Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Temat: Dystanse alfa 159

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Samo brudzenie mi nie przeszkadza,i tak po każdej trasie zajeżdzam na myjnie.Rzecz w tym,czy odpryski nie będą pojawiały się na błotnikach,lub będzie wieksze narażenie na uszkodzenie lakieru.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar matezoma
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    166 3.2
    Postów
    852

    Domyślnie

    Jak dasz felgi z mniejszym ET to będzie to samo jakbyś dał dystanse, też wystaje bardziej i też syfi spod kół po drzwiach
    Najlepiej wziąć dystanse z kołnierzem centrującym, ja bym się bał felgi siedzącej na samych szpilkach.

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybakmj Zobacz post
    Samo brudzenie mi nie przeszkadza,i tak po każdej trasie zajeżdzam na myjnie.Rzecz w tym,czy odpryski nie będą pojawiały się na błotnikach,lub będzie wieksze narażenie na uszkodzenie lakieru.
    Brud, brudem, ale skoro błotko sie tam dostaje, to przypuszczam ze kamyczki tez

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Najlepszym sposobem na piaskowanie są chlapacze, ale jakoś nie wyobrażam ich sobie na białym lakierze...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Trochę podzwoniłem,nieco się dowiedziałem.Przedstawiciel eibacha poinformował mnie,iż bezpieczny rozmiar dystansu do 159 to 5mm lub 16mm.Wszystko pomiędzy nie bedzie pasowało na piastę ( brak wycentrowania).Łozyska niby mają nie zuzywać sie bardziej,kierownica tez ma miec taki sam opór jak w serii,promień skrętu również ma być zachowany jak wczesniej.

    Szczerze powiedziawszy,zdezorientowałem się nieco.16mm w bok będzie wyglądało napewno godnie,ciekawe tylko jak to faktycznie będzie z sama jazdą?

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Zmienia się promień zataczania, poczytaj tutaj: http://www.intercars.com.pl/pliki/PL...metria_cz1.pdf
    1. Wartość promienia zataczania jest bardzo ważna dla pracyzawieszenia. Od niej zależy między innymi oddziaływanie nakoła przednie sił pochodzących od nierówności drogi orazw szczególności wpływ sił hamowania, przeważnie o nie-jednakowych i stale zmieniających się podczas hamowaniawartościach, na utrzymanie zamierzonego przez kierowcętoru jazdy.




    W skrócie - większość pozostanie bez zmian, ale auto będzie trochę bardziej szarpało i reagowało na dziury itp.
    Na plus, teoretycznie powinieneś być w stanie pojechać zakręty szybciej bo masz większy rozstaw kół.
    Ja u siebie mam dystans 16mm i nie widzę jakiejś kolosalnej różnicy.

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    teoretycznie powinieneś być w stanie pojechać zakręty szybciej bo masz większy rozstaw kół.
    Nie tyle mi zalezy na tym,jak na jeszcze stabilniejszym prowadzeniu,no i wyglądzie.

    Dystanse zamówione,jednak wybór padł na 16mm.Zobaczymy jak to z nimi jest w praktyce.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar rybakmj
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Grajewo,podlasie
    Auto
    Kia Sportage 1.6 PB 177km
    Postów
    1,706

    Domyślnie

    Dystanse kupione i załozone.Więcej informacji zainteresowani znajdą tu:

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ybakmj-25.html

    W skrócie,bardzo plecam

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Panowie, może troche odgrzewny kotlet, ale chciałbym być pewny przed zakupem dystansów. Chciałbym wrzucić:

    a) felgi 18", szerokość 8", ET50, otwory 5x112, a rozmiar otworu centrującego większy (nie pamiętam dokładnie jaki, chyba 72mm) niż ten, który jest w Alfie 159 czyli 65,1mm,
    b) na oponach 225/45/18 lub 235/45/18.

    Teraz pytanie:

    a) ponieważ oryginalne ET to 35, to chciałbym założyć dystanse, oczywiście max 15mm na koło (ET50 + dystans 15mm = ET35), czyli łącznie 30mm na oś. Czy to nie za dużo? Jak dla mnie to mogą być i dystanse na koło po 10mm, tj. 20mm na oś, ale pozostaje kwesta opisana poniżej,
    b) czy stosował ktoś dystans z kołnierzem centrującym? Wtedy zamiast stosowania i dystansów i pierścieni centrujących można by zastosować tylko dystans z kołnierzem,
    c) czy jest jakaś minimalna grubość dystansu z kołnierzem centrującym? Bo np. w przypadku dystansów zmieniących rozstaw śrub (np. z 4x100 na 5x110) taka minimalna grubość to 22mm,
    d) i pytanie jakie śruby musiałbym zastosować do nowych dystansów? z tego co kojarze to M12, skok gwintu 1,5; a długość?

    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Goora
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDM 150KM '06
    Postów
    579

    Domyślnie

    rybakmj, pisałeś, że montowałeś dystanse. Oglądałem też w Twoim temacie - efekt bardzo fajny
    Masz może jakieś negatywne spostrzeżenia po dłuższym czasie użytkowania? Jeśli nie to mógłbyś podesłać jakiś namiar na te, które kupowałeś? I śruby, bo rozumiem, że trzeba również wymienić

Podobne wątki

  1. DYSTANSE 5X98 10mm ALFA FIAT LANCIA
    Utworzone przez Kilmer w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 19:33
  2. Dystanse Alfa GT
    Utworzone przez bazookie w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 15:59
  3. Dystanse ALFA ROMEO 166
    Utworzone przez karol1924 w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2012, 20:45
  4. [164] Dystanse do kół
    Utworzone przez fr33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2008, 23:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory