Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Alfa 147 nowy kolor

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa 147 nowy kolor

    Witam
    Od roku jestem szczęśliwym (pisze to świadomie) posiadaczem Alfy.
    Przesiadka z fiatów, także poniekąd wiedziałem na co sie decyduje.
    No ale sam chciałem kapryśną włoszke. Rocznik co prawda nie powala bo 2000, więc to początki tego modelu, no ale szukałem czegoś stosunkowo taniego. Służyła wyłącznie jako drugie auto (do codziennej jazdy do pracy i na krótkie trasy), ale po roku nadeszła chęć zmiany.
    Jednak sprzedać alfe... zresztą każdy wie.
    Decyzja ostateczna jest taka, że 147 zostaje w rodzinie do momentu aż trzeba ją będzie wywozić lawetą.
    A skoro zostaje to pora na zmiany. Trzeba zabezpieczyć drobne ogniska korozji i przede wszystkim zmienić kolor.
    Obecny jest bardzo specyficzny. Później mechanicznie trzeba zregenerować co sie da.
    Grunt żeby sie bezpiecznie jeździło tak jak do tej pory.
    Reasumując szukam osoby która podejmie sie drobnej blacharki i lakierowania z Bielska lub okolic.
    Interesuje mnie mniej więcej koszt takiego lakierowania. Ceny malowania elementu znam aczkolwiek nie wiem jak bedzie sie to kształtowało przy całym aucie.

    Pozdrawiam i z gory dzięki za odpowiedź.



  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Zaprezentujesz na zdjęciu obecny specyficzny kolor? Bom ciekaw

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie


    Proszę bardzo. Specyficzny i dość rzadki.
    Kolor trzeba zmienić, folie zerwać i obecnym felgom również podziękuje.
    Co do samego koloru gdzieś tam przewinęły się pomysły folii lub plastdipa, ale nowy lakier wydaje mi sie najlepszym rozwiązaniem.
    Ktoś by uznał, że to marnowanie pieniędzy, ja natomiast stwierdziłem że jeśli mam nią jeździć to napewno w innych barwach.
    Bez udziwnień. Chodzi o to żeby stała sie bardziej typowa.
    Na początku autem jeździła żona. Ona jednak szybciej wyrosła z alf.
    Ja wyrosłem z takiego wizerunku alfy.
    A dla ścisłości taką 147-ke już kupiłem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa 147.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	42.9 KB
ID:	146103  

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Folie z szyby zerwać jeśli dobrze rozumiem kolor to takie złoto złote ? O gustach się nie dyskutuje a i ten kolor może się komuś podobać a jeśli idzie o przemalunek to akurat ja dokonywałem zmiany koloru swojej belli i nie uznaje tego za marnowanie pieniędzy ja zmienialem lakier ze srebrnego na czerwony. Koszt malowania opiewał na 4000 bez malowania komory silnika. Także nie kosmiczne pieniądze a efekt mnie zadowala.
    Twoja siodemeczka obniżona już nie wiem czy to kwestia zdjęcia ale przednie koło jakoś tak dziwnie wygląda względem błotnika. Może lekko skręcone i stąd tak wyszło.
    Jaki kolorek planujesz?

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak oczywiście chodzi o folie na szybach.
    Z kołem natomiast wszystko w porządku. Faktycznie na zdjęciu wygląda to dziwnie.
    Nowy kolor... i tu mam dylemat. Czarny albo biały.
    Czarna alfa stanie sie typowa i zgubi sie w tłumie, aczkolwiek gdyby ją wybielić, chromowane elementy i felgi przemalować na czarno (plastidipem naprzykład) to myśle że nie byłoby źle.
    Bez przesady i zbędnych dodatków. W środku nie mam zamiaru nic zmieniać, cenie sobie seryjny wygląd.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Jeden forumowicz o nicku Syndykat właśnie przymierza się do malowania 7mki na biało i czarny dach biale bardzo ładne wg mnie co do klamek to mi się alfowskie chromy podobają bardzo i bym nie zmienił na plasti.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Plastidip jest o tyle dobry, że bezproblemowo można się go pozbyć.
    Jednak malowanie detali zostawiam na później. Póki co trzeba zmienić ten "złoto złoty" na jakiś normalniejszy kolor.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    powodzenia i informuj o postępach!
    A jaki silnik bo chyba nie pisales?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kuba 147
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    SY Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 2008 1,9 JTDM MOD, EGR OFF 160KM, 328,0Nm
    Postów
    24

    Domyślnie

    emgarvey a orientujesz się może jak wygląda cenowo przemalowanie całości w kolor mat?

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuba 147 Zobacz post
    emgarvey a orientujesz się może jak wygląda cenowo przemalowanie całości w kolor mat?
    Mat nie mam pojęcia zapytać mogę lakiermajstra bo będę u niego ale dopiero we wtorek.

Podobne wątki

  1. KOLOR DYMU --- jaki kolor co oznacza.
    Utworzone przez Daniel Qoolik w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory