr. Grzesiek
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Spadek mocy i kontrolka awarii systemu EOBD
    Utworzone przez Kolarz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 20:30
  2. [159] Kontrolka silnika, kontrolka poduszek, spadek mocy i brak reakcji wskaźnika turbo
    Utworzone przez ck82 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 16:30
  3. Kontrolka silnika i brak mocy
    Utworzone przez jedrek14 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:52
  4. błąd 306 i 1905, brak mocy, kontrolka silnika
    Utworzone przez animal20 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 23:51
  5. [166] {166 2,5 v6}Kontrolka awarii silnika i brak mocy...
    Utworzone przez damprzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory