Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Wodorowanie silnika, czyszczenie nagaru z silnika Śląsk, Katowice

  1. #31
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz_159 Zobacz post
    Ja też bym się skusił moim Jtsem daleko nie mam, ,ale zastanawiam się czy nie będzie to miało jakiegoś negatywnego skutku...
    Jedź i daj znać Ja mam daleeeeko wszędzie gdzie to robią, ale może uda mi się to zaplanować jak będę miał po drodze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #32
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał DżejDżej Zobacz post
    Witam was,
    Zapraszam wszystkich klubowiczów do auto-kliniki w Katowicach na wodorowanie silników. Zasada działania polega na wpuszczaniu mieszanki wodoru do silnika, który spala się razem z paliwem.
    Szczegółowo procedura opisana jest na http://auto-klinika.pl/autonagar
    Dla wszystkich klubowiczów kwota za czyszczenie silnika z nagaru to 120zł (zamiast 250zł) - Tylko trzeba powiedzieć, że jesteście z forum alfaholicy.

    Załącznik 220087
    To jak to jest w końcu z zaworami ssącymi - również zostaną oczyszczone, czy w tym miejscu piroliza nie zachodzi?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #33
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Byłem, zobaczyłem, zapłaciłem.
    Najlepiej wydane pieniądze na "widzimisię" do samochodu w życiu!

    Zapewne kilka koni pod maskę wróciło. Do tej pory Alfa miała problem dojechać do 200 km/h. Po czyszczeniu kilka prób na w miarę płaskich (i oczywiście pustych) odcinkach Autobahna poszła 215 km/h bez problemu. I jeszcze by chciała, ale bałem się na chińczykach i tak tyle cisnąć.
    Ale nie to jest najlepsze.
    Czasem podczas przyspieszania z niskich obrotów (około 1500+) pojawiały się delikatne wibracje odczuwalne na kierownicy i pedałach. Teraz wiem, że pochodziły od silnika, ponieważ po czyszczeniu zniknęły! W dodatku mam wrażenie, że auto zyskało na elastyczności - trochę lepiej przyspiesza w zakresie do 3000 obrotów. Ale może to autosugestia z powodu zaniku wibracji.
    Spadku spalania nie zmierzyłem, jeśli będzie to raczej niezauważalny. Zrobiłem dziś przed czyszczeniem 450 km, po czyszczeniu 600 km, ale tylko po autostradach. Styl jazdy różny, więc wyniki spalania niemiarodajne.

    Jestem mega szczęśliwy. Nie to samo auto. Naprawdę polecam!!

    Z tego miejsca pozdrawiam ekipę Auto-Kliniki w Katowicach. Dobra robota. I rabat dla klubowiczów
    Ostatnio edytowane przez magil ; 28-03-2017 o 18:08
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Srebrny
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dziękujemy magil za komentarz.
    Również pozdrawiamy, następni niech dołączą pamiątkowe zdjęcie albo filmik, że byli u nas.
    Więcej komentarzy osób na naszym facebooku.
    zespół Auto-klinika.pl
    Ostatnio edytowane przez DżejDżej ; 28-03-2017 o 22:04

  5. #35
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Witam - w Warszawie gdzie mogę taką usługę uzyskać?

    Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 156 2,4 jtd SW 150 KM r.2003
    Postów
    1

    Domyślnie Odgrzany kotlet na wodorze ;)

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Byłem, zobaczyłem, zapłaciłem.
    Najlepiej wydane pieniądze na "widzimisię" do samochodu w życiu!

    Zapewne kilka koni pod maskę wróciło. Do tej pory [notranslate]Alfa[/notranslate] miała problem dojechać do 200 km/h. Po czyszczeniu kilka prób na w miarę płaskich (i oczywiście pustych) odcinkach Autobahna poszła 215 km/h bez problemu. I jeszcze by chciała, ale bałem się na chińczykach i tak tyle cisnąć.
    Ale nie to jest najlepsze.
    Czasem podczas przyspieszania z niskich obrotów (około 1500+) pojawiały się delikatne wibracje odczuwalne na kierownicy i pedałach. Teraz wiem, że pochodziły od silnika, ponieważ po czyszczeniu zniknęły! W dodatku mam wrażenie, że auto zyskało na elastyczności - trochę lepiej przyspiesza w zakresie do 3000 obrotów. Ale może to autosugestia z powodu zaniku wibracji.
    Spadku spalania nie zmierzyłem, jeśli będzie to raczej niezauważalny. Zrobiłem dziś przed czyszczeniem 450 km, po czyszczeniu 600 km, ale tylko po autostradach. Styl jazdy różny, więc wyniki spalania niemiarodajne.

    Jestem mega szczęśliwy. Nie to samo auto. Naprawdę polecam!!

    Z tego miejsca pozdrawiam ekipę Auto-Kliniki w Katowicach. Dobra robota. I rabat dla klubowiczów

    Witam. Mam nadzieję że szczęście odczuwalne po wodorowaniu trwa nadal

    Więc krótko:
    W związku z tym że odważyłeś się nakarmić swoją Alficę wodorem (ja się przymierzam), i minęło już troszkę czasu od tegoż wydarzenia, mam następujące pytania;

    1. Czy Alfica nie zaczęła brać oleju (zakładając że nie brała) czy też może przestała?
    2. Czy nastąpiła lepsza kultura pracy, ucichły stuki, puki, szmery, zanikły wibracje, polepszyła się dynamika, osiągi, zmniejszyło spalanie, przestała bądź zaczęła dymić, które z powyższych się pojawiły?

    J.T.D (Jeżdżę Tylko Dieslem) Pozdrawiam

  7. #37
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Hej. Co prawda auto ma już nowego właściciela Ale zrobiłem nim kilka tyś km po wodorowaniu.
    Konsumpcja oleju nie wzrosła (0W40, ogólnie silnik nie miał apetytu na olej, za wyjątkiem dynamicznej jazdy autostradowej). Kultura jazdy się poprawiła (zniknęły drobne wibracje przy przyspieszaniu z dolnych partii obrotów), praca biegu jałowego bez zmian - Ale to JTS, wolny ssak, praca twarda z natury i cykanie wtryskiwaczy Przez ten czas praca silnika nie uległa zmianie.
    Aktualnie jestem na etapie zapoznawania się z nowym autem/silnikiem. Szykuje się chyba poważny związek bez kompromisów, więc przy najblizszej okazji jak Księżniczka nie sypnie znowu fochem to przetestuję wodorowanie na TBi
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #38
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Wszelkie do tej pory info nie przemawiają do mnie...

  9. #39
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    166
    Postów
    21

    Domyślnie

    Nie dajcie się nabijać w butelkę. Proces wypalania nie nastąpi nigdy przy tych temperaturach . Proces wypalania musiał by mieć kil set stopni C, więc jest to kolejna ściema po magnesach. Trzeba wymieniać dedykowany olej i usuwać usterki kiedy są a nie liczyć na cuda raczej są w Częstochowie. Jak to powiedział ostatni wieszcz głupi naród kupi wszystko .Nie bądź głupi czytaj i ucz się.
    Jedynie w DPF sa te warunki a ile tam jest temperatury?

Podobne wątki

  1. [159] Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.
    Utworzone przez Essential w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 19-02-2020, 17:02
  2. Czyszczenie nagaru z silników
    Utworzone przez Mongoose w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 12:44
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2015, 08:51
  4. Specjalista od diagnostyki silnika - Śląsk
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory