Strona 8 z 137 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #71
    marshall
    Gość

    Domyślnie

    czas uzalezniony jest od umijetnosci i paliwa które Cie napedza (piwo) ha ha a tak powaznie polega to na wywierceniu w osłonie wiertłem o25 otworu przez który wkładamy xena i to wszystko a nio oczywiscie nalezy gdzies albo przykrecić albo na opaskach samozaciskowych zamontować przetwornice ja wybrałem 2 opcje by mozna było łatwo zdemontowac i przeniesc do nowego auta i alfine zostawic bez zbednych dziur ..... powodzenia i do zobaczenia na xenach

  2. #72
    adasco
    Gość

    Domyślnie

    czas wynika pewnie z tego, ze musisz jakos przetwornice pomontowac, pociagnac kabelki. Pewnie trzeba jakos pokrywke zarowki przewiercic, zeby kalelek poprowadzic... ale nie wyglada to jakos skomplikowanie.
    Zauwaz, ze w 156 glupia zarowke wymieniasz dluzej, niz np w maluchu...
    ide o zaklad, ze ja montowalbym ze 3 godziny

  3. #73
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasco
    czas wynika pewnie z tego, ze musisz jakos przetwornice pomontowac, pociagnac kabelki. Pewnie trzeba jakos pokrywke zarowki przewiercic, zeby kalelek poprowadzic... ale nie wyglada to jakos skomplikowanie.
    Największym problemem jest znalezienie rozsądnego miejsca dla przetwornic. W Cougarze np udało mi się je upchnąć pod reflektorami i przymocować śrubami do istniejących otworów. W Alfie sprawa okazała się trudniejsza, bo ciężej się dostać do żarówek no i brak porządnego miejsce na przetwornice. W końcu pomocowałem je opaskami zaciskowymi do bocznych wewnętrznych blach. Trochę to dla mnie prowizora, ale ponieważ w 166 są te fajne plastiki to nie widać tego Na Allegro widziałem już jakieś nowe zestawy z małymi przetwornicami, ale nie wiem jak się spisują no i są droższe.
    Trzeba zwracać uwagę na to, aby przetwornice nie były blisko źródeł ciepła no i tak je zamocować (sztywno), aby nie były narażone na wstrząsy, uderzenia itp.
    Otwór w "dekielku" wiercimy otwornicą tak aby wtyczki przeszły (przeważnie 25mm średnicy). Z przewodami nie ma problemu, każdy po przeczytaniu instrukcji będzie wiedział o co chodzi i jak je połączyć. Montaż w Alfie zajął mi niecałą godzinę (prawie połowa tego czasu to zastanawianie się gdzie umieścić przetwornice).

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał marshall
    czas uzalezniony jest od umijetnosci i paliwa które Cie napedza (piwo) ha ha a tak powaznie polega to na wywierceniu w osłonie wiertłem o25 otworu przez który wkładamy xena i to wszystko a nio oczywiscie nalezy gdzies albo przykrecić albo na opaskach samozaciskowych zamontować przetwornice ja wybrałem 2 opcje by mozna było łatwo zdemontowac i przeniesc do nowego auta i alfine zostawic bez zbednych dziur ..... powodzenia i do zobaczenia na xenach
    - rozumiem, że masz na myśli wiercenie otworu w dekielku który ściągamy/zakładamy przy wymianie żarówki?
    Dysponujesz może zdjęciami już po zamontowaniu?
    Przymierzam się do tej zabawy i chciałbym to zrobić sam, ale w miarę profesjonalnie.
    Podpowiedz też proszę gdzie upchnąłeś te przetwornice.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #75
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie opinie

    ja na początku byłem sceptyczny ale wciąż nie rozumiem do końca jakie bedzie światło na odbłyśniku a nie na soczekwach???

    W kazdym razie wizja posiadanie ksenonów mnie zafascynował i z rozmiarów wątku widać ze nie tylko mnie. Fajnie rzeczywiście bedzie jak któryś z kolegów rzuci fotke zamontowanego zestwu.
    Pozdraiam

  6. #76
    marshall
    Gość

    Domyślnie

    alces 1 w przyszłym tyg wrzuce fotki co i jak pozdo

  7. #77
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    tak wyglada swiatlo xenonowe w mojej alfie,a kolejne zdjecia przedstawiaja gdzie umieszczone zostaly przetwornice.

    pozniej zapodam fotki w nocy odbicia na scianie.pozdro

  8. #78
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcins737
    jaka fajna chromowana rameczka
    a tez mi sie podoba :mrgreen: ale musze sie przyznac ze czekam z niecierpliwoscia na rameczke z forum

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korczu
    tak wyglada swiatlo xenonowe w mojej alfie,a kolejne zdjecia przedstawiaja gdzie umieszczone zostaly przetwornice.

    pozniej zapodam fotki w nocy odbicia na scianie.pozdro
    Dzięki, jeśli potwierdzisz, że zdjęcia odzwierciedlają dosyć dobrze barwę światła, to z pewnością zdecyduję się na żarniki 6000K.
    Natomiast nadal proszę o zdjęcia montażu w przypadku 156, bo taki model posiadam.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #80
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...nony,992810,,2
    Poczytajcie sobie!! Interia apeluje do milicji by łapapali i zabierali dowody amatormom ksenonów.

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory