Strona 5 z 137 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #41
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    przebije i obstawiam dychacza

  2. #42
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737

    ciekawe jakie mają labolatoria badawcze hehe
    no tu opowiadaja o teamie

    Our R&D department consists of engineers and technicians. Most of them have bachelor degree holder and have many years of experiences in technical research. With this strong capability team, we can constantly make creation and satisfy customers' requirements.

    ciekawe, ilu tych engineers and technicians.?

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Nie bierz tego do siebie, ale bede brutalny.
    Jesli ktos mi to zamontuje, a ja uznam, ze WIDAC poprrawe, a nastepnie diagnosta klepnie to bez lapowki, a policja nie zatrzyma mnie przez tydzien - to dam i 2000 za ten zestaw, niekoniecznie juz te 600 zl.
    W przeciwnym razie - wole te szesc stowek wydac chocby i na lepsze glosniki albo nie wiem.... polerke lakieru
    Mowiac powazniej - jesli mialbym mozliwosc wyprobowania - to i owszem. Zawsze mozna zalozyc, pojedzic na przeciw kolegi i pooceniac, czy oslepia.... a tak - to sam nie wiem.
    zreszta, posiadacze 156 sa w o tyle dobrej sytuacji, ze moga przeszczepic front z poliftowej, juz z xenonami. Kto na forum AFAIR tak zrobil....
    Ja robiłem to kiedyś w 146, sprawa była o tyle łatwiejsza, że tam miałem soczewki. Jednak był to dopiero początek ksenonów ala allegro, dlatego nie było zestawów dedykowanych pod żarówkę, tylko albo D2R albo D2S (czyli dla soczewek i dla tradycyjnych reflektorów.) Zamontowałem, co wymagało również przerobienia gniazda żarówki w reflektorze i nieco instalacji. Powiem tak: - różnica była niesamowita, genialne światło. Nie wiem ile km, tak przejechałem, ale miałem kilka kontroli drogowych, dwa razy przegląd i ni gugu! (czyt. nikt się nie czepiał), nikt nawet nie mrugnął, że jadąc z przeciwka oślepiam go.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #44
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    piecztaki maja spoko
    od razu poznaje autentyk

    Chinole sa genialni.... niedawno widzialem oferte na telefony "nokia" oraz "like nokia"

  5. #45
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe jakby taką "drzewkową" homologację pokazał miśkom <zasady>

  6. #46
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Oczywiście jest też prosty sposób na drogówkę:
    - montujesz zestaw ksenonowy, oczywiście w należyty sposób, tak, żeby faktycznie nie oślepiał
    - następnie montujesz spryskiwacze (dla zmyły)
    i tyle!
    Który policjant i w jaki sposób będzie sprawdzał czy Twój ksenon to inwencja własna, czy może oryginał? Oczywiście jeśli pojedziesz w miarę młodym samochodem, w którym opcjonalnie ksenon był montowany.
    Co taki policjant uczyni? Karze podnieść machę i co dalej? Przecież w przypadku 156 nawet nie będzie wiedział jak tam żarówkę zmienić!
    Każe Ci podać nr. nadwozia, po czym, zadzwoni do ASO by mu sprawdzili co ten samochód miał na pokładzie wyjeżdżając z fabryki? - nie sądzę.
    Gorzej będzie na przeglądzie stanu technicznego, ale wówczas jeśli będą spryskiwacze szanse na to, że się uda wzrastają znacznie. W 146 nie miałem spryskiwaczy, a udawało się...
    Innym sposobem, aczkolwiek nieco droższym jest demontaż reflektorów - wysyłka do specjalnej firmy (ogłasza się na allegro), oni przerabiają reflektor na ksenon, montując w nim soczewkę oraaz wszystkie potrzebne podzespoły (bez samopoziomowania), polerują szkło i odsyłają spowrotem. Koszt takiej przyjemności, to około 1100 - 1200zł

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #47
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    "Te zestawy nie mają spryskiwaczy ani systemu samopoziomowania lamp, ale przepisy nic nie mówią o ksenonach montowanych do aut używanych."

    Rozmowa z podkom. Piotrem Sroką, specjalistą Wydziału Ruchu Drogowego KWP Lublin

    "Czy zmieniając tradycyjne lampy na ksenonowe, narażamy się na mandat lub zatrzymanie dowodu rejestracyjnego?

    - Jeżeli kierowca pojedzie do stacji diagnostycznej, która wyda zaświadczenie, że lampy są zgodne z przepisami, to nie musi obawiać się problemów z policją. Po takich przeróbkach do stacji diagnostycznej warto pojechać nie tylko po zaświadczenie, ale również po to, by w razie konieczności skorygować ustawienie świateł. Reflektory ksenonowe świecą bowiem bardzo intensywnie i jeśli są źle ustawione, zagrażają bezpieczeństwu ruchu."

    Żródło http://www.admoto.pl/pub/art.asp?g=G...1&f=wd_971.xml

    wiec nie rozumiem "o co kaman" dajcie juz spokoj z ta drogówka itp.przepisy nic o tym nie mowia,wiec sami nie wymyslajmy ich.pozdro

  8. #48
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    No to Koledzy ruszamy na zakupy i montujemy <haha>

  9. #49
    Użytkownik Romeo Avatar Siekier
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 156 1,8TS
    Postów
    522

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    Most of them have bachelor degree
    No to ja doleje oliwy do ognia (hehe ) i dla niewtajemniczonych wytlumacze ze "bachelor" jest odpowienikiem naszego licencjatu czy czegos podobnego. ops:
    Na niektorych uczelniach w europie ten tutył uzyskuje sie na II roku studiow na uczelni technicznej.
    Tak wiec z tego co tu sie chwala wynika ze kolesie nawet nie maja wyzszego wyksztalcenia technicznego - wprost mowiac NIE SA INZYNIERAMI.

    Byc moze porownanie nie jest do konca trafne ale np czy dalibyscie sie operowac studentowi drugiego roku medycyny?

  10. #50
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Zawsze można wozić ze sobą dwa pudełeczka po np. Philipsach Blue Vision i mówić,że są założone takie żarówki :mrgreen:

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory