Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Alfa 159 2.0 JTDM 2011 Salon Pl

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie Alfa 159 2.0 JTDM 2011 Salon Pl

    Dzień dobry, witam wszystkich.

    Chciałbym zachęcić do kupna,myślę że dosyć niepowtarzalnego egzemplarza ,bo rzadkością jest alfa niemal z pierwszych rąk i od początku przebiegu u jednego właściciela ,ale po kolei.
    Wystawiam do sprzedaży alfę 159 w wersji sport,nabytą w salonie polskim, wyposażoną w jednostkę napędową 2.0 JTDM o mocy 136 km. Auto zostało wyprodukowane w roku 2011,zarejestrowane w 2012 i jest to jeden z ostatnich ,wyprodukowanych przedstawicieli 159. Kolor Biały ,a dokładnie bianco pastello.
    Alfę nabyłem w kwietniu 2013 roku z przebiegiem 18 tys km. od osoby ,która popadła w długi i nie była w stanie spłacić kredytu. Jako ,że byłem i jestem zagorzałym fanem marki alfa romeo,sytuacja była dla mnie bardzo komfortowa,zwłaszcza,że chciałem nabyć nową 159,lecz niestety nie była już produkowana. W tym samym roku zdecydowałem się na podniesienie mocy do 210 km i 440 Nm w renomowanej firmie tuningowej R-Performance. Nie ma obaw o tak spore podniesienie mocy względem seryjnych 136 km ( a właściwie 145km jak pokazała hamownia). Mechanika wersji 136km i 170 km jest taka sama. Zmiany zachodzą jedynie w oprogramowaniach sterowników. Wraz z podniesieniem mocy, zleciłem usunięcie filtra dpf oraz zaślepienie i wyłączenie zaworu egr,dzięki czemu silnik praktycznie od pierwszych interwałów olejowych był nie zanieczyszczony mieszanką olejowo-paliwową,która jest efektem procesu wypalania dpf oraz dzięki wyłączeniu zaworu EGR,kolektor ssacy jest wolny od sadz,a wraz z nim klapki,które wielokroć są przyczyną awarii turbiny i zatarcia silnika ,porzez urwanie skamieniałych od sadzy klapek.

    Od początku posiadania ,alfa ma regularnie co 10 tyś km .wymieniany olej ,markowy olej millers 5w40,choć dwie ostatnie wymiany zaufałem olejowi Motul 5w40 8100 x clean,dzięki któremu silnik pracuje ciszej. Dla czego 5w40 ,a nie książkowe 5w30 ? Ponieważ auto jest wolne od filtra dpf,a po drugie,olej 5w40 lepiej zachowuje się na trasie,swobodniej odprowadza ciepło i ma lepsze właściwości smarujące ,przy większym obciążeniu,zaś w zimę przy większych mrozach,a mieszkam blisko Suwałk,taka gęstość pozostawia lepszy film olejowy na cylindrach,jednym słowem silnikowi jest lżej nawet przy niskich temp.

    Mechanicznie auto jest w doskonalej kondycji. Przebieg w chwili obecnej to niespełna 93 tyś km,zrobiony w 75% na trasach. Mieszkam w niewielkim mieście,do pracy mam 2.5 km i poruszam się raczej rowerem. Alfa służy mi do dalszego przemieszczania się,poza tym ,nie oszukujmy się,jazda rzędu 2-4 km,jest bezlitosna dla konstrukcji dieslowkiej ,zwłaszcza w mrozy,gdy olej jest o wiele gęstszy.
    Jeśli mowa o zimie,to muszę nadmienić ,że alfa jest wyposażona w zamontowany przeze mnie podgrzewacz złożony z układu trzech świec nurnikowych ,który jest połączony z obiegiem cieczy chłodzącej i po załączeniu go z kabiny,ma za zadanie dogrzewać płyn,dzięki czemu w kabinie jest o wiele szybciej cieplej,a silnik,szybciej się nagrzewa. Nie znajdziecie tego w żadnej alfie ,ani innym nowoczesnym aucie,gdyż zamysł powstał w motoryzacji lat 90tych ,modeli Renault i Forda,choć działa to świetnie i w żadnym wypadku nie obciąża nadmiernie akumulatora.
    Każda wymiana eksploatacyjna,bądź naprawa ,była zlecana autoryzowanemu serwisowi Fiat-Alfa romeo Motozbyt w Ełku i tam też,jak i w każdym autoryzowanym serwisie,można sprawdzić pełną dokumentację auta. Ostania ingerencja miała miejsce przy przebiegu 90 tys km ,gdy został wymieniony olej wraz z filtrem , filtr powietrza oraz tarcze i klocki przednie wraz z klockami tylnymi i czyszczeniem całego układu,który został zalany świeżym płynem hamulcowym. Wymienione zostały również oba tylne łączniki stabilizatora
    Z ważniejszych rzeczy: przy około 60 tys km został wymieniony kompletny rozrząd oraz uszczelnienie skrzyni biegów ,która została zalana nowym olejem.

    Stan blacharski auta jest bez zarzutu. Alfa jest w pełni bezwypadkowa. Miałem niemiłą sytuacją parkingową,gdzie podczas manewrów innego kierowcy,zostałem lekko uderzony centralnie w przód. Do wymiany poszła maska,przedni zderzak i scudetto (grilll). Choć byłem zapewniany ,że można naprawę przeprowadzić bez wymiany elementów,to półśrodki mnie nie interesowały,a piszę o tym zdarzeniu,gdyż chcę rzetelnie nakreślić potencjalnemu kupującemu,z jakim autem ma do czynienia. Poza tymi dwoma elementami,żaden inny nie był powtórnie wymieniany lub malowany. Posiadam zdjęcia z ówczesnego zdarzenia i sądzę,że 99% nie zdecydowało by się na wymianę. Oczywiście wymiana również w serwisie ASO EŁK.
    Słowo o oponach i felgach. W 2018 roku ,zakupiłem nowe opony letnie marki Michelin primacy 3 z rocznika 2017 w rozmiarze 215/55/17 oraz nowe opony zimowe, również Michelin alpin a5 rocznik 2017 ,215/55/17,które może przejechały 4 tyś km. Samochód posiada dwa komplety felg.
    Na koniec mankamenty.
    Auto nie ustrzegło się parkingowych rys,choć na co dzień stoi w garażu . Na tylnym zderzaku mam dwie poważniejsze rysy okolo 4 cm ,które przedstawiam na zdjęciu. Nie malowałem tego,gdyż nie chciałem wzbudzać podejrzeń kupującego. Przy konkretnej rozmowie ,jestem w stanie dać upust na pomalowanie tego mankamentu. Mogę również opuścić cenę na odgrzybienie klimatyzacji ,bo myślę ,że przydałoby się to teraz zrobić,choć sama klimatyzacja działa nienagannie.Nawigacja wymaga aktualizaji,choć przyznam sumiennie ,że seryjna jest mało przydatna . Sam korzystam z google maps.

    Alfa,którą posiadam,jest szybka,na trasie doskonała w prowadzeniu i zwinna,a dzięki dużemu momentowi obrotowemu,nie muszę zastanawiać się długo nad wyprzedzaniem oraz patrzeć na wskaźnik paliwa ( spalanie trasa granica 6.5l,spalanie miasto 9l). Mechanicznie ,do niczego nie można się przyczepić,blacharsko również,rys nie ustrzeżemy się na żadnym lakierze niestety.
    Cena jaka mnie interesuje to 35 tyś zł. Znam ceny uśrednione ,modeli różnych,zazwyczaj niepewnych. Natomiast po przyjacielsku chciałbym polecić zorientowanie się w cenach serwisu alf 159 i zadanie sobie pytania,czy stać mnie kupić model może i tańszy ,ale czy aby na pewno pewny ? Bo ja za swoją alfę ręczę historią serwisową,historią olejową,dużą wiedzą mechaniczną,eksploatowaniem auta praktycznie od nowości i pełną dokumentacją.
    Zapraszam przede wszystkim fanów marki,ponieważ moim serdecznym życzeniem i przyjemnością ,było by sprzedanie samochodu,właśnie osobie,która zadba o niego tak jak ja teraz.
    Pozdrawiam wszystkich czytających to ogłoszenie. Na życzenie mogę wysłać więcej zdjęć.
    Michał.

    889 002 710

    Ważniejsze wyposażenie:
    -nawigacja
    -komputer pokładowy
    -elektryczne szyby i lusterka
    -światła biksenonowe
    -czujniki parkowania tył i przód z wizualizacją
    -klimatyzacja dwustrefowa
    -zestaw głośnomówiący blue&me
    -tempomat
    -wielofunkcyjna kierownica
    -czarna podsufitka
    -szczotkowane aluminium konsoli i kierownicy
    -nakładki aluminiowe na pedały
    -dwa komplety felg
    -podgrzewacz silnika

    Nr.Vin
    ZAR93900007279877

    URL=https://images89.fotosik.pl/238/e1f9cc21eefd0de9.jpg][/URL]












    Ostatnio edytowane przez rybakmj ; 28-08-2019 o 15:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory