Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wymiana szyby czołowej a uszczelka...

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie Wymiana szyby czołowej a uszczelka...

    Hej.
    Wczoraj wymieniałam szybę przednią z powodu pęknięcia. Dziś zauważyłam, że szyba nie jest osadzona w uszczelce. Uszczelka jest przyklejona do szyby... Dzwoniłam do Pana, który wykonywał usługę i niemiło mnie skrzyczał, że trzeba było obejrzeć jak wyglądało auto wcześniej, że tak jest w oryginale i że ma to służyć temu żeby przy pracy wycieraczek woda nie leciała na boczne szyby. Stąd moje pytanie, czy faktycznie uszczelka ma być przyklejona na szybę? Proszę o pomoc, bo nie wiem już co mam robić. Jeden Alfaholik przesłał mi filmik swojej 147 i tam szyba jest normalnie osadzona w uszczelce, a na niektórych zdjęciach innych 147 coś tam wystaje. Dodaję zdjęcia i link z filmikiem...

    Drugie pytanie, czy przednia szyba ori w 147 jest zielona czy biała? Wydaje mi się, że miałam zieloną, a wstawili mi białą, z dłuższymi czarnymi paskami wokół i teraz jakoś mi tak jasno oraz wydaje się mniejsza (zarówno w starej jak i nowej miałam tylko taki "prostokąt" z kropek przy wstecznym lusterku)... Czy to możliwe?

    Trzecie pytanie (już ostatnie): czym usunąć te czarne oznaczenia z szyb? Pół biedy z tym w rogu na dole (bodajże producent), ale na wysokości głowy po obu stronach mam kilka cyfr i strzałki, które strasznie denerwują podczas jazdy...

    http://www94.zippyshare.com/v/iyztaVVb/file.html

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8541.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	66.2 KB
ID:	202514Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8542.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	81.1 KB
ID:	202515Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8543.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	66.9 KB
ID:	202516Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8554.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	78.6 KB
ID:	202517Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8555.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	47.9 KB
ID:	202518

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Uszczelka z boku szyby me lekko odstawać. To prawda. Ale mam wrażenie, że tutaj odstaje za bardzo. Uszczelkę miałaś nową czy założył starą?
    Nie było całkiem białych szyb w 147. Każda ma lekko zielone zabarwienie. Przepuszczalność rzędu 70-78%.
    Oznaczeń nie usuniesz łatwo. One są robione farbą agresywną i nawet jeśli usuniesz je to zostanie Ci ślad na szybie. Chyba, że masz najtańszą chińską szybę to wtedy można to usunąć ale tylko polerując np tlenkiem ceru na filcu.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Michał1985
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.0 JTS ALFA ROMEO 156 1.9 JTD 140KM ALFA ROMEO 156 SW 2.0JTS HONDA CBR 929
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam
    Na zdjęciach nie doszczegam nie prawidlowego usadzenia uszczelki , tak jak "fachowiec" stwierdził budowa tej uszczelki , służy do odprowadzenia wody . Jeśli szyba nie opadła , uszczelka nie odchodzi i klej jest położony równomiernie , to nie ma sie czego czepić.

    Co do koloru szyby to sa montowane najróżniejsze modele , zalezy to od wymagań właściciela co do nowej .

    Te znaczki na ogół są wypalane , albo farba zależy od producenta , mozna spróbować żyletką , albo czymś podobnym .
    UWAGA żeby nie porysować szyby i nie zostawić gorszych śladów . Jeśli to są orginalne znaki producenta ,to poleciłbym sie do nich przyzwyczajić .

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michał1985 Zobacz post
    Witam


    Co do koloru szyby to sa montowane najróżniejsze modele , zalezy to od wymagań właściciela co do nowej .

    Te znaczki na ogół są wypalane , albo farba zależy od producenta , mozna spróbować żyletką , albo czymś podobnym .
    UWAGA żeby nie porysować szyby i nie zostawić gorszych śladów . Jeśli to są orginalne znaki producenta ,to poleciłbym sie do nich przyzwyczajić .
    Nie ma najróżniejszych kolorów szyb w 147. Nawet nie było do tej pory w ofercie szyby solarnej. Najtańszy "chinol" też jest barwiony więc koleżanka ma pewnie szybę o przepuszczalności rzędu 78% ale nadal barwioną w lekką zieleń.
    Znaczków się nie wypala... To nie ta bajka. Sam mam lakier, który podczas schnięcia potrafi szybę wytrawić pod spodem. Niektóre firmy wytrawiają je kwasem lub robią to laserem ale wówczas nie ma czarnego nadruku.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 01-06-2016 o 06:57

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Uszczelka na 99% ta sama. Kurcze no, jestem przekonana, że aż tak nigdy nie odstawała, przynajmniej nie tak żeby tam palucha wsadzić... Dodatkowo jest mała szpara między uszczelką a karoserią przy dachu... Nie wiem już co o tym myśleć, czy jechać reklamować, czy nie robić z siebie debila.

    Oryginał to niestety nie jest, musiałam wstawić na szybko, a budżet niezbyt pozwalał szaleć... O kolor nikt mnie nie pytał. Teraz mam wrażenie jakbym w ogóle szyby nie miała :p

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał oosia Zobacz post
    Uszczelka na 99% ta sama. Kurcze no, jestem przekonana, że aż tak nigdy nie odstawała, przynajmniej nie tak żeby tam palucha wsadzić... Dodatkowo jest mała szpara między uszczelką a karoserią przy dachu... Nie wiem już co o tym myśleć, czy jechać reklamować, czy nie robić z siebie debila.

    Oryginał to niestety nie jest, musiałam wstawić na szybko, a budżet niezbyt pozwalał szaleć... O kolor nikt mnie nie pytał. Teraz mam wrażenie jakbym w ogóle szyby nie miała :p
    O szybę mogłaś spytać na forum zanim Ci zmienili. Teraz trochę musztarda po obiedzie. Czy to jest dobrze wykonane musiał by ktoś na miejscu ocenić. Nie wiem skąd jesteś ale pewnie ktoś się znajdzie w okolicy ogarnięty w tej kwestii. Ewntualnie jedź do innego zakładu montującego szyby i niech Ci ocenią sposób montażu...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    To normalne że szyba jest lekko zielona bo to naturalny kolor szkła.
    Odnośnie polerowania tlenkiem ceru to nie wolno polerować szyby czołowej. Głównie dla własnego bezpieczeństwa. Po polerowaniu zrobi się soczewka i to dopiero będzie wkurzać. A widoczność w tym miejscu będzie żadna

    Wyryte rantem felgi

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał beriba Zobacz post
    To normalne że szyba jest lekko zielona bo to naturalny kolor szkła.
    Odnośnie polerowania tlenkiem ceru to nie wolno polerować szyby czołowej. Głównie dla własnego bezpieczeństwa. Po polerowaniu zrobi się soczewka i to dopiero będzie wkurzać. A widoczność w tym miejscu będzie żadna

    Wyryte rantem felgi
    Gdybyś tylko wiedział jak Producenci szyb je pieknie poleruja

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrian85 Zobacz post
    Gdybyś tylko wiedział jak Producenci szyb je pieknie poleruja
    Ale zapewne w całości a nie tylko kawałek

    Wyryte rantem felgi

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał beriba Zobacz post
    Ale zapewne w całości a nie tylko kawałek
    no właśnie że kawałek tam gdzie np. powstała rysa, szyba zostaje w tym miejscu polerowana i wysyłana do producenta samochodu

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana szyby czołowej
    Utworzone przez Filip0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 19:47
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 22:48
  3. Wymiana szyby czołowej - sensor, podgrzewanie
    Utworzone przez jaroman2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-12-2012, 20:00
  4. Wymiana szyby czołowej/przedniej
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory