Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [164] Jak wymienić nagrzewnice...???

  1. #1
    neron78
    Gość

    Domyślnie [164] Jak wymienić nagrzewnice...???

    Witam. Jak w pytaniu.Co trzeba rozebrać żeby wytargać nagrzewnice. Bo niestety szyby parujądo zwariowania a płynu chyba ubywa...Gdzieś wyczytałem że nagrzewnice wyciąga sie od komory silnika na podszybiu....?
    Pozdrawiam

  2. #2
    MRDUX
    Gość

    Domyślnie

    W telegraficznym skrucie ci to opisze. Nagrzewnice demontuje sie w kabinie i musisz rozebrac cala konsole :twisted: :mrgreen: . Zycze powodzenia i wspolczuje.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar s_ordak
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    TORUŃ
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 24v Q4 1994
    Postów
    152

    Domyślnie

    Niestety, ciężka sprawa.. Już przez to przechodziłem. Jest tak, jak pisze MRDUX, wymontowujesz całą deskę i jeszcze sporo innych drobiazgów, dopiero wtedy masz dostęp do nagrzewnicy. Radzę długo nie czekać z naprawą, bo ja w swojej zwlekałem tak długo, aż kapiąca woda uszkodziła komputer... Lawina kosztów ruszyła.

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRDUX
    W telegraficznym skrucie ci to opisze. Nagrzewnice demontuje sie w kabinie i musisz rozebrac cala konsole . Zycze powodzenia i wspolczuje.

    Cytat Napisał s_ordak
    Niestety, ciężka sprawa.. Już przez to przechodziłem. Jest tak, jak pisze MRDUX, wymontowujesz całą deskę i jeszcze sporo innych drobiazgów, dopiero wtedy masz dostęp do nagrzewnicy. Radzę długo nie czekać z naprawą, bo ja w swojej zwlekałem tak długo, aż kapiąca woda uszkodziła komputer... Lawina kosztów ruszyła.

    Chyba nikt z Was nie przerabiał jednak tematu wymiany nagrzewnicy w 164 .. nie wprowadzajcie chłopaka w błąd :!:

    Nagrzewnice wymienia się w komorze silnika a dokładniej w podszybiu (gratuluje tym co zrobili to z kabiny). //Przed wymianą odłącz akumulator// Po pierwsze zdemontuj przewody od klimy (jak masz nabitą i działającą to będzie trudniej - musisz wyjąc wentylator bez demontowania klimy) razem z obudową filtra pyłkowego. Poźniej zdemontuj wentylator (trzyma się na takich zatrzaskach jak widać na fotce) .. przed tym koniecznie odłącz cięgno do regulacji ciepłe/zimne (taki drucik na końcu ja by ze sprężynką - jak tego nie zrobisz, a nie widac za bardzo tego cięgna - to urwie się przy wyciąganiu wentylatora)
    zaraz za wentylatorem masz nagrzewnice - napewno ją zobaczysz (dwa węże dochodzą do niej)

    wiem, może dało by się bez wyjmowania "wszystkiego" ale tak jest o wiele wygodniej i przy okazji można dokładnie wyczyścić kanały przelewowe..


    pogląd na miejsce gdzie jest nagrzewnica - widać zaczepy wentylatora i cięgno ..





    widoczek wybebeszonego podszybia



    warto wyczyścić te kanały .. mnie juz raz auto zalało (te gumy można wyjąć i obciąć zwęrzenia na końcach - jak wyjmiesz to zobaczysz o co mi chodzi )




    miłej pracy ...


    ps. jak Ci szyby parują to może to jest wina niedziałającej klapki co puszcza obieg wenetrzny/zewnetrzny ... mnie jak strzelila nagrzewnica to miałem mokro na podłodze u kierowcy .. (jak tez masz mokro to dobrze sie suszy gazetami - wkladasz gazete, przykrywasz dywanem i codziennie zmieniasz na suchą )
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Hehehe, ubawiłem się po pachy! Ciekaw jestem kto wymyślił ta wymianę od środka . Ładne by było zdziwienie. Mam serwisówke do AR164 Super ale tylko 3.0 V6 24V na rynek amerykański, ale praktycznie wszystko się zgadza jak ktos potrzebuje niech pisze na mca_warsztat@op.pl

  6. #6
    neron78
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za konkretna i rzeczowa odpowiedz.Za te błędne też dziekuje.Przynajmniej nie olewacie jak ma ktos problem.Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki. PS.No jakies tam kropelki nad komputereem wisza i plynu nieznacznie ubywa.Takze mysle ze to nagrzewnica. A zeby bylo smieszniej 2 dni temu rozszczelnila mi sie chlodnica i wentylator zaczal kwiczec jak cholera.Szykuje sie remoncik układu chłodzenia no i ogrzewania

  7. #7
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał neron78
    Dzieki za konkretna i rzeczowa odpowiedz.Za te błędne też dziekuje.Przynajmniej nie olewacie jak ma ktos problem.Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki. PS.No jakies tam kropelki nad komputereem wisza i plynu nieznacznie ubywa.Takze mysle ze to nagrzewnica. A zeby bylo smieszniej 2 dni temu rozszczelnila mi sie chlodnica i wentylator zaczal kwiczec jak cholera.Szykuje sie remoncik układu chłodzenia no i ogrzewania
    życze powodzenia
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  8. #8
    neron78
    Gość

    Domyślnie Dalej paruje....

    Panowie. No dalej BIG PROBLEM. Niestety po wymianie nagrzewnicy i przejechaniu 100km trasy do rodzinki na święta szyby nadal parują. Deczko mniej ale niestety wciąż za bardzo. No i nie wiem co robić. I jaka przyczyna. Nieszczelne uszczelki w drzwiach? Ciągle zastanawia mnie czy nie jeżdżę na obiegu zamkniętym.Ale nie wiem jak to sprawdzić. W bagażniku pod zapasówką mam w podłodze wywiercona dziurę. Czy też tak macie? Pospekulujcie.Wszelkie pomysły i spostrzeżenia porządane.

  9. #9
    Redaktor naczelny Romeo Avatar fiergloo
    Dołączył
    09 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL/ Alfa Romeo 159 TBi
    Postów
    2,660

    Domyślnie

    W podłodze ma byc dziura pod zapasem.

    Po 100km to spokojnie wszystko powinno odparowac. Jak już to patrz po uszczelkach na szybie przedniej , może auta nie wysuszyłeś. Obieg zamknięty jest oznaczony na climatronicu taką sylwetką samochodu ze strzałką zataczającą koło wewnątrz. Jeśli jest włączony to powinna sie dioda nad nim świecic.

    I jeszcze jaki nawiew dajesz. Bo ja naciskam DEF, albo najczęściej ECON, niska temperatura i pełny nawiew na szyby i po paru kilometrach pary nie ma.
    http://fiergloo.blogspot.com lub http://fiergloo.pl/ - moje spojrzenie na motoryzację
    2007-2008: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v
    2008-2018: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12v Automat
    2014-....: Alfa Romeo 166 2.5 V6 24v FL
    2018-2021: Lancia Kappa 2.4 JTD 10v
    2021-....: Alfa Romeo 159 1750TBi

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Dalej paruje....

    Cytat Napisał neron78
    Panowie. No dalej BIG PROBLEM. Niestety po wymianie nagrzewnicy i przejechaniu 100km trasy do rodzinki na święta szyby nadal parują. Deczko mniej ale niestety wciąż za bardzo. No i nie wiem co robić. I jaka przyczyna. Nieszczelne uszczelki w drzwiach? Ciągle zastanawia mnie czy nie jeżdżę na obiegu zamkniętym.Ale nie wiem jak to sprawdzić. W bagażniku pod zapasówką mam w podłodze wywiercona dziurę. Czy też tak macie? Pospekulujcie.Wszelkie pomysły i spostrzeżenia porządane.
    Pierwszą rzeczą do wyeliminowania jest sprawdzenie czy faktycznie jest dopływ powietrza z zewnątrz, bo jeśli nie to z czym byś nie walczył to szybki i tak będą parować(i zamarzać od wewnątrz). Skoro nikt nie ma tego układu w jednym paluszku to powiem na przykładzie Cromy - w układzie z klimą klapka obiegu jest w podszybiu, po stronie pasażera, w tej samej "puszce" co filtr p.pyłkowy(oczywiście wszystko widoczne po otwarciu maski). Łatwo ją zlokalizować - wystarczy że druga osoba przełączy obieg i widać jak się otwiera wlot powietrza.
    Jeśli po przełączeniu obiegu nie słychać żadnego silniczka ani od środka, ani od zewnątrz i nic się nie otwiera/zamyka to chyba wiadoma sprawa. Jeśli słychać silniczek, ale nie widać przełączającej się klapki to sprawdź wszystkie podejrzane cięgna, linki, druciki, czy w momencie przełączania nie próbują się ruszać. Jeśli nic nie zauważyłeś to ustaw dmuchawę na max, przystaw ucho do deski, czy kratek wentylacyjnych i wsłuchaj się w szum powietrza - powinieneś wyczuć moment przełączania(inna siła nawiewu, odgłos powietrza, czy słychać tak jakby coś się otwierało/zamykało, temperatura nawiewu jeśli wcześniej nagrzałeś we wnętrzu, itp). Jeśli nie czuć, nie widać jakichkolwiek zmian to najprawdopodobniej przełączanie nie działa..

Podobne wątki

  1. jak wymienić maglownice [156] v6
    Utworzone przez templariusz9 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2017, 16:45
  2. Jak wymienić
    Utworzone przez dewos w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2015, 18:30
  3. [156] jak wymienić rozrząd ?
    Utworzone przez Młody 25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-09-2011, 05:49
  4. [146] przegub - jak wymienić ?
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 21:46
  5. [156] jak wymienić świece w 2,5 V6
    Utworzone przez Pol alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2008, 21:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory