Alfa 166 FL 2,4 JTDm Distinctive 2004r 230kkm, manual, czarna (632), szyberdach – sprzedam lub zamienię na kobiece (niewielkie) auto miejskie.

Link: https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDzNzS5.html

Jak w tytule. Wyposażenie standardowe dla Distinctive + DSP + Roleta tylna (sam dokładałem) + pamięć pozycji foteli + szyberdach (!) + Webasto (ogrzewanie postojowe / dogrzewanie silnika) . W sumie to z możliwego wyposażenia brakuje chyba tylko czujników parkowania.

Auto w moich rękach od września 2013r, kupione przy przebiegu 180kkm. Przyjechało z Niemiec z udokumentowanym przebiegiem, wcześniej serwisowane w salonie, gdzie było kupione (potwierdzone w tym salonie, w książce serwisowej oraz w serwisie w Polsce).

Z rzeczy, które zrobiłem / wymieniłem, a które obecnie są w aucie (te, które pamiętam):

2013
- Termostat (oryginał Behr - Autosklep24)
- Koło pasowe wału (Dayco - Autosklep24)
- Nagrzewnica (Autosklep24)
- Napinacz (SNR) i wszystkie rolki prowadzące paska multi (oryginały) wraz z paskiem (Dayco)
- Osłona dolna silnika (jak kupiłem auto to jej nie było)
- Rozrząd kompletny z pompą wody (Autosklep24, pompa nie wytrzymała (ciekła na uszczelnieniu wirnika) i w 2017 musiałem ją wymienić na nową)
- Rura turbo dolna (oryginał, tanifiat)
- "Z-tki" tył (Akron Malo)
- Żarniki ksenonów (Osram z Xenon-serwis.pl)
- Wahacze przednie górne (TRW, Autosklep24)
- Tuleje pływające zwrotnicy tył (Lemforder)
- Tuleje wahaczy tylnych – gumowe (zestaw z DCS Auto/Allegro, wymieniałem komplet, ale wahliwe padły doąć szybko i musiałem wymienić ponownie)

2014
- Wyciągnięcie i test wtryskiwaczy w serwisie BOSCH (mam wydruki, wszsytko OK)
- Przewody chłodnicy oleju silnika (przerobione króćce, wymienone węże - już nie będzie ciekło)
- Uszczelnienia pompy paliwa
- Sprężyny tył (oryginał - tanifiat)
- Amortyzatory tył (Monroe)
- Poduszka skrzyni (tylna, oryginał)
- Klocki hamulcowe przód i tył (FERODO)
- Tarcze hamulcowe przód (FERODO, wymieniłem, bo piszczały, mam też komplet prawie nowych TRW)
- Półka tylna (kupiona nowa oryginalna z roletą - oryginalnie nie było)

2015
- Akumulator (Blackpower 100Ah)

2016
- Łączniki dróżka reakcyjnego tył (TRW)
- Tuleje wahaczy tylnych – pływające (wstawione on BMW E39)
- Linki ręcznego (L+P)
- Silniki zamka centralnego (3 z 4, wstawione oryginalne silniki Mabuchi w samym zamku, żadnego sztukowani siłownikami z Allegro)

2017
- Dwumasa, sprzęgło, wysprzęglik, uszczelniacz wału (oryginał – tani fiat, uszczelniacz Corteco)
- Uszczelniacz wału od strony skrzyni (Corteco)
- Uszczelniacze półosi (Corteco)
- Poduszka silnika (przednia lewa – od skrzyni)
- Wahacze tylne górne (banany, TRW)
- O-ring podstawy filtra oleju
- Hak nowy Bosal (ani razu niczego nie pociągnął – zmiana planów wakacyjnych)

2018
- Wahacze dolne przód (Fast)
- Rura turbo górna ((oryginał od 10V, lato 2018)

Olej i filtry (wszystkie) wymieniane co roku, olej 5w-40 (Valvoline)

W 2015 miałem autem stłuczkę – nie wyhamowałem i puknąłem gościa, który zatrzymał się przede mną na światłach. W efekcie zbity przedni prawy reflektor, zagnieciona maska, połamane scudetto (tam wlazła rura wydechowa BMW X5). Maska, scudetto i reflektor zostały wymienione. Nadkole i zderzak pomalowane. Mam zdjęcia jak to wyglądało przed naprawą.

Wszystkie naprawy i wymiany robiłem własnoręcznie. Z wyjątkiem lakiernika po stłuczce.

Zrobione jest też wejście AUX.

Do wymiany w najbliższym czasie / niedoskonałości:
- Nie działa podgrzewanie fotela kierowcy (pasażera OK.). Do wymiany też jest włącznik podgrzewania.
- Czujnik ABS prawy przód (musiałem sztukować na szybko, zrobione porządnie i działa, ale jednak sztukowane - wypadałoby wymienić)
- Kilka zadrapań lakieru ("zaciągnięte" pędzelkiem z ARA System przed zawiezieniem brata do ślubu )
- "Wylata" klapka (zasuwka) magazynku zmieniarki CD (sama zmieniarka oczywiście działa)
- Wyleciał przycisk od wysuwania karty SIM (czerwony)
- Przepalona dioda podświetlania guzika „6” w radiu.

Więcej grzechów nie pamiętam.

Dokładam komplet opon zimowych w dobrym stanie oraz alufelgę, która była prostowana i delikatnie pękł sam rant, więc kupiłem nową (używaną).

Ważne przegląd i OC.

W auto włożyłem dużo serca, czasu i jak widać powyżej nie oszczędzałem na nim.
Sprzedaję ponieważ kilka miesięcy temu przesiadłem się na służbowe i Alfa stoi w garażu od tego czasu. Chciałem ją zatrzymać, ale stwierdziłem, że nie ma sensu żeby tak stała i zajmowała garaż, a trzymać na dworze szkoda.

Zainteresowanym osobom mogę wysłać więcej zdjęć w pełnej rozdzielczości.

Cena: 9500 zł