Strona 1 z 15 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150

Temat: mechanik na śląsku

  1. #1
    FINSU
    Gość

    Domyślnie mechanik na śląsku

    WITAJCIE.
    Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego mechanika w serwisowaniu Alfy 156 2,0 benzyna najlepiej w okolicach Gliwic śląsk.
    pozdrawiam


    finsu@interia.pl

  2. #2
    Piciek
    Gość

    Domyślnie Re: mechanik na śląsku

    Cytat Napisał FINSU
    WITAJCIE.
    Proszę o pomoc w znalezieniu dobrego mechanika w serwisowaniu Alfy 156 2,0 benzyna najlepiej w okolicach Gliwic śląsk.
    pozdrawiam


    finsu@interia.pl
    Polecam Ricambi serwis w Bytomiu, chlopaki znaja sie na rzeczy no i wiekszosc samochodow jakie robia to alfki.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    ja mam numer do serwisu w Bytomiu, slyszalem ze sa wporzadku...
    nie bylem tam wiec osobiscie nie moge potwierdzic...

    601416158 pytac o pana Namysło



    a drugi kontakt to wlasciciel komisu gdzie kupilem alfe, wprawdzie ma warsztat tylko dla klientow ale na pewno jak podjedziesz to zbada Twoja niunie

    http://komis-quattro.gratka.pl/oferta/
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #4
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie Re: mechanik na śląsku

    Cytat Napisał Piciek
    Polecam Ricambi serwis w Bytomiu, chlopaki znaja sie na rzeczy no i wiekszosc samochodow jakie robia to alfki.
    Kiedyś zostawiłem tam samochód na przegląd. Wyjechałem od nich mając 0.5 litra oleju w silniku. Z kolei znajmemu z Kappą zrobiono na odwrót: miał 2 litry za dużo, bo kolesie nie umieli odkręcić korka w misce i odsysarką odessali część oleju a potem dolali wg. ksiązki jak do pustego. No i zostaliśmy poinformowani ile to Alf i Lancci goście już naprawiali i jak to dobrze się znają a nawet jakie to fajne odsysarki do cieczy mają. Dla własnego dobra nie zostawiaj tam samochodu.

  5. #5
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    No cóż. Widocznie masz pecha.
    Powiedz mi tylko jak silnik wytrzymał jadąc na 0,5 litrze oleju. Rozumiem ze go zatarłeś? Juz nawet nie pytam dlaczego nie swieciła Ci sie kontrolka cisnienia :?


    Ja zrobilem w Ricambi wymiany rozrządu w 145, 146 i 147 i zawsze wszystko bylo OK. Poza tym jako jedyni robią na oryginalnych częsciach i dają rok gwarancji. Mało?

    Jak za mało to zapraszam do ASO... tam Ci dopiero "zrobią"

    I na zakonczenie pytanie. Masz inną lepszą, sprawdzoną alternatywe?

    fred

  6. #6
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    ja z ASO ganienx byłem zawsze zadowolony , niestety po ostatnim okresowym przeglądzie mnie zawiedli i to jak cholera 50km przjechane nie wiem po co :| syf w środku na miejscu kieorwcy pełno jakiegoś piachu na fotelu jak i wycieraczce , auto nie umyte i wogólę poczułem się jakby mi łaske zrobili że zrobili serwis mojej ar

  7. #7
    Mr_Bungle
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fred
    Powiedz mi tylko jak silnik wytrzymał jadąc na 0,5 litrze oleju.
    0,5 litra oleju wylali z silnika w ASO. I z miejsca trzeba było zrobić generalkę, bo mimo dolania oleju od razu silnik brał go jak w dieslu.



    Historia wyglądała tak: kupiłem auto i chciałem zrobić przegląd, żeby pozałatwiać takie rzeczy jak ozonowanie klimy itd. Znalazłem na nich namiar pojechałem i kazałem sobie auto po prostu sprawdzić. Goście to zrobili, powiedzieli, ze z autem wszystko ok, tylko trzeba klocki zmienić i, że na słuch koleś wysłyszał zużycie paska rozrządku (zmienianego 20 tys wcześniej na co miałem fakturę z ASO w Warszawie). Gdy auto odbierałem zaczął mi opowiadać jak często te silniki się grzeją i jakie to niebezpieczne i, że jak mi się włączy kontrolka to od razu do nich jechać i robimy remont. Ja tym autem zanim do niech pojechałem zrobiłem jakieś 700km i nie działo się nic, więc gdy wracając z Ricambi powłączały się kontrolki to pojechałem, ale do Ganinexu. Diagnoza jak wyżej. Remont kosztował niemało, bo de facto wszystko trzeba było w tym silniku obdłubać. Swoją drogą jak to będzie teraz po tym remoncie to się jeszcze okaże, bo miała ona miejsce w maju.


    I teraz historia z Lancią Kappa w roli głównej. Kumpel z pracy kupił sobie egzemplarz 2.4 jtd od któregoś z użytkowników forum Lancia-Klub Polska. Wiedział, że do wymiany jest zawieszenie i klimatyzację trzeba nabić, ale to zostawił sobie na kiedy indziej. Do Ricambi pojechał żeby zmienić olej filtry itd. Odbierał auto w mojej obecności, bo po prostu go tam podwiozłem, żeby nie musiał stamtąd wracać i tam jechać autobusem. Znów muzyczne zdolności mechanika się pokazały, bo usłyszał, że ten silnik jest do wymiany i wogóle będzie strasznie. Mieli zmienić olej, więc zabrali się do roboty, my kilka dni później przyjechaliśmy po odbiór. Dowiedzieliśmy się, że zawieszenie to paaaanie, straszne (a kto ich prosił, żeby się nim zajmowali?). Poza tym ponarzekali w stylu "kto to panu tak spartolił" na korek w misce oleju i pochwalili się, jaką to oni mają odsysarkę. Odessali olej z wlewu, od góry. Wg. mechanika turbina nagle była do natychmiastowej wymiany (nie było z nią wszystko ok, ale jeszcze troszkę powinna wytrzymać), bo panie cieknie i, że silnik też już jest na wykończeniu i można remontować lub zmieniać. Kumpel zamiast od razu robić to w Ricambi pojechał do znajomego, który ma ASO Chryslera, gdzie po puknięciu młotkiem w korek (w obecności tego kumpla) wylało się z silnika około 8 litrów oleju. Nowy olej został wlany i od tej pory turbina już nie cieknie, ale było to niedawno, więc obserwujemy co się będzie działo dalej. Z tym, że to jest sprawa sprzed 2-3 tygodni.


    Co do alternatywy to na śląsku nie znalazłem jeszcze żadnej (o tym, czemu nie Ganinex to będę się wypowiadał za jakiś czas, bo jest parę rzeczy, które dzieją się właśnie w tej chwili). Jak będzie kolejna potrzeba zrobienia przeglądu to chyba po prostu zrobię sobie gdzies ładną wycieczkę i tyle. Bo w Ricambi mnie już nie zobaczą. Ale może to są te dwie sytuacje na sto, gdzie dzieje się coś złego.

  8. #8
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Hm.. troche mnie przekonales bo juz myslalem ze jestes jednym z tych co piszą bo piszą. Widocznie miales pecha z Ricambi. Choć w sumie troszke na własną prośbe:

    A czemu? Bo ja osobiscie nie oddaje auta do serwisu na "przegląd" bo to tak nieokreslone stwierdzenie ze rownie dobrze moze konczyć sie na sprawdzeniu ciśnienia w oponach :|

    Olej? Czy nie lepiej pojechac do mechanika ktory przy Tobie wyleje stary, wstawi nowy filtr i naleje nowego oleju tyle ile trzeba? Przeciez robi to byle zakład samochodowy.

    A Ricambi... są na pewno dobrzy tam gdzie muszą dać gwarancje czyli np w wymianie rozrządu. Tu muszą dać dobre części i muszą zadbać o auto bo roczna gwarancja nie pozwala na fuszerke.
    Jak sam stwierdziles nie ma na śląsku alternatywy (choć nie do konca bo mam kumpla co robi rozrządy w swoim 1.8 TS u znajomego w garażu za 200 zl + częsci i nie narzeka ) wiec ja wole zaplacic i miec swiadomosc ze moge kręcic do odcięcia bez strachu ze pasek pęknie bo był stary lub nieoryginalny

    fred

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    pozatym wymiana oleju to chyba nic trudnego, smialo mozna samemu to zrobic

    Fred a Ty gdzie robisz rozrzad i jakies drobne naprawy :?: bo mieszkamy w zasadzie po sasiedzku i dobrze wiedziec gdzie co i jak
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  10. #10
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Jak pisalem rozrząd zawsze robie w Ricambi ze wzgledu ze dają wszystkie części oryginalne i roczną gwarancje.

    Inne naprawy wykonuje u naszego forumowicza Stikera ktory jest moim sąsiadem. Terminy ma dość dlugie ale jest tani i zna sie na alfach.

    fred

Podobne wątki

  1. Gaz na Śląsku
    Utworzone przez nietyx w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 23:19
  2. chip na śląsku
    Utworzone przez mariusz. w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 22:20
  3. 156 SW na Śląsku
    Utworzone przez hesus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 21:30
  4. Spot Gtv na Śląsku
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2008, 12:17
  5. Warsztaty 156 na Górnym Śląsku - mechanik, blacha, elektroni
    Utworzone przez Istvan w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 23:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory