Strona 7 z 137 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    JA natomiast obecnie mam H7 Philips GT 150 - świecą całkiem dobrze, a ile wytrzymają? Nie wiem - mam je zamontowane dopiero od tygodnia.
    Podobnie jak kolega B.pawełek jestem zainteresowany HID'em, to fakt, że w 156 nie ma seryjnie soczewek.
    Natomiast wczoraj przeglądałem któryś z numerów Il'quadrifoglio i napotkałem się tam na 156 GTA, gdzie w specyfikacji dla tego samochodu jest napisane, że w standardzie ma ona reflektory ksenonowe. Po czym na okładce z tyłu widnieje właśnie 156 GTA i nie ma soczewek, ale taki reflektor jak w każdej 156, tyle tylko, że ma spryskiwacze. Natomiast w środku numer (na rozkładówce) są również zdjęcia GTA, posiadające spryskiwacze, ale jedna z nich ma soczewki, druga nie ma... Wniosek jest taki, że być może były produkowane GTA z ksenonem lecz bez soczewek i ten właśnie reflektor wygląda identycznie jak w normalnej, ubogiej 156...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    ja ostatecznie się przekonałem. Po nastepnej wypłacie się zakręce w tym tenacie. Chciałem sobie robić reflektory a'la gta ale HID wygląda dla mnie ciekawiej. Pozdrawiam
    Ja przymierzam się do jednego i drugiego. Myślę, że to dopiero będzie ciekawa przeróbka, tym bardziej, że GTA look, to drobiazgowy wydatek (silikon + papier ścierny + czarny spray, nie licząc zużytej przez kuchenkę energii) oraz kilka zapewne godzin dokładnej roboty.
    Tak więc prawdopodobnie w listopadzie (teraz nie bardzo mam czas) zabiorę się za taką zabawę...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #63
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    Ja ubolewam zwłaszcza ze w jednym reflektorze i tak bede wymieniał szybe ale nie znajde czasu na takie kompleksowe przeróbki ja GTA look. Co do soczekwek to jak to w końcu jest bo ktoś wczesniej mówił ze są wymagane. Bedzie dobrze na odbłyśniku czy lampe trzeb przerabiać??? Bo jeżeli dobrz rozumioem to kolega korczu juz ma u siebie te Hidy???
    Własnie w 156???
    Pozdrawiam

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Który policjant i w jaki sposób będzie sprawdzał czy Twój ksenon to inwencja własna, czy może oryginał? Oczywiście jeśli pojedziesz w miarę młodym samochodem, w którym opcjonalnie ksenon był montowany.
    Co taki policjant uczyni? Karze podnieść machę i co dalej? Przecież w przypadku 156 nawet nie będzie wiedział jak tam żarówkę zmienić!

    oj jeszcze byś sie ździwił, co ty myslisz że 156 to taki ponad czasowy wóz, w którym "byle" policjant z drogówki nie wie o co biega?, zobaczy chocby rodzaj klosza lampy, pod maska "domontowane" przetwornice i tylko od jego widzi mi sie bedzie zalezało, czy bedziesz miał dalej dowód czy nie.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał bosniak_sg
    oj jeszcze byś sie ździwił, co ty myslisz że 156 to taki ponad czasowy wóz, w którym "byle" policjant z drogówki nie wie o co biega?, zobaczy chocby rodzaj klosza lampy, pod maska "domontowane" przetwornice i tylko od jego widzi mi sie bedzie zalezało, czy bedziesz miał dalej dowód czy nie.
    Hm... podejście Policjanta do tej kwestii jest bardzo personalne. Z resztą wiele razy nasz portfel zależy od tego jak Policjant zinterpretuje to czy owo.
    Sądzę jednak, że montaż spryskiwaczy działa w znaczący sposób na naszą korzyć i zmniejsza ryzyko zabrania dowodu. Ponadto nowe zestawy są tak konstruowane, że na pierwszy rzut oka nie widać ingerencji w oświetlenie.
    Poza tym nie sądzisz chyba, że umieścił bym przetwornice na pokrywie silnika! Raczej upchnąłbym je pod reflektorem tak by nie było ich widać. W 146 miałem je "schowane" pod podłużnicami, a przewody prowadzone w tzw. "peszlach" oraz używałem takiej jak w serwisach taśmy izolacyjnej, więc wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bosniak_sg
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    2.0 JTS GT Selespeed 08r
    Postów
    402

    Domyślnie

    Generalnie, powiem, tak, z 'wlasnego" doswiadczenia, jeżeli jak pisaleś, bedzie wszystko OK, włącznie ze spryskiwaczami, czy bez to jak nie bedzie w to wnikał, a my ewentualnie dobrze sie bedziemy bronic to nic, ale to kompletnie nic nam nie grozi i dowodu nie zabierze, natomiast jezeli bedzie chciał zabrać dowód, to najoryginalniejsze ksenony mu w tym nie przeszkodza, zeby go zabrac, bo zawsze coś znajdzie.

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą.
    Jeśli w momencie kiedy wystawi Ci lizak by Cię zatrzymać, będzie to czynił z przekonaniem, że tego to ja muszę uwalić, to nie ma siły...
    Policjant, to wbrew pozorom też człowiek, ma taki a nie inny charakter i czasem gorsze/lepsze dni. Jeśli nie będzie się miał do czego doczepić, ale my będziemy "cfaniakować" to i tak coś znajdzie...

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #68
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    Bo jeżeli dobrz rozumioem to kolega korczu juz ma u siebie te Hidy???
    Własnie w 156???
    Pozdrawiam
    ja mam hidy w 147 a w 156 bede miał a raczej moj ojciec w listopadzie.

    ps:smieszą mnie te demagogie na temat drogówki,ale co tam... :roll:

  9. #69
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1
    Poza tym nie sądzisz chyba, że umieścił bym przetwornice na pokrywie silnika! Raczej upchnąłbym je pod reflektorem tak by nie było ich widać.
    ja mam zamontowane na specjalnych rynienkach w nadkolu i nic nie widac (tzw rynienki dostajecie w komplecie)

    moja oryginalna lampa wraz z zarowka xenonowa(po przerobce) wyglada tak samo w srodku pod kloszem jak oryginalny xenon,a tak na dobra sprawe to nie sadze aby policjat znał kazda konstrukcje klosza w kazdym aucie,ma wazniejsze rzeczy do roboty.

    ponizej oryginalny xenon do 147 po lifcie

  10. #70
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie montaż

    Pozdrawiam
    Ja mam jedno pytanie zasadnicze czy pomimo faktu że mam u siebie odbłysnik a światło ksenonowe jest bardzo mocne (o ile to ma jakiś związek) nie bedzie problemu z wyregulowaniem ich u mechanika tak zeby innych nie oslepiały???

    Czy mocniejsze swiatło może sprawić że HID bedzie inaczej odbijał światło np oswietlał pobocze czy coś takiego??

    z czego wynika 40 minutowy czas potrzebny na montaz skoro polega to na włozeniu tego wszystkiego pod maske a ma to być podobno proste jak wymiana zarówek???

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory