Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Smart Fortwo do 2005 czy ktoś posiada ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Elvis
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    12

    Domyślnie Smart Fortwo do 2005 czy ktoś posiada ?

    Witajcie, jak w temacie. Szukam osoby na śląsku blisko Katowic która posiada taki samochód myślę o zakupie i szukam dobrej duszyczki która pokazałaby mi ten samochód z bliska pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja mam takiego. Jeżeli nie jedziesz tym dalej jak po bułki, a po drodze masz choć trochę nierówną drogę ODPUŚĆ, inaczej wspomnisz moje słowa...

    Tu mam stare photo sprzed 2lat, jak jeszcze miałem 147 Takiego niebieskiego pierdzika mam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0133.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	77.1 KB
ID:	219112

    @@edit
    Pewnie zapytasz co gdzie i jak, więc krótko Ci go zrecenzuje...

    U nas w Smarcie chyba jest silnik 0.6 benzyna Turbo trzytłokowy (tak, ma turbosprężarkę i tylko trzy tłoki), moc ok. 60 koni o ile dobrze pamiętam i skrzynia automatyczna. Z początku założenie tego samochodu było proste, dojazd do pracy kilka km, czasem na zakupy i prócz małych niedogodności się sprawdzał, ale od momentu jak robi trochę większe trasy to po prostu masakra. Więc generalnie i pokolei

    Blacharka, ekhem przepraszam ! Plastikarka, smart jest z plastiku, niby plus, bo nie rdzewieje, ale plastik spalony od słońca jest kruchy i po prostu pęka, lekko do niego dupniesz i np. u nas drzwi poszły w pół, a teraz samoistnie pęka z tyłu zderzak, sam z siebie na środku pęknął i z dnia na dzień sobie ta kreską wędruje dalej...

    Wyciszenie: Zerowe, do tego silnik masz zza plecami, w bagażniku, przykryty blachą, przy wyższych obrotach da się ogłuchnąć. Głośniki są chyba pod przednią szybą, więc puścisz sobie co najwyżej radyjko bez emocji.

    Zawieszenie/wygoda: Dlatego wspomniałem o prostej drodze, zawias ma strasznie niski skok, śmiejemy się, że jak np. alfą wpadam w dziurę, to wpadam kołem, a w smarcie, wpadasz smartem do dziury... Dosłownie, każda dziura, nierówność, np. lekki lej na drodze po kanalizacji, w alfie nawet nie poczuje, a w smarcie jak takie coś widzisz to zaciskasz pośladki, bo wiesz, że będzie boleć - nie żartuje, zawias dobija do końca skoku jak tylko może... Oczywiście właściwości trakcyjne zerowe, trzeba powoli i spokojnie tym jeździć... W zime pomimo dobrych zimówek pod bramą się zakopałem, na śniegu rzuca prawo lewo, a przy prędkościach 80/90km/h po prostu nim rzuca samo z siebie od wiatru, a niech jedzie obok TIR to wrażenie, że auto ma wydachować... Oczywiście brak wspomagania, trzeba kręcić i kręcić, czasem trzeba użyć siły, ale nie ma tragedii.

    Ale samo w sobie zawieszenie dość pancerne, u nas przez 4 lata do wymiany poszedł tylko 1 wahacz z przodu.

    Napęd/skrzynia: Napęd oczywiście na tył, skrzynie mamy automatyczną. Jest dość problematyczna, niedokładna, szarpie, jeżeli jedziemy w trase dwupasem to trzeba przełączyć na pół automat bo przy 90km/h trzyma Cie na 5tym biegu i wysokich obrotach, raz wrzuca 6stkę i tak skacze góra dól bezsensu, czasem pomimo, że damy więcej gazu to on np. 40km/h 4 bieg, telepie się i jedzie pod górę, nie zrzuci sam na 3... Za siedzeniem kierowcy masz całą puszkę z elektryką, trzeba pilnować, żeby nic Ci się nie luzowało, chyba 1 kabel na płytce to sterowanie skrzynią biegów, delikatnie szarpniesz, duża wilgoć, pojawią się trzy kreski na ekranie i samochód zablokowany, cholery nawet uholować nie potrafiłem bo zablokowało tylne koła... I z czego się orientuje to nie jest jednorazowy problem tylko w naszym smarcie, bo jak wrzuciliśmy go elektrykowi na plac to nawet nie musiałem wyjaśniać co się stało "wiem, wiem, wiem częsty problem, za dwa dni do odbioru"...

    Ekonomia: Grubo prowizoryczna, pomijajać, że auto potrafi się losowo zepsuć z dnia na dzień, to NIBY to spalanie 3-4l/100km. Ale tak na prawdę, jak jedziemy już dalej, większe prędkości to pali 5-6l/100km benzyny, więc lepiej chyba było kupić małej pojemności diesla z spalaniem 3-4l... Miska olejowa chyba z 3 litry. Części tak samo jak do alfy, albo droższe. Rozrząd na łańcuchu.

    Hamulce: Tu odziwo plus, przy dobrych oponkach hamuje szybko i mocno, rzadko włącza się ABS.



    Ale podsumowując, dla mnie samochód dobry do dużych miast, gdzie podjeżdżasz do pracy 1-2km, albo po bułki do sklepu, fajnymi, równymi i odśnieżonymi drogami, nie ma na prawdę problemu z parkowaniem, wciśniesz się nim dosłownie wszędzie, np. w galerii handlowej postawisz go pod ścianą, albo pod blokiem zamiast równolegle to prostopadle do krawężnika i sprawa załatwiona. W innych wypadkach samochód strasznie niewygodny, przejedziesz 10km, to masz wrażenie, że pół polski przejechałeś, auto strasznie źle wyciszone, kartonowate, byle podmuch i rzuca jak dziką świnią, wrażliwe na wilgoć, do dupy zawieszenie...

    Przy kupnie trzeba uważać, bo te małe silniczki są często przegrzane. Mają wręcz tendencje do puszczania przez uszczelkę pod głowicą i ciągną olej. Trzeba się naszukać, aby chwycić zdrową sztukę. Silnik jest produkcji mercedesa.

    Ja osobiście odradzam (nie wiem jak nowsze modele), jak każdy kto ma u mnie styczność z tym samochodem... Tylko właścicielka nie chce się go pozbyć... Bo gdzie znajdzie samochód z takim kolorkiem
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 07-01-2017 o 00:27

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Elvis
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wyczerpanie tematu w 110% za twoją poradą pójdę jednak w opla tigre kabrio wielkość podobna ale jednak w dziurę wjadę kołem

    pozdrawiam serdecznie

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Tak zrób. Jeżeli ma to być małe autko dla kobiety to polecam oczywiście alfe Romeo mito a tak to vw polo, Ford fiesta, Citroen chyba c3 to były te małe, wszystkie małe Toyoty itp. Będą chyba lepsze od tigry
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 09-01-2017 o 15:55

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    C3 jedynkę mogę polecić, dziewczyna brata ma takiego po lifcie 2006r 1.4 8v z lpg i to jest naprawdę świetne autko, silnik uwielbia gaz, bezawaryjne i jak już to części tanie. Tylko sporo pali jak na takie małe autko
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Ale do Smarta to tak bardziej C2 można porównać. Ponoć w wersji VTS i/lub VTR dają dużo frajdy.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Bardziej C1, ale C3 wcale nie jest dużym autem ale fajne przestronne w środku
    2013-2019 - 06' AR 159 1.9 JTDm 8v - Grigio Titanio
    2019-2020 - 08' Fiat Nuova Bravo 1.9 JTDm 16v - Rosso Maranello
    2020-2022 - 11' AR Giulietta Sportiva 2.0 JTDm powered by @sdero - Rosso 8C Competizione
    2022- ... - 10' AR Giulietta Quadrifoglio Verde 1.75 TBI - Rosso 8C Competizione

Podobne wątki

  1. Pokrywa zaworów 2.0 JTS - ktoś posiada?
    Utworzone przez grzyb11115 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-03-2015, 16:37
  2. Spoiler, lotka czy ktoś posiada
    Utworzone przez wojteknad w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 22:06
  3. jest ktoś kto posiada 156 2.0 JTS?
    Utworzone przez ozi 164 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory