Strona 9 z 137 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #81
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    Korczu a gdzie ty masz u siebie spryskiwacze???
    jaki to jest ksenon??? 6000???
    Jak na przeglądach??? Dajesz w łape czy przechodzi???
    Ksenon na odbłyśniku mozna regulować????
    Pozdrawiam

  2. #82
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    Korczu a gdzie ty masz u siebie spryskiwacze???
    jaki to jest ksenon??? 6000???
    Jak na przeglądach??? Dajesz w łape czy przechodzi???
    Ksenon na odbłyśniku mozna regulować????
    Pozdrawiam
    spryskiwacze mam oryginalne w zderzaku,
    xenon 6000K
    na przegladzie jeszcze nie bylem,ale nie sadze aby to w polsce bylo jakims problemem,przechodza auta nie z takimi rzeczami,
    tak xenon na obłysniku mozna regulowac,
    rowniez pozdrawiam.

  3. #83
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    ale czy przypadkiem ta alfa ma soczewki ???
    Niech może jakies foot pokaże któryś z kolegów który ma to na zwykłej lampie w 156???
    I powie co dokładnioe zrobił z tym reflektorem. Spryskiwacze itd??? i Czy nie było problemu z jego wyregulowaniem???

    A tak w ogole to na czym polega regulkacja którą robią w serwisie???
    Da sie ją zrobić samemu.
    Pozdrawiam

  4. #84
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie

    Odnosząc się do tego artykułu w interii: tak jak pisałem do lamp z odbłyśnikiem nie bardzo się te zestawy nadają. Natomiast w soczewkach (obojętnie czy to H7 czy ksenon) podawana w artykule granica światło - cień jest wyraźnie rysowana i może to każdy sprawdzić u diagnosty. Dodatkowo ja porównywałem swoje światła z oryginalnymi światłami ksenon w Fordzie Mondeo mojego taty i nie zauważyłem różnicy w oślepianiu. Dodam, że w starszych autach z oryginalnymi ksenonami układ samopoziomujący nie działa na tyle szybko aby równoważyć strumień światła na wybojach, ale już na dłuższej górce daje radę. W nowych autach coraz częściej układ samopoziomujący razem z żyroskopem jest wbudowany w sam reflektor i pozwala na szybszą reakcję układu poziomowania. W przerabianych autach z reflektorami soczewkowymi oślepiać można w czterech sytuacjach: jeśli mamy mocno zabrudzony reflektor, przy podjazdach pod górki, na wybojach i jeśli mamy źle ustawione reflektory (również jeśli zapomnimy o regulacji ręcznej).
    Oczywiście nie zmienia to faktu, że moja przeróbka jest niestety nielegalna w świetle prawa, no ale jak ktoś z komentujących artykuł zaznaczył - kiedyś trzecie światło stop też było nielegalne
    Dziwi mnie natomiast, że ciągle mądrzy redaktorzy pomijają temat ogólnie źle ustawionych reflektorów w autach jeżdżących po naszych drogach. Czy auto z oryginalnymi ksenonami świecącymi gdzie popadnie stwarza mniejsze zagrożenie ? Chyba w takim wypadku policja również powinna zabierać dowody. Jakoś nie znam takiego przypadku wśród znajomych i nie widziałem w programach typu "Drogówka", aby kiedykolwiek takie auto zostało zatrzymane :? No ale wygodniej jest widocznie łapać za niebieskie światła pozycyjne niż faktycznie dbać o to, aby po drogach poruszały się auta sprawne technicznie

  5. #85
    Korczu
    Gość

    Domyślnie Re: HID

    Cytat Napisał b.pawelek
    Niech może jakies foot pokaże któryś z kolegów który ma to na zwykłej lampie w 156???
    niz znam osobiscie ale znalazłem na necie hid w 156 oto jak to wyglada,jest to zarnik 12000k wiec zdecydowanie ciemniejsza barwa swiatła niz moje 6000K.pozdro

  6. #86
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie odbłyśnik

    czyli jedyny problem mojego auta z odbłyśnikiem to bedzie rysowanie tej granicy: światło cień???
    Pozdrawiam

  7. #87
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie ounto

    widziałm dzisiaj punto 1 na ksenonach. Klosze brudne a dobrze fajnie swiaeciły. Pozdrawiam

  8. #88
    Korczu
    Gość

    Domyślnie

    chłopie zakładaj te xenony jak ci sie podobaja,wyreguluj na stacji diagnostycznej i ciesz sie białym swiatłem :mrgreen:

  9. #89
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie HID

    pojawią się u mnie w połowie przyszłego miesiąca
    A na czym polega ta regulacja na stacji i czy jest droga???
    spryskiwaczy nie montuje, alfa 166 tęz ich nie miała i żyje.
    Pozdrawiam

  10. #90
    Alfa166Nero
    Gość

    Domyślnie Re: ounto

    Cytat Napisał b.pawelek
    widziałm dzisiaj punto 1 na ksenonach. Klosze brudne a dobrze fajnie swiaeciły. Pozdrawiam
    Chodzi o to, że w dosyć sporej części aut już seryjnie reflektory są kiepsko zaprojektowane i dają bardzo dużo światła rozproszonego. Swego czasu były co jakiś czas zestawienia testowe reflektorów bodajże w "Motorze" lub "Auto Świecie" i dawały pewne pojęcie jak czasami producent może skopać reflektory. Jeśli w 156 jest ten problem, to zakładając mocniejsze źródło światła będziesz oślepiał innych nawet przy dobrze ustawionych reflektorach, gdyż spora część światła będzie waliła powiedzmy w niebo. W soczewkach już konstrukcyjnie jest to lepiej pomyślane (co nie znaczy, że nie mają światła rozproszonego), aczkolwiek klosz może to wszystko popsuć i światło z soczewki rozpraszać.
    Widziałem już kilka aut z HIDami na odbłyśnikach i faktycznie niektóre sprawiają wrażenie, że mają źle ustawione światła, a podejrzewam iż jest to właśnie problem tego światła rozproszonego.
    P.S. Regulacja polega na tym, że jedziesz powiedzmy na stację diagnostyczną (tam gdzie robisz przeglądy techniczne) i prosisz o sprawdzenie oraz ewentualne wyregulowanie świateł. Kosztuje to około 15-20 zł i trwa 5 minut. Nie mów, że nigdy ci nie przeglądzie ustawień świateł nie sprawdzali ? Jeśli faktycznie nie, to tylko potwierdza to moją opinię na temat olewania w naszym kraju tej sprawy przez diagnostów i policję :?

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory