Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Uszczelki - skąd je wziąć? Macie takie w aucie?

  1. #1
    ideally
    Gość

    Domyślnie Uszczelki - skąd je wziąć? Macie takie w aucie?

    W paru alfach 156 zauważyłem uszczelki na końcach drzwi przednich i tylnych (mieszczą się w szparach, a są nałożone na krańce drzwi). Gdy patrzę na moje szpary w 156 rzeczywiście przydałoby się takie coś w szczególności, że wokół alfy jest niezły szum, mimo, że auto szczelne.

    Jak będę może jutro albo pojutrze koło takiej przechodził, bo pełno u mnie alf na osiedlu (a mówią, że to rzadkie auto), to zrobię fotki telefonem i wam pokażę. Chyba, że ktoś wie o co mi chodzi. Jeśli tak, to skąd je wziąć?

    pzdr. Greg

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli masz na myśli te u dołu drzwi, to każda 156 powinna mieć takie, więc albo ktoś je "podprowadził" zanim kupiłeś auto, albo po malowaniu np nie założył.

  3. #3
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma co robić zdjęć, ja takie mam, to standard, oczywiście mówimy o szczelinach pionowych. Przyklejone na czymś w rodzaju taśmy dwustronnej. Tylko na przednich drzwiach, na tylnych drzwiach nie ma. Jeżeli Ci zależy, to jutro mogę poszukać numeru katalogowego, albo poszukaj używanych...angoli pełno. To, że ich nie masz, nie świadczy o tym, że coś było robione z samochodem, bo one się odklejają z czasem + woda. Niedawno prawa na 1/3 długości puściła i jak ktoś nie ma cierpliwości, to przyklejenie tego między zawiasami i ogranicznikiem może doprowadzić do rozpaczy.
    Ostatnio edytowane przez JFC ; 01-12-2009 o 21:46

  4. #4
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    Na pewno nie chodzi mi o uszczelki u dołu drzwi (mam), ani o uszczelki przymocowane do drzwi tylnych z przodu, które są jakby na słupku - dotykają one także drzwi przednich razem łącząc się.

    To co widziałem, to z tyłu i przodu uszczelki pionowe od klamki w dół i z tyłu na tym łuku.

  5. #5
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    To mnie zaskoczyłeś, pisałem o szczelinie błotnik przedni/drzwi przednie, błotnik tylny/drzwi tylne nie mam, może późniejsze modele....bo jak widzę obydwaj mamy '98. Popatrzę jutro w pracy w ePER'a.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał ideally Zobacz post
    To co widziałem, to z tyłu i przodu uszczelki pionowe od klamki w dół i z tyłu na tym łuku.
    to pewnie chodzi ci o takie uszczelki ochronne rantów drzwi,zakłada się je po to żeby tychże rantów nie obijać.
    można je kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym w kolorach czarnym i srebrnym.

    według mnie to straszna tandeta!!!

    raz że to wygląda okropnie a dwa to z czasem dostaje się pod te "uszczelki" piasek i brud. kiedy po pewnym czasie zdejmiemy to coś z drzwi okazuje się że pod spodem jest goła blacha bo lakier dawno się wytarł.

    myślę że chodziło ci o to...
    albo znowu coś źle zrozumiałem.


    moja druga ulubienica...

  7. #7
    ideally
    Gość

    Domyślnie

    według mnie to straszna tandeta!!!

    raz że to wygląda okropnie a dwa to z czasem dostaje się pod te "uszczelki" piasek i brud. kiedy po pewnym czasie zdejmiemy to coś z drzwi okazuje się że pod spodem jest goła blacha bo lakier dawno się wytarł.

    myślę że chodziło ci o to...
    albo znowu coś źle zrozumiałem.

    właśnie nie o to mi chodziło - o tą tandetę, o której powiedziałeś.

    Chodzi mi o uszczelki, one wypełniają praktycznie całą lukę, przestrzeń, po to pewnie, aby nie było hałasu opływającego powietrzem samochodu. Tamte uszczelki, które widziałem miały co najmniej metr z tyłu i niecały z przodu.

    Może jednak zrobię zdjęcie

  8. #8
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Zrób zdjęcia jednak.
    Popatrzyłem w ePER'a i owszem przednia o której pisałem to jest ta
    http://www.spangerum.com:7080/navi?M...OD=0&DRW_NUM=2
    pozycja nr 4. Natomiast tył znalazłem coś, ale dotyczy to tylko wersji SW i to bogat/progression czy coś tam...tak wygląda
    http://www.spangerum.com:7080/navi?M...OD=0&DRW_NUM=3
    pozycja nr 2.
    A po FL to już wcale nie widać tych uszczelek.

  9. #9
    ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD, Mazda CX-7 2,3
    Postów
    402

    Domyślnie

    Chyba chodzi ci o cos takiego
    http://www.allegro.pl/search.php?str...5713&country=1
    Ja kupiłem swoja z takim "bajerem" ale ściagnąłem to- mi osobiście sie nie podobało
    Alfa Romeo GT 1,9JTD, Mazda CX-7 2,3,

Podobne wątki

  1. WIZYTÓWKI alfaholików - skąd wziąć?
    Utworzone przez Administracja w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 17-01-2019, 12:05
  2. [159] tapicerka - ile roboty z przekładką i skąd wziąć?
    Utworzone przez Tygrys47 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 17:11
  3. Podpięcie wzmacniacza - skąd wziąć napięcie?
    Utworzone przez Bouncy w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 08:11
  4. skąd wziąć plus do włączenia radia po przekręceniu kluczyka?
    Utworzone przez olej7777 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 16:43
  5. [155] skąd wziąć prąd do foteli
    Utworzone przez elpaco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-04-2010, 04:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory