Strona 1 z 137 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #1
    marshall
    Gość

    Domyślnie [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

    witam chciałbym wszystkim polecić zestaw xenonów oferowanych na polskim rynku cena przystepna jakosc bardzo dobra czas montazu 15-30 min. napaliłem sie strasznie jak znajomy założył w 156ce i sie z nim przejechałem pierwsze co rzuca sie w oczy piekna bardwa swiatła ,znacznie sie poprawiły własciwoci wizualne jak i odległosc drogi którą widzimy oko sie nie meczy wszystkie znaki pasy na drodze są z bardzo duzej odległosci widoczne polecam poprawiaja nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    A jak wygląda kwestia homologacji takich lamp :?:

  3. #3
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    na badaniach technicznych zapewne klaszczą w dłonie ze szczęścia.
    A ile kosztuje tak frajda???
    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie Re: HID czyli xenon na każdą kieszeń

    Cytat Napisał marshall
    witam chciałbym wszystkim polecić zestaw xenonów oferowanych na polskim rynku cena przystepna jakosc bardzo dobra czas montazu 15-30 min. napaliłem sie strasznie jak znajomy założył w 156ce i sie z nim przejechałem pierwsze co rzuca sie w oczy piekna bardwa swiatła ,znacznie sie poprawiły własciwoci wizualne jak i odległosc drogi którą widzimy oko sie nie meczy wszystkie znaki pasy na drodze są z bardzo duzej odległosci widoczne polecam poprawiaja nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy
    To gdzie te xenony??? oczekiwałem jakiegoś linka!
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  5. #5
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Mnie interesuja nastepujace aspekty:
    - czy te swiatla maja samopoziomowanie? powinny jako xenony....
    - czy maja spryskiwacze w komplecie? Ja nie mam w aucie, a xenon tego wymaga, podobnie jak powyzszego
    - wali mnie homologacja, ale czy da sie je samodzielnie, szybko i sprawnie zdemontowac na przeglad?
    - ile przerobek wymagaja?
    -ile kosztuja i czemu tak drogo?

  6. #6
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Mnie interesuja nastepujace aspekty:
    - czy te swiatla maja samopoziomowanie? powinny jako xenony....
    - czy maja spryskiwacze w komplecie? Ja nie mam w aucie, a xenon tego wymaga, podobnie jak powyzszego
    - wali mnie homologacja, ale czy da sie je samodzielnie, szybko i sprawnie zdemontowac na przeglad?
    - ile przerobek wymagaja?
    -ile kosztuja i czemu tak drogo?
    hej,pozwole sobie odpowiedziec na twoje powyzsze pytania

    "czy te swiatla maja samopoziomowanie? powinny jako xenony...."
    TAK nie maja samopoziomowania,ale nie wydaje mi sie aby to na polskich drogach przeszkadzało...gdyz sa tak nierowne ze samopoziomowanie nie wyrabia nawet w oryginalnie zakladanych xenonach.

    "czy maja spryskiwacze w komplecie? Ja nie mam w aucie, a xenon tego wymaga"
    Tak powinny byc!!jednakze mozna isc na kompromis i szczegolnie dbac o czystosc kloszy aby swiatło xenonowe przy zabrudzonych kloszach sie nie rozszczepiało.


    "- wali mnie homologacja, ale czy da sie je samodzielnie, szybko i sprawnie zdemontowac na przeglad?
    TAK da sie je samodzielnie zdemontowac jak i zamontowac gdyz jest to instalacja Plug & Plug(wkladasz i zakladasz zarowke lub lampe wyładowcza typu żarnik,wszytsko łaczysz za pomoca kostek ktore ida z przetwornicy do instalacji w kloszu i w zasadzie to tyle.

    "ile przerobek wymagaja?"

    ZADNYCH wszystko jak wyzej

    "ile kosztuja i czemu tak drogo"
    CENY OD 400ZŁ ZA XENON DO 800 ZA BI XENON w zaleznosci od firmy.

    dementuje informacje o tym ze oslepiaja itp.mam je od 3 tygodni,droga lepiej oswietlona,jazda przyjemniejsza i podkreslam NIE OSLEPIAJA WIECEJ NIZ ORYGINALNIE MONTOWANE XENONY tak jak niektorzy twierdza!! sprawdzałem w wielu warunkach na drodze jadac przed moim autem,naprzeciw mojego auta i pod gore i z gory!ja u siebie mam spryskiwacze oryginalnie zamontowane,wiec nie musze czesto czyscic recznie kloszy

    docenia ci ktorzy zamonuja i sie przekonaja!

    aha i pozostaje kwestia homologacji,xenony posiadaja atest ISO9001:2000 oraz CNAB

    i stała sie jasność

  7. #7
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    To ja juz nie rozumiem jak to niby ma działac.
    Po pierwsze ja kto jest podłączone???
    Tzn wypinam starą zarówke i wpinam żarnik???
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    i stała się jasność...
    zapodaj linka do tej Twojej jasności i powiedz jaką temperaturę koloru mają Twoje ksenony?

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    pedro220
    Gość

    Domyślnie

    Zwyczajną żarówkę możesz schować. Kupujesz cały zestaw odpowiednio przystosowany pod odpowiednie gniazdo zwyczajnych żarówek (H1, H4, H7 itd). Wszystko co potrzebne jest w tym zestawie, lampa wyładowcza (w przypadku 156 jest to H7) jest przystosowana do gniazda, że nie musisz nic zmieniać, czyli wkładasz tą lampe ksenonową do zwyczajnego gniazda, podłączas kabelki zasilające zwyczajna żarówke do prztwornicy a z kolei przetwornica jest podłączona z lampą ksenownową. To cała filozofia.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    To ja juz nie rozumiem jak to niby ma działac.
    Po pierwsze ja kto jest podłączone???
    Tzn wypinam starą zarówke i wpinam żarnik???
    Pozdrawiam
    W zestawie zazwyczaj masz oprócz żarników - przetwornice, która przetwarza napięcie na bodajże kilka, czy nawet więcej tysięcy V.
    Podłączenie nie powinno stanowić problemu, jeśli oczywiście masz troszkę zdolności manualnych, czego mam nadzieję posiadaczom AR nie brakuje
    Kiedyś montowałem ksenon w swojej 146, wówczas nie było tzw. zestawów dedykowanych, musiałem więc przerabiać instalację, reflektory itd. Dałem jednak radę, a efekt był hm... ksenonowy (?)... Więc tera, kiedy wszystko podane jest niemal na talerzu nie powinno być problemu, chociaż nie polecam w przypadku kiedy nie ma soczewek. Niektórym uda się, że nie będzie oślepiało, a niektórym może się nie udać i co wówczas? - Cierpimy my - jadący z naprzeciwka...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory