Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Cyrk w FCA Bielsko-Biała

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    126p
    Postów
    12

    Domyślnie Cyrk w FCA Bielsko-Biała

    Cześć, jestem w trakcie zakupu/wyboru samochodu. Brałem pod uwagę różne auta, jednak zdecydowałem się na Stelvio. Jako, że nie śpieszy mi się z zakupem, z 2-3 razy byłem w FCA Bielsko, kilka razy tam bezskutecznie dzwoniłem, trochę się potargowałem, co zostało odebrano źle, bo Alfę przecież kupuje się sercem Byłem wcześniej w różnych salonach od Mazdy po Volvo. Wszędzie pełna kultura: "dziękuję, proszę, czy napije się pan kawy?". W FCA w Bielsku mam wrażenie,że pracownicy są obrażeni, że się w ogóle przychodzi. Jedna sensowna dziewczyna na dziale nowych i jeden sensowny starszy gość na używkach. Po wyjściu z Audi w ciągu tygodnia otrzymałem z 10 różnych konfiguracji i wyliczeń leasingu. W FCA musiałem się prosić, w końcu policzyli leasing 110%. Mało tego, umówiliśmy się ze znajomymi, że kupimy 3 Alfy, koledzy wprost zakochani w Giulii, ja jednak Stelvo. Chcieliśmy kupić samochody na firmę łącznie na ok 650 tyś zł. Myślicie, że ktoś się zainteresował? Zaproponował lepszą cenę, lub leasing? A skąd Czas oczekiwania na ofertę ponownie miesiąc, leasing jakiś absurdalnie wyliczony. Zero telefonów, to jeszcze zrozumiem, ale nie odbieranie telefonów od klientów i nieoddzwanianie to już lekka przesada. Zero woli sprzedaży. Koledzy się mocno zdenerwowali, poszli kupili Audi. Abstrahując od jakości obsługi klienta, której w zasadzie nie ma, dochodzą jakieś niesnaski między pracownikami. Byłem wstępnie umówiony na zakup samochodu z jednym z pracowników z działu używek, bo akurat na taką opcję ostatecznie się zdecydowałem. Niestety gość podobno złamał nogę i jest na L4. Zadzwoniłem więc do jego kolegi, żeby jeszcze raz na świeżo przejechać się samochodem i porównać z dopiero co prowadzonym Audi. Wszystko uzgodniliśmy, ale gdy doszło co do czego, że jednak samochód sprzeda mi kto inny, ni z gruszki, ni z pietruszki okazało się ,że wszystkie samochody są sprzedane (!) . Sprawdzone - to nie prawda, nie pytajcie skąd wiem, poza tym, że moi znajomi dla śmiechu zadzwonili dowiedzieć się o dostępność, mam jeszcze swoje źródła wewnątrz FCA Mało tego, pewnie bym uwierzył, ale sprzedawca, chcąc widocznie sprzedać niechodliwe sztuki już wcześniej wprowadzał mnie w błąd, co do dostępności interesujących mnie konfiguracji, co wyszło niebawem po wizycie na parkingu, przejrzeniu ofert na internecie i rozmowie z innymi pracownikami FCA. Powiem tak, to już moje drugie podejście do Alfy, 4 lata temu nie kupiłem, bo wykazali ewidentny brak zainteresowania sprzedażą samochodu. Mało tego, z 8 lat temu chciałem kupić Bravo, wszystko było dograne i w ostatniej chwili okazało się, że samochód jest zarezerwowany dla kogoś innego. No normalnie cyrk. Gdybym kupował pierwszy raz w życiu nowy samochód, pomyślałbym,że ze mną jest coś nie tak - może źle ubrany (w jakiś marny garnitur, a nie we frak), może mało poważny, albo niegodny zakupu. Ale podobne doświadczenia mają za sobą moi znajomi, ci którzy chcieli kupić alfy, ale i znajoma, która ostatecznie zdecydowała się na wynajem u zupełnie innego dilera, bo już straciła cierpliwość. Powiedźcie mi co jest nie tak i czy ktokolwiek panuje nad pracownikami działu sprzedaży w FCA. Rozmawiałem z kolegą, który totalną zlewkę i brak jakiegokolwiek szacunku do klienta zauważył także w FCA w Kielcach, właśnie chcąc kupić Alfę. Ale co się dziwić, skoro ryba psuje się od głowy. Ostatecznie kupił Jeepa na świetnych warunkach, w innym salonie. Wyjaśnijcie mi, dlaczego ci ludzie nie chcą sprzedawać Alf, o co chodzi? Może udziela się tutaj na forum ktoś z kierownictwa FCA lub z zarządu i mi wyjaśni, bo po prostu nie rozumiem i pytam z czystej ciekawości. Generalnie proponuję wysłać do salony w Bielsku tzw."cichego klienta" bo rozumiem, że opisywane sytuację są nie do uwierzenia. Pozwik także chętnie przyjmę, bo z dziką satysfakcją nagłośnimy ten cyrk w jakimś TVN Turbo, albo w internecie. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zoom123 ; 25-05-2019 o 15:29

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Tak naprawdę to nie śmieszne a raczej smutne A potem się co dziwić że sprzedaże AR są jakie są...
    Ale chyba nie tylko tak w PL bo na Czechach słyszałem o podobnym podejściu w niektórych ASO - nawiasem to Czechy spadają pod nadzór FCA z Węgier, Polska jest osobno.
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    AR 159 TI 2009
    Postów
    34

    Domyślnie

    Byłem tam z miesiąc temu na stacji sprawdzać brerę przed zakupem, obsługa wydawała się profesjonalna, nie czułem że jakoś mnie zlewają a wręcz przeciwnie, no ale co dział to dział jeszcze dzisiaj miałem telefon z FCA odnośnie jakości usług tam. Jedyny minus jaki odczułem to klient płacący 70000 głównie w banknotach 50 zł bo musiałem poczekać aż policzą

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    To co się dzieje w salonie na Katowickiej to przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie pracujący tam mentalnie żyją chyba jeszcze w komunie, kupując tam nowe auto nie ważne jakie masz uczucie że sprzedawca czeka na jakiś prezent. Dodam tylko że jest to importer FCA na Polskę i chyba dlatego maja klientów w dupie.
    Normalnie Wstyd po wejściu na salon czujesz się jak w filmie Pana Stanisława Bareji.

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał PanKudel Zobacz post
    To co się dzieje w salonie na Katowickiej to przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie pracujący tam mentalnie żyją chyba jeszcze w komunie, kupując tam nowe auto nie ważne jakie masz uczucie że sprzedawca czeka na jakiś prezent. Dodam tylko że jest to importer FCA na Polskę i chyba dlatego maja klientów w dupie.
    Normalnie Wstyd po wejściu na salon czujesz się jak w filmie Pana Stanisława Bareji.
    Nie zauważyłem tego , może masz jakieś szczególne wymagania dotyczące czerwonego dywanu , tłumu sprzedawców ??? jest normalnie a kupiłem tam już kilka alf...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Może nie byleś w salonie innej marki... Hmm...

    - - - Updated - - -

    Potwierdzam . Miałem BMW , chciałem kupić Giulię . Odwiedziłem ten salon - kupiłem BMW.
    Komuna...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoom123 Zobacz post
    W FCA w Bielsku mam wrażenie,że pracownicy są obrażeni, że się w ogóle przychodzi.
    Myślę, że to jest kwestia konkretnego salonu. Te stare, z tradycjami sięgającymi Polmozbytu, właśnie chyba tak jeszcze działają. W moim mieście w salonie AR pełna kultura, profi podejście, czuć poziom na pewno wyższy niż w popularnych markach typu Skoda, Hyundai itp.
    Warto nagłaśniać te absurdalne akcje, bo może w końcu w ten sposób pozbędziemy się ludzi, którzy nie pozwalają marce wybić się zarówno w kwestii obsługi jak i samej sprzedaży.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Może nie byleś w salonie innej marki... Hmm...

    - - - Updated - - -

    Potwierdzam . Miałem BMW , chciałem kupić Giulię . Odwiedziłem ten salon - kupiłem BMW.
    Komuna...
    Tzn auto BMW bardziej Ci odpowiada?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Mazańcowice koło Bielsko-Biała
    Auto
    159 SW 1,9jtd 16v 175km 400Nm
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Nie zauważyłem tego , może masz jakieś szczególne wymagania dotyczące czerwonego dywanu , tłumu sprzedawców ??? jest normalnie a kupiłem tam już kilka alf...
    Bez przesady z tym dywanem, ale wejdź np. do skody to sprzedawcy obskoczą Cie z każdej strony. Na sprawdzenie auta przedzakupowe Pan umawia się ze mną na za tydzień, dodam jeszcze tylko że w Pszczynie się dało. To nie jest tylko moje odczucie, miesiąc temu kupowaliśmy Doblo do firmy i też zakupione zostało w Katowicach. Jak dla mnie jak u Bareji "kierowniczko podwawelską przyniósł".

    Jedyne co Im trzeba oddać nie ma problemu ze sprawdzeniem VIN i robią to za darmochę.

  10. #10
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Dzisiaj w FCA Bielsko-Biała ; przegląd Giulietty po 32000km pełen serwis roczny - konkret godzina - zrobione na czas wszystkie pozycje i mega rabat oraz w czasie naprawy testowa jazda jeepem. aaaaa inni klienci tez podobnie . Kawa miła atmosfera, Ocena BDB

Podobne wątki

  1. Giulietta 1.4 Bielsko-Biała
    Utworzone przez Tajo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2018, 18:58
  2. Bielsko-Biała i mechanik
    Utworzone przez a.k. w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-06-2017, 12:38
  3. Mechanicy Bielsko-Biała
    Utworzone przez NewZielo w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-08-2016, 21:55
  4. Bielsko-Biała i okolice
    Utworzone przez -BamBosZek- w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 191
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 22:23
  5. [Zapowiedź] Bielsko-Biała
    Utworzone przez Rafał w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-11-2010, 08:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory