Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Stuka,szarpie,śmierdzi i wiele innych

  1. #1
    alfa-egol
    Gość

    Domyślnie Stuka,szarpie,śmierdzi i wiele innych

    Witam
    Od niedawna jestem właścicielem AR 156 1,8 TS.napoczątku wszystko było cacy.Jak tylko w pełni stałem się jej właścicielem...zaczęło sięPodejrzewałem że z moim pechem do aut(a zwłaszcza ich nadmiernego psucia się) i tym razem nie obejdzie się bez niespodzianek.Słuchajcie auto mam od 2 mies a zdążyłem już wiele wymienic w tym:
    -sonde lambda
    -świece
    -kable zapłonowe+WN
    -przepływomierz
    Po około tygodniu, zaraz po zakupie alfa zaczęła śmierdziec gazem(zwłaszcza po dłuższym postoju np po nocy)wsiadając do niej nie dało się nie poczuc smrodu gazu.Byłem na sprawdzeniu okazało się ze jest bardzo maleńka nieszczelnośc.Druga jej dolegliwośc ktora nie daje mi spac to szarpanie i dławienie się podczas jazdy na rozgrzanym nawet silniku na benzynie-Nie daje rady-jakby chciała stanąc na środku drogi nagle!!!Jak jadę na gazie to raczej nie dławi się jedzie raczej rownomiernie ale przerzucając na benzyne auto jakby staje...zero mocy...szok.Natomiast słuchajcie auto podczas odpalania z samego rana na zimnym silniku na jałowym biegu gaśnie ok 2 razy conajmniej po czym w koncu łapie ale nie gra na wszystkie gary, czekam po kilka minut aż załapie a w miedzy czasie nasłuchuję jak strzela mi pod maską...są to takie odgłosy jakby ktoś mi ją kopał pod maską...w tym czasie silnik sie nagrzewa i dopiero po kilku minutach mogę ruszyc autem...Co może jej dolegac?????Jestem juz totalnie załamany...co bym nie wymienił jest jeszcze gorzej...zadnej poprawy nie widzę z wymiany na wymianę częsci....

    Zaznaczę że alfa ma gaz V generacji-Vialle.

    Czekam na info i z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Moim zdaniem koniecznie filtr paliwa, pozniej sprawdzic wtryski paliwa oraz pompę. Gaz nie smierdzi w aucie jak zakladaja go profesjonalisci... teraz jak tak smierdzi to masz na bank nieszczelny układ od gazu... Jak Ci silnik stuka to już nie raz widziałem silnik po zagazowaniu zwlaszcza jak ktos go mulił za duzo to niestety zawory...
    A te objawy z opisu ''wiele innych'' to jakie np?? :mrgreen: :mrgreen:

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    żle wyregulowane lpg.lub nawet coś jest w niej uszkodzone
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Zacznij od sprawdzenia ciśnienia paliwa, pompy paliwa i całego układu zasilania paliwem, bo to tak wygląda jakby było go zbyt mało - może po prostu pada pompa i stąd te problemy - to częsty objaw samochodów zasilanych LPG, szczególnie gdy właściciel jeździł z niewielką ilością benzyny. Filtra paliwa nie szukaj bo go w TS nie znajdziesz - jest tylko siatka na ssaku pompy.

  5. #5
    alfa-egol
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc.Mam zamiar posprawdzac wszystko po kolei...jest tragedia dzisiaj caly dzien nawet na nagrzanym silniku pyrkala w czasie jazdy i nie chciala wskoczyc na pelne obroty...przez co totalnie muliła.Szarpała, pyrkała i nawet juz na jałowym biegu wydaje dziwny odgłos bardzo nierownomierny.Martwię się ze nie starczy mi funduszy na to wszystko co przede mna

  6. #6
    areks
    Gość

    Domyślnie

    Dacie rade, Alfy to wspaniale auteczka i odwdzieczaja sie za te stresy swoim wlascicielom :twisted: :twisted:

  7. #7
    provokator
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    szczególnie gdy właściciel jeździł z niewielką ilością benzyny
    chodzi Ci o sytuację gdy pompka nie zasysałaby paliwa? to wtedy by przecież nie palił..

  8. #8
    candy
    Gość

    Domyślnie

    Najprawdopodobnie ECU benzyny sie rozjechalo od zlej(wadliwej)pracy lpg. Potrzebna jest nowa adaptacja sterownika benzyny. Zrobisz to w ASO w 15 min. Pozniej trzeba rozwiazac problem z lpg.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał provokator
    chodzi Ci o sytuację gdy pompka nie zasysałaby paliwa? to wtedy by przecież nie palił..
    Nie o to mi chodziło - często właściciele zagazowanych samochodów mają resztki benzyny - pompa, jak wiadomo, nagrzewa się podczas pracy, a benzyna ją chłodzi - przy długim okresie takiego użytkowania pompy padają z przegrzania.
    Ja (już gdzieś o tym pisałem) zrobiłem sobie osobny wyłacznik pompy i jak jadę na LPG to popmpa nie pracuje - i mam święty spokój.

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240
    Ja (już gdzieś o tym pisałem) zrobiłem sobie osobny wyłacznik pompy i jak jadę na LPG to popmpa nie pracuje - i mam święty spokój.
    Leczenie syfa pudrem ... ma być Pb w zbiorniku ile należy i pompa ma pracować, to co zrobiłeś nie zdziw się jak spowoduje zapieczenie się wtryskiwaczy PB.


    pzdr. Grzesiek

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory