Strona 13 z 137 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #121
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    próbujcie zaakceptowac FAKT iż zmiana położenia źródła światła choćby o 1 milimetr względem odbłyśnika MUSI spowodować zmiany w zakresie padania światła odbitego...
    NIe sposob sie tutaj nie zgodzic - swojego czasu czytalem pewien artykul w gazecie fachowej (nie pamietam juz jakiej - chyba "auto technika motoryzacyjna") w ktorym zamieszczono test zarowek halogenowych. Ku mojemu zaskoczeniu wsrod bodajze ok 20-30 testowanych w tunelu swietlnym (testy na oslepianie, oswietlenie drogi, granice poswiaty itd.) test zdaly tylko Phillipsy i Osram'y, a wsrod przegranych (miedzy innymi na odchylki w geometrii zarnika :!: ) byly taie firmy jak Narva czy Hella.
    Tak wiec pozwala to wysnuc wniosek ze konstrukcja oswietlenia w aucie to wcale nie jest taka prosta sprawa i jak by przyjrzec sie dokladnie temu co mamy w samochodach to wyszloby ze 70% ludzi jezdzi z nieprawidlowym oswietleniem.
    To co tu dopiero mowic o chinskich wynalazkach typu HID ktore w dodatku montuje sie w standardowe klosze...

  2. #122
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Sorry, ale nie rozumiem tych argumentów. Gdyby wszystkie reflektory były budowane idealnie dla danego typu żarówki to wszystkie powinny świecić identycznie. Dlaczego tak nie święcą ? Ano dlatego, że często projekt stylistyczny reflektora przesłania producentom problem wydajności i ergonomii. Dlaczego tyle specjalnie zaprojektowanych pod powiedzmy H7 źródeł światła ma na tyle dużo np. światła rozproszonego, że przy niesprzyjających warunkach mogą oślepiać innych ? Prawda jest taka, że jest spora tolerancja i homologację dostają nawet takie reflektory, które kiepsko świecą, mają sporo światła rozproszonego itp. wady fabryczne. No, ale mają homologację i są legalne w przeciwieństwie do moich. No, ale kto by śmiał krytykować oryginalne kiepskie ksenony czy H7

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    mam wrażenie że sam nie wiesz o czym piszesz - DWA RÓZNE REFLEKTORY OBYDWA HOMOLOGOWANE DO TEGO SAMEGO TYPU ŻARÓWKI - więc jak mają swiecić ?? oczywiście że świecą poprawnie...

    komedia trwa...
    - no to kolega Scorpion Ci wyjaśnił innym słowy. (Przepraszam, jeśli nie jasno się wyraziłem)

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #124
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    co do (NIE)legalności przeróbek wydaje mi się że sprawa jest dość jasna...
    Jasna jeśli zaświecą
    Ale nie do końca, bo przerobiony reflektor również może świecić poprawnie (dlatego pisałem o różnych reflektorach dla tej samej żarówki), z tą tylko (albo i aż) różnicą, że nie będzie posiadał homologacji i innych tego typu "świstków"

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #125
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Moze, ale prawdopodobienstwo tego jest znikome. Fabryczne lampy moga swiecic kiepsko, bo dobre swiatlo to przede wszystkim duza powierzchnia lampu i ustawienie odblysnika pod katem prostym do nawierzchni - co ma miejsce obecnie chyba tylko w starych volvo, ladach i garbusach

  6. #126
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    Pozdrawiam
    tak jak obiecąłem przetestowałem HiD pod rozbłysnik i efekt jest niesamowity, Świeci pięknie drogi widąc więcej niż na tych dedykowanych pod soczewkę.
    Ale moge powiedzieć jedno nie chcielibyście mijac mnie jadąc z naprzeciwka. To wygląda jak światło super mocne zarówki zucone na lustro. Swici dosłownie wszędzie. nawet na pobocza i to tak że pobocza widze tyle co na normalnych swiatłach z przodu. I w ogole nie idzie tego wyreguowac.
    Kupie BV ultra philipsa
    Pzdr

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    skąd wiesz czy będzie świecił poprawnie ? masz dostęp do laboratorium pomiarowego czy wydaje ci sie że tak jest "na oko" ??
    A skąd wiesz, że nie będzie?
    Prowadzenie tej dyskusji dalej w w ten sposób nie ma sensu. Czepiasz się szczegółów, których tak naprawdę można się domyślić. Ja też jestem przeciwnikiem oślepiania na drodze, ale nie tylko przez ksenony, co więcej, kiedy jadę nocą, tak się akuratnie składa, że z tych, którzy mnie oślepią, to większość i to zdecydowana ma tradycyjne reflektory, bez ksenonów, tylko po prostu źle wyregulowane. Jest jeszcze inna grupa tych którzy oślepiają - Ci z przeciwmgłowymi reflektorami.
    Natomiast jeszcze raz podkreślę, że należy rozróżnić przepisy od rzeczywistości. Chociażby dlatego, że tak na dobrą sprawę, każdy z nas w ten czy inny sposób je łamie.
    Wszystko inne powiedziałem w poprzednich postach

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #128
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    http://www.intellexual.net/hid.html#intro

    No niestety po angielsku. Ale bardzo ladnie jest wyjasnione, ze niestety reflektor musi byc przystosowany do zarnika ksenonowego (odblysniki, inna konstrukcja itp). Z drugiej strony w swojej 155 mam doskonale, wrecz moze za mocno skontrastowany swiatlo-cien i sie zastanawiam czy po wlozeniu palnikow byloby tak samo. To nie jest pytanie bo ile osob tyle moze byc teorii.
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  9. #129
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wasyl
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 2002
    Postów
    490

    Domyślnie

    Jedyne czego jestem pewny, to wiem ze nie nadaja sie do tego reflektory odblysnikowe. Co potwierdzil kolega z alfy 156 instalujac nawet zarniki niby dedykowane Musialbym sprawdzic to u siebie, bo kazdy co innego pisze. Ale za bardzo nie chce mi sie pakowac w to kasy. Moze kiedys. Ostatnio jezdzilem najnowszym citroenem c4 z bixenonami, swiatla reagowaly na ruchy kierownica odpowiednio doswietlajac droge. Nie sadzilem ze jest to az tak swietne
    155 V6 była
    155 TS była
    156 V6 była
    156 GTA była
    155 TS była
    x3 japonce były
    156 V6 była
    x1 japoniec jest. Zycie.

  10. #130
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie odbłyśnik

    odbłysnik odbłysnikowi nierówny.
    Mój jest już mocno zużyty mam nawet jak niedawno zauwazyłem fragment na której nie ma tej foli odbijającej. niewielki bo niewielki ale zawsze jest. Wiec sam nie wiem
    Może w jakims punkcie montującym ksenony ci użyczą na próbe.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory