Zobacz wyniki ankiety: Które trzy zapachy wybierasz ?

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Red fruits

    9 64.29%
  • Fresh melon

    7 50.00%
  • New car

    11 78.57%
  • Ocean breeze

    10 71.43%
  • Exotic vanilla

    4 28.57%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Temat: Odświeżacze samochodowe

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    a na bocznych nie bardzo jest sens bo raz, że nie każdy sobie wieje tamtędy, dwa że zapach będzie się koncentrował po jednej stronie zamiast rozchodzić... Zawieszki byłyby ok
    Jersey to pierdnij sobie na siedzeniu kierowcy zobaczyky czy z tylu pasazerowie nie poczuja. Siejesz zamęt i tyle. To nie hala sportowa tylko kabina 1.5 na 2 metry. Ja mam zapach w rogu kolegs wyzej ma marcusa w rogu i my czujemy caly czas zapach. Przestamcie zmyslac tylko sluchajcie sie tych co takie zapachy maja a wszystko bedzie ok. Znowu sie zaczjie opierac tylko na domyslach zamiast posluchac osob posiadajacych. Zawieszki mysle wyrzucic jak tylko przyjdzie ten zapach od flatbeeta. I fajnie jkby wrocil napis marcus ale to on flatbeeta zalezy tyle ode mnie.

    - - - Updated - - -

    Tylko jersey bez urazy :-P
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  2. #12
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Spoko. I piszę z doświadczenia w Bravie, bo mocowałem tam zapachy z boku przez jakiś czas. Przy nawiewie ustawionym na wprost (kierowca/pasażer) zapach wiercił w nos bo wiało w zasadzie na kierowcę (tudzież pasażera). Średnio przyjemne. Był też dużo bardziej odczuwalny np. po nocy jak się wsiadało do kabiny - bo bez cyrkulacji powietrza skupiał się w okolicach w których odświeżacz był zamontowany. Potem przesiadłem się na saszetki z naturalnym wypełnieniem (takie do szaf) wrzucanych pod fotel

    Z drugiej strony różnie ludzie reagują na takie sprawy - może jestem przewrażliwiony na punkcie zapachów

  3. #13
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Po dniu testów powiem tak - model Slim odpowiednio zamontowany do poziomego nawiewu /sam odświeżacz pod kątem około 30 stopni czyli nie leżał płasko/ w podszybiu, AR 147, nie cieknie ALE... sam wkład w butelce, który nasiąka cieczą i wydala zapach ma takie trójkątne nacięcie przez które płyn może wycieknąć. Natomiast ja ten wkład obróciłem w taką pozycję by nacięcie było przodem do kabiny, tyłem do deski a tym samym zapobiega to wyciekom. Kiedy zamontowałem wkład w odwrotną stronę, nacięciem do deski, czyli od strony gdzie zbiera się płyn w butelce przy montażu pod kątem, to wtedy trochę płynu wyciekło. Natomiast poprawny montaż zapobiega wyciekom

    Finalnie zamówiłem wczoraj 50 szt Slima, 20 New Car, 15 Ocean Breeze i 15 Red Fruits




    A tak sobie patrze na wnętrze 156, a do tego centralnego panelu na desce to nie da sie zamontować odświeżacza ? I to by rozwiało wszelkie wątpliwości

    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 13-02-2014 o 11:28

  4. #14
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    A tak sobie patrze na wnętrze 156, a do tego centralnego panelu na desce to nie da sie zamontować odświeżacza ? I to by rozwiało wszelkie wątpliwości
    Na oko chłop w szpitalu umarł to nie - za wysoki, trzeba by do góry nogami. Ale mogę kupić jutro jeden po pracy, a w weekend przymierzyć w różne miejsca w 156 i porobić fotki.

    A dla tych którzy nadal są nieusatysfakcjonowani, możliwe że wprowadzimy do oferty 2 modele odświeżaczy bo czekam jeszcze na wycenę czegoś takiego tylko ze z naszą klubowa naklejką 3D na główce zamiast oryginalnego Refresh
    To by była bomba

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AndrzejGP23
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1.8 TS FL SW
    Postów
    456

    Domyślnie

    Do kratek na wprost jeszcze nie udało mi się przypiąć żadnego odświeżacza, ale próbowałem na leżąco pod szybą. Nie sprawdziło się to bo płyn osadzał się na szybie.

  6. #16
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Odświeżacz wygląda tak
    Wydaje mi się że całkiem elegancko wyszło
    Plastik ma takie delikatne błyszczące opiłki ale w niczym to nie przeszkadza


    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 13-02-2014 o 11:32

  7. #17
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem - kupiłem Dr. Marcusa w jakimś supermarkecie i strzeliłem fotki w aż dwóch miejscach w których wg mnie można zamontować ten odświeżacz w przedliftowej 156. Nie wygląda to źle, trzyma się bardzo solidnie. Próba zamontowania ich na okrągłych nawiewach z przodu lub z tyłu spełzła na niczym. Mają niewłaściwy kształt i uchwyt odświeżacza się ześlizguje. Ostatnie zdjęcie jest z pozycji kierowcy, bez lampy.


  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AndrzejGP23
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1.8 TS FL SW
    Postów
    456

    Domyślnie

    Pojezdzij trochę, puść nawiew na szybę i zobacz czy nie zostają tłuste plamy na szybie.

  9. #19
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Mam nawiew domyślnie na szybę.

    Na razie jest w pozycji nr 1 (z boku). Zapach jest niemal niewyczuwalny w czasie jazdy, po wejściu do samochodu jak najbardziej. Jak puści się nawiew "na kierowcę" to od razu czuć ten aromat. W sumie to nie jest źle dopóki nie wieje się na kierowcę - zapach w kabinie na wejście da się poczuć, nie jest za to nachalny podczas samej jazdy.

    Pojeżdżę tak parę dni i sprawdzę szybę. Potem przełożę na centralną konsolkę i znowu pojeżdżę. Do soboty powinienem przetestować jedno i drugie położenie - dam znać co i jak z osadzaniem się zapachy na szybie.

  10. #20
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Koniec testów zapachu i jego wpływu na maziajność szyby

    Domyślnie mam nawiew na "szyba/nogi".

    1) Zapach w nawiewie środkowym jest bardzo mocno wyczuwalny podczas całej jazdy. Po prostu "wierci w nosie". Po przełączeniu nawiewu na kierowcę (lub kierowcę/nogi) po jakimś czasie zapach staje się niewyczuwalny podczas jazdy.

    W takiej pozycji, przy nawiewie na szybę po mniej więcej 3 dniach pojawił się osad z zapachu na szybie, "placek" wielkości nawiewu (mniej więcej) bezpośrednio nad nim. Widoczny w zasadzie tylko w nocy, w dzień tylko jak ktoś się postara. Daje się łatwo usunąć zwykłym płynem do szyb.

    2) W nawiewie bocznym. Przy domyślnym ustawieniu zapachu nie czuć w czasie jazdy. Przy przestawieniu nawiewu na kierowcę jest wyczuwalny przez cały czas. W obu trybach nie ma osadu na szybie (ani przedniej, ani bocznej). Może pojawić się na bocznej przy dłuższym czasie korzystania i nawiewie na kierowcę, ale nie sądzę. Kratka nawiewu na szybę jest poniżej zapachu i nie powinna rozpylać go na szkło.

Podobne wątki

  1. Dywaniki samochodowe
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 1724
    Ostatni post / autor: 19-06-2023, 11:39
  2. [159] Pokrowce samochodowe
    Utworzone przez Maikel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 09-01-2017, 08:27
  3. Kosmetyki samochodowe
    Utworzone przez Sylwia w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 00:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory