Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Temat: Światła dzienne w drogowych

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Węgrzce Wielkie / Kraków
    Auto
    159 JTD 8v SW
    Postów
    72

    Domyślnie Światła dzienne w drogowych

    Hej,

    przeszukuje internety i nie moge tego nigdzie znaleźć - czy 159 miała seryjnie w którejś wersji światła dzienne w drogowych? Pytam, bo widziałem ostatnio dwie takie 159. Za pierwszym razem myślałem, że mi się przywidziało, za drugim już nie. Paliły się tylko drogowe z przodu, tak jakby "na pół gwizdka". Jeśli kiedykolwiek miała, to może jest to do włączenia software'owo? A jeśli nie, to może to widziałem: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...drogowych.html ?

    Pozdro!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nie było fabrycznie takiej funkcji. Wszystko to dokładki modułu DRL.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Proxim@Ar
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Opole, Piła
    Auto
    Brera Tbi
    Postów
    3,572

    Domyślnie

    Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi światłami dziennymi w drogowych, ale ja zawsze poznam na drodze czy to jest taki wynalazek, czy też nie.
    Te światła zwyczajnie oślepiają z daleka. Z bliska mniej, ale z daleka jest tragedia.
    147 2001, 1.6 105 KM- była
    156 2003, 2.0 JTS 166 KM- była
    156 2003, 2.5 V6 192 KM- była... ehh..
    156 2005 1.9 JTD~`160 KM była
    159 2006 1.9 JTD- była
    159 2005 1.9 Distinictive- była..
    156 2003 2.0 TS+LPG- była
    156 2003 2,5 V6- była..
    156 FL 2005 1.9 jtd- była
    166 FL 2005 2,4 jtd - była
    Alfa Romeo Crosswagon - był..
    156 FL 3.0 V6 - jest
    Najlepsze auto na świecie - służbowe - jest

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał Proxim@Ar Zobacz post
    Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi światłami dziennymi w drogowych, ale ja zawsze poznam na drodze czy to jest taki wynalazek, czy też nie.
    Te światła zwyczajnie oślepiają z daleka. Z bliska mniej, ale z daleka jest tragedia.
    Takie gadanie. Drogowe ustawione na 30% mocy w biały dzień nie mogą oślepiać. Są za to widoczne, nie to co chińskie LEDY MEGA HIPER ULTRA 1mlnWAT itp., których nie widać, że się świecą. Pomijam temat homologacji itp., ale montujący te moduły wiedzą, że decydują się na nie na własne ryzyko.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Węgrzce Wielkie / Kraków
    Auto
    159 JTD 8v SW
    Postów
    72

    Domyślnie

    Ta opcja z drogowymi mi się podoba, bo niewiele trzeba przerobić a najważniejsze, że nie dłubie się w lampach, nie wierci dodatkowych otworów, itp. Jedynie podejrzewam, że w wypadku kontroli drogowej może być problem, bo oczywiście homologacji na to nie ma. Co do chińskich LEDów, nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale faktem jest, że niektóre z nich to okrutna dyskoteka.

    Cytat Napisał Proxim@Ar Zobacz post
    Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi światłami dziennymi w drogowych, ale ja zawsze poznam na drodze czy to jest taki wynalazek, czy też nie.
    Te światła zwyczajnie oślepiają z daleka. Z bliska mniej, ale z daleka jest tragedia.
    Też widziałem takie, które oślepiają, ale te 2 159-tki, o których wspominałem akurat tego nie robiły.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    221

    Domyślnie

    O homologacje się nie martwcie - już kilka razy przejeżdzałem obok patroli , kontroli i nic.
    Auto mam z 2008 a przepisy o światłach dziennych są z 2011 więc automatycznie moje reflektory fabryczne nie muszą mieć oznaczeń dla świateł dziennych, starsze bmw, które też mają tak działające światła dzienne róznież nie mają takich oznaczeń na reflektorach . i są legalne ( bo prawo nie może działać wstecz ). Oczywiście dokładane światła dzienne muszą mieć takie oznaczenia.
    Jeżdzę już tak kilka lat i nie zdarzyło mi się żadne zaineteresowanie ze strony "władzy".
    Pozdr.

  7. #7
    ZBANOWANY Pirat drogowy
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    159 1,9 JTS + 146 1,6 TS
    Postów
    226

    Domyślnie

    Temat już był, zresztą mojego autorstwa

    Nie ma fabrycznie takiej opcji w 159, jest co prawda opcja "skandynawska", ale polega na zupełnie czymś innym.

    Mam u siebie, od dawna zastosowane to rozwiązanie, przy odpowiednio skonfigurowanym module, te światła nie mają prawa razić, ani z bliska ani z daleka.

    Fakt, że na Allegro są jeszcze pierwsze moduły, które nie dość, że dawały zbyt mocne światło, co skutkowało rażeniem z daleka, to jeszcze grzały się tak, że można było na nich jajka smażyć. Obecne moduły, sterowane cyfrowo, mają opcję regulacji jasności świecenia, a poza tym się nie grzeją.

    Jest to rozwiązanie, które nie spełnia wymaganych prawem norm (oznaczenie lampy), ale tak samo nie spełniają ich reflektory świateł mijania, które są przewidzianą prawem alternatywą dla świateł dziennych

    Miałem już konfrontację z drogówką, a na ich wątpliwości, bo je mieli, włączyłem im najpierw te "drogowe dzienne", a następnie mijania i zapytałem o różnicę - panowie oddali mi dokumenty i uprzejmie się pożegnali.

    Jeśli jest ktoś zainteresowany dobrym, cyfrowo sterowanym modułem, z możliwością regulacji jasności świecenia reflektorów, mogę dać namiar na firmę, która je produkuje - mam od nich zamontowany zarówno w 159 jak i 146 i działają bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez gwidonio ; 20-08-2015 o 11:03

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar k_m
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    19

    Domyślnie

    Pytanie bardziej ogólne - jaka jest przewaga takich świateł dziennych-drogowych nad używaniem świateł mijania w 159? Szukam argumentów 'za', ale przyznam, że idzie mi to z trudem.

    Ponieważ światła mijania:
    - wyłączają się automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu - nie trzeba pamiętać żeby je włączać czy też wyłączać
    - nie stwarzają dodatkowych okazji do rozmów na temat oświetlenia i homologacji ze strużami prawa
    - (subiektywne jak cholera ) umieszczone są najbardziej na zewnątrz, a świecące zewnętrzne reflektory wyglądają ładniej niż wewnętrzne
    - nie wymagają zakupu i instalacji czegokolwiek

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar wwwlewy
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDm 2009r.
    Postów
    228

    Domyślnie

    - wyłączają się automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu - nie trzeba pamiętać żeby je włączać czy też wyłączać -Dzienne/drogowe włączają się po osiągnięciu napięcia 14V (ładowanie - odpalony silnik), a wyłączają się w momencie przekręcenia manetki w pozycję świateł pozycyjnych (oczywiście kwestia odpowiedniego podłączenia), dodatkowo można sobie pokrętło od świateł ustawić w pozycję AUTO i cieszyć się z wyposażenia jakim jest czujnik zmierzchu.
    - nie stwarzają dodatkowych okazji do rozmów na temat oświetlenia i homologacji ze strużami prawa - Chyba, że ktoś lubi polemikę. Jak kolega wcześniej napisał wcale nie jest się na straconej pozycji w tym temacie
    - (subiektywne jak cholera ) umieszczone są najbardziej na zewnątrz, a świecące zewnętrzne reflektory wyglądają ładniej niż wewnętrzne - efekt "zeza" jest niezaprzeczalny, można się przyzwyczaić. Jego plusem jest to, że nie wypalamy świateł mijania (dobre H7 padają jak muchy w 159-tkach, o korzyściach przy ksenonie nie piszę)
    - nie wymagają zakupu i instalacji czegokolwiek - jak chcesz - kupujesz, jak nie - to nie. Żaden argument.

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar k_m
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    - wyłączają się automatycznie wraz z wyłączeniem zapłonu - nie trzeba pamiętać żeby je włączać czy też wyłączać -Dzienne/drogowe włączają się po osiągnięciu napięcia 14V (ładowanie - odpalony silnik), a wyłączają się w momencie przekręcenia manetki w pozycję świateł pozycyjnych (oczywiście kwestia odpowiedniego podłączenia), dodatkowo można sobie pokrętło od świateł ustawić w pozycję AUTO i cieszyć się z wyposażenia jakim jest czujnik zmierzchu.
    Przyznam, że nie do końca czuję siłę tego argumentu. Jaka tu jest przewaga nad światłami mijania? Mając światła mijania ustawione w pozycji włączonej cały czas, osiągam podobny efekt. Rozumiem, że światła dzienne włączają się wraz z silnikiem, natomiast nie widzę w tym realnej (nie teoretycznej) wartości.

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    - nie stwarzają dodatkowych okazji do rozmów na temat oświetlenia i homologacji ze strużami prawa - Chyba, że ktoś lubi polemikę. Jak kolega wcześniej napisał wcale nie jest się na straconej pozycji w tym temacie
    OK - jak ktoś lubi polemikę z policją, to założenie takich świateł jest argumentem 'za' - pełna zgoda.
    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post

    - (subiektywne jak cholera ) umieszczone są najbardziej na zewnątrz, a świecące zewnętrzne reflektory wyglądają ładniej niż wewnętrzne
    - efekt "zeza" jest niezaprzeczalny, można się przyzwyczaić. Jego plusem jest to, że nie wypalamy świateł mijania (dobre H7 padają jak muchy w 159-tkach, o korzyściach przy ksenonie nie piszę)
    Co do ksenonów - to prawda, wydaje mi się, że chęć ich oszczędzenia może być najsilniejszym z argumentów. Co do żarówek - żarówki w mojej Alfie nie wiedzą, że mają padać jak muchy - nie przeczytam im tego tekstu .

    Cytat Napisał wwwlewy Zobacz post
    - nie wymagają zakupu i instalacji czegokolwiek - jak chcesz - kupujesz, jak nie - to nie. Żaden argument.
    Oczywiście jak ktoś chce, to kupuje, jak nie, to nie - nie piszmy jednak o truizmach. Nie zgadzam się natomiast ze stwierdzeniem, że to żaden argument. Pytam o zalety tego rozwiązania, ponieważ zastanawiam się, jak pewnie wielu z nas, czym fajnym, ciekawym, najlepiej użytecznym dopieścić swoją Alfę. Kieruję się zasadą, że żeby coś kupić i zainstalować, powinno to tworzyć wartość dodaną do całości. Światła mijania mają taką przewagę nad dziennymi, że już są. Światła dzienne trzeba kupić i założyć, powinny więc prezentować coś ponad światła mijania. Dokładnie to starałem się przekazać.
    Ostatnio edytowane przez k_m ; 20-08-2015 o 14:36

Podobne wątki

  1. [159] Światła dzienne z drogowych w 25min
    Utworzone przez variatore w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23-01-2020, 14:39
  2. Światła dzienne z drogowych.
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-11-2014, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory