Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: 159sw distinctive 2.0jtdm 2009

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie 159sw distinctive 2.0jtdm 2009

    Od pewno czasu bije się z myślami na temat sprzedaży mojej Belli. Auto ciągle mnie cieszy, ale bardziej ciągnie mnie w stronę 4x4 (szukam pajero). Samochód to 159sw w kolorze Rossi rubino z najodpowiedniejszym silnikiem diesla 2.0 jtdm z 2009. Zostało sprowadzone z Włoch, kupiłem jej w 2015 roku z przebiegiem 190tys km. Przez te wszystkie lata alfa była autem rodzinnym, używanym na codzien i na wyjazdy wakacyjne (Bułgaria, Chorwacja, nasze morze, Alpy)- nigdy nie zawiodła. Dbam o nią jak mogę bo jazda nią sprawia wiele przyjemności. Aktualny przebieg może wydawać się duży, ale biorąc pod uwagę ilość rzeczy jakie w tym czasie wymieniłem to realnie rzecz biorąc auto jest pewniejsze niż niejedna perełka z Niemiec z przebiegiem 200tys. Aktualny i rzeczywisty przebieg to 302tys km i stale rośnie. Przez czas w którym auto jest u mnie zostały wymienione między innymi: kompletne sprzęgło z dwumasem, oryginalny rozrządu, koło pasowe i wszystkie rolki i pasek micro, założona fabrycznie nowa turbina Garretta (nie regenerowana, nowa!), wymieniona pompa CR, wymieniona uszczelka smoka oleju, przy okazji profilaktycznie wymieniono panewki korbowodowe na nominalnie, uszczelniacze silnika, chłodnica EGR, chlodniczka oleju, pompa wspomagania, kompletne zawieszenie z przodu, wszystkie łożyska kół, obie półosie, przewody hamulców w stalowym oplocie. Większość rzeczy robiona w serwisie autka.pl (polecany na forum warsztat z Krakowa)- wszystko poparte dokumentami, nie wszystkie były konieczne, ale chciałem żeby auto było idealne. W samochodzie nie ma DPFu, EGR jest zaslepiony i wyłączony, zrobiony jest program na 190KM i 420Nm w polecany serwisie Conmir z Krakowa. Przyrost mocy jest bezpieczny ale auto zyskało na elastyczności i ekonomice jazdy. Samochód ma zimowki "policyjne" 17, na lato 19 z wersji Ti. Posiada też kierownicę z wersji Ti, radio z navi, kamerą cofania i wbudowanym rejestratorem. Dla znających temat powiem, że jest zainstalowany DPF monitor w wersji PRO (szczegóły na forum) Jest 3 strefowa klimatyzacja, czarna skóra, generalnie wszystko co alfa dawała w pakiecie distinktive, poza xenonem i elektrycznymi fotelami. Olej był wymieniany co 9-12 tys KM, zawsze górna półka- penrite, millers, rock oil, Co 2 wymianę plukanka archoil, często też dodatek archoila do oleju. Ostatnia wymiana byla 2 tygodnie temu. Prowadzę dokładną listę z historią wymian i napraw, popartą rachunkami. Generalnie co miało się przez ten czas zużyć to się zużylo i zostało wymienione na oryginał lub wysokiej jakości zamiennik. W piwnicy mam też jeszcze kilka nowych części np. górny wahacz przedni prawy, po jednej piascie z lozyskiem na tył i przod, prawa półoś, i jeszcze kilka rzeczy, które dorzucę wraz z samochodem. Teraz minusy: jak auto kupowałem to miało malowany lewy przedni błotnik i ten sam jest do dzisiaj, w czasie mojego uzytkowania przytrafiła się mała kolizja (szczegóły na zdjęciu niżej)- samochód oddany na naprawę do ASO (automobile Torino w Krakowie)- wymieniony prawy błotnik, zderzk-na wszystkosa papiery i zdjęcia. Auto na wgniotke na prawym tylnym błotniku- ktoś zarysował na parkingu. Uszkodzenie jest naprawione lakierniczo-polerka + zaprawki, nie było jednak robione blacharsko (zdjęcie przed naprawa na dole). Maska posiada trochę odpryskow od kamyczkow-ale to jest chyba w każdej 159. Z rzeczy mechanicznych to po dłuższym kilkudniowym postoju akumulator kręci trochę ciezej- ma 5 lat więc pierwsze mrozy zweryfikują. Poza tym auto bez wkładu. Sprawdzone z udokumentowana historią. Biorąc pod uwagę wiek i przebieg ale też i ilość rzeczy jakie zostały zrobione, a tym samym przyszły właściciel ma to już z głowy to cena za jaką byłbym gotowy oddać ale to 17tys złotych. Jeśli znajdzie się pasjonat, który nadal będzie o nią dbał to możliwa lekka negocjacja. Mail adrian205@o2.pl, telefon 663768720. Samochód w Krakowie. Auto nie jest jeszcze nigdzie wystawione. Więcej zdjęć mogę podesłać na maila.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG3060.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	178.9 KB
ID:	273698   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1861.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	107.5 KB
ID:	273699   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0275.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	85.7 KB
ID:	273700   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0417.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	203.7 KB
ID:	273701   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0559.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	273702  


Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory