Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Oklejanie auta w całości

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie Oklejanie auta w całości

    Od pewnego czasu interesuje mnie oklejanie auta w całości. Mój czarny lakier już nie jest taki jak powinien nawet po odpowiednim polerowaniu. Z tego względu zainteresowałem się oklejeniem samochodu też na czarno folią połyskową z elementami matowymi lub carbonowymi. Ale niechciałbym zeby ta folia po jakimś czasie odkleiła się z samochodu bo i tak może się stać kiedyś czytałem i wiem że gdy elementy poddawane są hydrografice jako prace wykończeniową stosuje się polakierowanie elementu lakierem bezbarwnym. a więc pytania:

    - czy na całościowo oklejony samochód na tą folię można psiknąć lakier bezbarwny??
    - czy lakier ten stworzy warstwe którą będzie mozna polerować? (chociaż aut foliowanych nie trzeba bo to folia i tak się świeci cały czas)
    - czy nie zmieni to koloru foli ??
    - czy foli psiknieta lakierem nie będzie matowiała??
    - czy wszelkie wgniotki na lakierze szpachlować delikatnie, wyciągać lub odbijać z drugiej strony i potem bezpośrednio folie na to naklejać czy jeszcze to psikać lakierem ?? bo nie których nie jestem wstanie wyciągnąć niestety.

    to są takie nurtujące mnie póki co moja 145 nie jest dużym gabarytowo autem dlatego też oklejenie auta nie wychodzi zbyt drogo w dodatku mnie kosztuje sama folia bo już oklejałem parę małych elementów i jestem z tego zadowolony

    piszcie co wy na to

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar proh
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    szukam V6/JTS/JTDm
    Postów
    116

    Domyślnie

    Oklejasz i tyle. Bez żadnych dodatkowych zabiegów. Trochę jest z tym zabawy, ale w dwie osoby w jeden dzień można to ładnie zrobić. Ceny faktycznie nie są takie tragiczne i lepiej to wyjdzie niż malowanie całego auta. Nie polerujesz jej później. Folia wygląda dobrze przez ok. 3-4 lata. W zależności od tego w jakich warunkach jest przetrzymywany samochód, jaką folię kupisz i jaki kolor. Warto kupić dobrą folię, by później nie żałować.
    Ci ludzie jeżdżą jak szaleni! Ledwo ich wyprzedzam!
    Uzależnienia można leczyć... Ale po co, kiedy są przyjemne?

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Widziałem primerę z GB całą oklejoną na czarny mat. Wcześniej była srebrna i jak dla mnie to to nie wygląda rewelacyjnie. Drzwi otworzysz to wnęki itd masz srebrne do tego z przodu na zderzaku i masce były odpryski i folia od nich zaczynała sie podwijać dlatego oklejania auta folia nie przemawia do mnie

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    ja rozumiem co piszesz tu kolego z tym że tak jak mowisz odpryski itp pod folią wszystko bym ładnie zrobił gdzie trzeba by coś wyrównać albo usunąć jakieś odpryski to wszystko bym zrobił i na to dopiero folie nakładał tak żeby nie malować a pod folią wiadomo co by było np gdzieś zmatowanego troche albo coś bo przecież nie malował bym tego

    biorąc pod uwagę że zabieg hydrografiki kończy się psiknięciem lakierem bezbarwnym tzn że na taką folię również można psiknąć a wtedy kolor już zostanie bo jak niby miałby zmatowieć?? a kolor nie chce wymyślać tam nic w kolorowanki tylko czarny jak mam tak czarną chciałbym obkleić

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Piotrków
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 2007/ 187,8 KM - 417 Nm
    Postów
    187

    Domyślnie Zmienianie koloru Folia.

    Witam Panie i Panowie,

    Temat doradzania mi felg rozwinął się niekontrolowanie :-), może uda się w tym temacie podobnie, choć podejrzewam, że zaintersowanie będzie mniejsze.
    Najbardziej interesują mnie opinię użytkowników ewetualnego feature'a.
    Intersuje mnie wpływ na lakier, oraz utrzymanie tego. Człowiek z którym rozmawiałem zapewniał, że gwaracje sięgają 5-9 lat przy dobrych foliach, i że wszelkie obicia ( powodowane przez kamyki na masce np. ) nie powodują dalszego łuszczenia sie folii.



    http://www.poperzy.pl/wp-content/upl...ck_mat_002.jpg

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Były tematy o oklejaniu auta.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    To ja sie podlacze ... co myslicie, zeby w mojej bialej SW wykleic dach na czarno?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Szczepan
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź, Polska
    Auto
    była: Alfa Romeo 147 jest: BMW 740i
    Postów
    975

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    To ja sie podlacze ... co myslicie, zeby w mojej bialej SW wykleic dach na czarno?

    Pomysł super wygląda to ciekawie... było ostatnio na forum zdjęcie białej 156 FL SW z czarnym dachem... KOSMOS


    Moje maleństwo - kliknij na zdjęcie!

    Pomogłem? - kliknij PODZIĘKUJ ZA POST!

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Ja widzialem biala 159 z pakietem Ti i czarnym dachem. Urywala jaja.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Ostatnio wrzucałem - co prawda 156SW ale zawsze - oklejoną białą folią z dachem oklejonym folią carbon.

    Fotki:

Podobne wątki

  1. oklejanie całego auta! :)
    Utworzone przez Taśalfa w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 17:27
  2. Sprzedam AR 156 1.8ts + LPG najchętniej w całości
    Utworzone przez seq w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 23:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory