Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Temat: Wodorowanie silnika, czyszczenie nagaru z silnika Śląsk, Katowice

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał elgritone Zobacz post
    Ale zdjecia z rozebranym silnikiem przed i po czy zdjecia z podlaczonym sprzetem? Skusilbym sie ale musze miec dowody na to, ze to działa.
    ...dokładnie, jak pisałem wyżej no i że nie będzie po tym żadnych problemów z silnikiem

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Srebrny
    Postów
    33

    Domyślnie

    Tutaj macie bezpośrednio numer do mnie 888 813 234, dla chętnych można rozkręcić kolektor i zobaczyć efekt przed i po, o ile jest do niego łatwe dojście. Jeżeli komuś kopci samochód to taką usługę zaoferuję za darmo, ponieważ nie mam aktualnie dostępu do samochodu bardzo zanieczyszczonego, którego mógłbym rozkręcić i zobaczyć efekt przed i po.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Srebrny
    Postów
    33

    Domyślnie

    Mamy już pierwsze zdjęcia, niestety tylko głowicy od strony kolektora dolotowego. W przyszłym tygodniu postaramy się zrobić świece, ich gniazda, kolektor wylotowy, katalizator i filtr DPF - Tam efekt powinien być dużo lepszy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	autonagar3.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	138.0 KB
ID:	220751
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	autonagar4.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	118.0 KB
ID:	220752

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja zasięgnąłem porady bliżej jak to wygląda. Samo w sobie wodorowanie działa, fakt. Ale tylko bezpośrednio przy zaworach, gdzie np. w JTS wiemy syf się zbiera od strony odmy, przez przepustnice na cały kolektor + odmy dodatkowe od góry i jeszcze jedna, najgorsza wciśnięta zza przepustnice... Załatwia to problem na zaworze, ale nie wcześniej. Wyczyścimy zawory, to zaraz nam to zasyfi z powrotem kolektor... I kasa wyrzucona w błoto. Nie wiem jak w dieslach, ale w JTS jak sam się przekonałem to demontaż kolektora jest bajecznie prosty, a czyszczenie zajmuje chwilę i mamy wyczyszczony cały dolot. a nie tylko końcówke.
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 28-01-2017 o 22:51

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    136
    Postów
    4

    Domyślnie

    W kolektorze dolotowym jest za zimno aby usunąć z niego "nagar" przez wodorowanie - 350 st.C. Dlatego w dolocie nie masz nagaru tylko czarny szlam , który trzeba wyczyścić mechanicznie. Nagar pojawia się na grzybkach zaworów bo tam jest temperatura z komory spalania i szlam zamienia się w nagar.
    Tak wygląda usunięcie nagaru przed i po wodorowaniu znajdziecie na you tube autonagar.pl

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Pierwszy krok to izolacja odmy od dolotu.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Srebrny
    Postów
    33

    Domyślnie

    Na naszych zdjęciach widać efekt, że dolot częściowo czyści, choć nie ma tam procesu spalania. "Mongoose" zgadzamy się, że jeżeli jest możliwość odkręcenia kolektora dolotowego to lepiej go samemu wyczyścić. W różnych samochodach jest różnie z możliwością odkręcenia, dlatego najwygodniej podłączyć maszynę do wodorowania i przeczyścić układ bez zdejmowania podzespołów.
    W przyszłym tygodniu dostarczymy zdjęcia przed i po wodorowaniu w
    a) denka tłoków
    b) zaworów od środka
    c) jeżeli się uda kolektora wylotowego
    d) świece zapłonowe
    Wtedy będziemy mieć precyzyjnie pokazane jak to działa.

    Proszę "Autonagar" :
    a) o pokazanie jak usuwa się nagar przez wodorowanie, ponieważ nie umiem znaleźć na pańskim profilu filmów, które pokazywałyby efekt Przed i Po.
    b) o informację dlaczego twierdzi, że w kolektorze dolotowym jest "350 st.C" ?
    Ostatnio edytowane przez DżejDżej ; 29-01-2017 o 13:47

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Jakubsson
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.0 JTS
    Postów
    2

    Domyślnie Najlepiej wydane 220 zł w życiu

    Witam,
    na wstępie zaznaczam, że nie jestem powiązany w żaden sposób zawodowo z wodorowaniem silników. Ale od początku:
    od ponad roku, czyli od zakupu Alfy 156 JTS borykałem się z nierówną pracą silnika na wolnych obrotach. Drżenie silnika przenosiło się do kabiny- na kierownicę i fotele. Od strony wydechu przypominało to spalanie stukowe- drobne "wybuchy" co ok 2-5 sek.
    Przez rok sprawdziłem, albo wymieniłem praktycznie wszystko, co mogło powodować nierówną pracę silnika. Byłem u każdego fachowca w Wawie- wróżyli remonty od 1,5 tyś zł do 8 tyś zł, nie gwarantując efektu.
    Od trzech tygodniu byłem pogodzony, że będę musiał wyłożyć 1,5 tyś, bo na tyle wycenił usuwanie nagaru wszystkim znany p. Paweł, z pewnego skądinąd bardzo dobrego warsztatu w okolicach Mińska Maz. I gdyby nie kompletny brak terminów u p. Pawła, nie wpisałbym w rozpaczy w Google'a "usuwanie nagaru".
    Tak w piątek trafiłem na usuwanie nagaru wodorem. Nie przedłużając więcej- w mojej Fuńce wodór zdziałał cuda- na zimnym silniku zniknęło ok. 80-90 % wibracji.Te które pozostały są ledwie wyczuwalne. Po rozgrzaniu silnika wibracje i nierówna praca znikają całkowicie. A to rozpatruję absolutnie w kategoriach cudu. I jeśli się nie mylę, całą operację przeprowadził mi użytkownik "autonagar", piszący parę postów wyżej.
    Nawet nie będę udawał, że nie jest to nachalna reklama, ale obiecałem sobie, że opiszę moją zakończoną szczęśliwie historię, bo przez ponad rok wszyscy wciskali mi albo, że "ten silnik tak ma", albo remont. Otóż ten silnik tak nie ma i może pracować idealnie.
    Świeżutkie filmiki z dzisiaj.
    Pierwszy filmik na zimnym silniku- słychać w 5, 24 i 28 sekundzie bardzo delikatne "wybuchy". W środku praktycznie niewyczuwalne.https://goo.gl/photos/icno9VjyNwqEMj178
    Drugi filmik na ciepłym silniku (tak, to ten sam silnik).https://goo.gl/photos/pihNdtjKpBepFd428
    Za miesiąc jadę ponownie w nadziei na usunięcie resztek nierównej pracy.

    Pozdrawiam (szczególnie p. Sławka),
    Kuba
    Była: 156 SW 2.4 jtd 150 KM
    Jest: 156 SW 2.0 jts
    Będzie: 159

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jak długo trwa taki zabieg i co jest w sumie demontowane ?

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Jakubsson
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 SW 2.0 JTS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Jak długo trwa taki zabieg i co jest w sumie demontowane ?
    To jest piękne, że nic nie demontują. Przed przepustnicą luzuje się rurę dolotową i wprowadza wąż podający wodór. Silnik pracuje na nim 2 h (u mnie tyle było, bo raczej nigdy nie miał czyszczonego nagaru, a ma 111000 km). I, tadam!, silnik jak nowy.
    Była: 156 SW 2.4 jtd 150 KM
    Jest: 156 SW 2.0 jts
    Będzie: 159

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.
    Utworzone przez Essential w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 19-02-2020, 17:02
  2. Czyszczenie nagaru z silników
    Utworzone przez Mongoose w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 12:44
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 08:51
  4. Specjalista od diagnostyki silnika - Śląsk
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory