Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Alfa 75 2.0 Twin Spark '91

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    '91 75 Twin Spark
    Postów
    63

    Smile Alfa 75 2.0 Twin Spark '91

    Witam

    Po 10 latach przygody z transaxlem nadszedł czas rozstania się z moją białą 75.
    Alfę w 2013 roku sprowadziłem z okolic Parmy gdzie prawdopodobnie nigdy nie widziała soli na drodze, stąd blacharsko nie boję się stwierdzenia, że jest to najlepiej zachowana 75 w kraju, lakier na elementach metalowych jest w 95% oryginalny, część błotnika lewy tył była za moich czasów malowana, cała reszta w seryjnej powłoce. Korozji brak nawet na podszybiu gdzie 75 korodują w zasadzie z definicji. Jak to auto z Włoch, sam lakier był nieco zaniedbany (zanieczyszczenia głównie z drzew) został profesjonalnie wyczyszczony oraz przeszedł wieloetapową korektę, było też kilka wgnieceń (poza jednym na masce wszystkie zostały usunięte bezinwazyjnie). Podwozie zostało również zakonserwowane środkami Teroson i Mike Sanders.
    Jak wielu właścicieli starszych Alf, przez lata zgromadziłem pół piwnicy części, w zestawie kupujący otrzymuje 3 komplety felg (oryginalne 14, 14 z serii ASN w marnym stanie, oraz Ronal A1 15 cali na których auto wygląda przepięknie), drugi silnik, drugą skrzynię, mnóstwo części mechanicznych nowych i używanych (pompa wody, alternator, chłodnica nowa Behr, tuleje wahaczy, wały napędowe ...........). Silnik który jest aktualnie w aucie został poddany niewielkim modyfikacjom - porting głowicy połączony z nieco większymi zaworami dolotowymi. Auto zyskało dzięki temu więcej wigoru w średnim i wysokim zakresie obrotów, straciło na kulturze obrotów jałowych. Alfa posiada system audio oparty o radio z CD Blaupunkt SCD09 i wzmacniacz Blaupunkt oba jak najbardziej z epoki. Sam system działa jednak prosi się o profesjonalny montaż. Skrzynia biegów przeszła regenerację szpery płytkowej - spina jak szalona.
    Z aktualnych niedomagań - wyciek ze wspomagania, lekkie wycie skrzyni która jest aktualnie zamontowana oraz od ostatniej przejażdżki migający check od hamulców.
    Alfę sprzedaję bo nacieszyłem się już nią i chciałby by trafiła do kogoś komu również sprawi radość jak mi przed laty.
    Cena za wszystko co wymieniałem w ogłoszeniu to 49 000 zł do negocjacji w trakcie oglądania na żywo. Alfa znajduje się na górnym Śląsku.
    Wolałbym nie udostępniać numeru telefonu w poście, osoby zainteresowane proszę o PW lub maila mamolek "at" poczta.onet.pl

    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC0895.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	92.2 KB
ID:	287062  

Podobne wątki

  1. Alfa 156 2.0 twin spark.
    Utworzone przez Dany81 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-02-2019, 05:49
  2. Alfa Romeo 1.6 Twin Spark a 2.0 Twin Spark Miska Olejowa
    Utworzone przez ewenement94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2018, 13:16
  3. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 09:46
  4. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 22:58
  5. alfa 156 1.8 twin spark
    Utworzone przez dorek9120 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory