Strona 22 z 27 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 268

Temat: ciemnie szyby w naszych alfach

  1. #211
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    http://www.ciemne-szyby.pl/

    tutaj.
    teraz sie zastanawiam czy to było 350 czy 450 i nie pamiętam xD

  2. #212
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 105km *NEED SWAP!*
    Postów
    154

    Domyślnie

    No właśnie oni mi powiedzieli: 450zł cały samochód lub 300zł sam tył, ale i tak czy tak tam oddam samochód, na razie sam tył, potem dojdą szyby przednie.

  3. #213
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartol Zobacz post
    Co wy macie z tym prawem. Jak ktoś przyciemnia przednie to chyba wie co grozi, jakbym miał przyciemniać to tylko z przednimi inaczej wygląda to słabo. W alfach trochę ciężkawo samemu chyba ze sobie szyby wyciągniesz na zewnątrz to wtedy myślę ze tragedii nie ma
    Widzisz, problem w tym, że nie każdy wie co grozi za przyciemnienie przednich szyb, co niektóre zakłady skrzętnie wykorzystują wciskając kit, że dają jakąś tam homologacje i różne inne bajery, które złamanego grosza nie są warte.
    To czy wygląda słabo, czy nie to kwestia gustu. Osobiście wolę żeby latem wnętrze się nie nagrzewało zbyt mocno, a jednocześnie nie zrywać tej folii przynajmniej 2 razy w roku z przednich szyb.

    Btw. to czy 3d czy 5d raczej ma małe znaczenie, bo szyb masz dokładnie tyle samo (ew. różnice w cenie będą małe). Natomiast jeśli 450zł to cena za cały samochód, to jest to raczej normalna cena - kolega tyle płacił za oklejenie szyb w A4 Avant (cały tył, czyli 5 szyb).
    Jeśli sam tego nigdy nie robiłeś, to lepiej oddaj do zakładu. Póki z bocznymi jakoś to idzie, o tyle z tylną będzie już trochę zabawy, a za dobrą folię też musisz zapłacić.

  4. #214
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    szyby boczne idzę wyciągnąć ? bo chyba lepiej było by przyciemniać czy tam oklejać folią , nie jestem fanem ciemnych szyb ale planuje sobie wszystkie oprócz przedniej okleić niebieską folią i nie wiem za co się zabrać , chyba że znajdę firmę w Poznaniu co mi to zrobi
    Jak ktoś by nie wiedział o co mnie chodzi to niech sobie zobaczy merce z dobrym wyposażeniem zauważycie inny kolor szyb... wydaje się bardziej oryginalny od ciemnego który wg mnie jest zbyt pospolity .

    Niebieskie szyby w Lancii
    http://www.motorstown.com/images/lan...0-turbo-04.jpg

  5. #215
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Widzisz, problem w tym, że nie każdy wie co grozi za przyciemnienie przednich szyb, co niektóre zakłady skrzętnie wykorzystują wciskając kit, że dają jakąś tam homologacje i różne inne bajery, które złamanego grosza nie są warte.
    To czy wygląda słabo, czy nie to kwestia gustu. Osobiście wolę żeby latem wnętrze się nie nagrzewało zbyt mocno, a jednocześnie nie zrywać tej folii przynajmniej 2 razy w roku z przednich szyb.

    Btw. to czy 3d czy 5d raczej ma małe znaczenie, bo szyb masz dokładnie tyle samo (ew. różnice w cenie będą małe). Natomiast jeśli 450zł to cena za cały samochód, to jest to raczej normalna cena - kolega tyle płacił za oklejenie szyb w A4 Avant (cały tył, czyli 5 szyb).
    Jeśli sam tego nigdy nie robiłeś, to lepiej oddaj do zakładu. Póki z bocznymi jakoś to idzie, o tyle z tylną będzie już trochę zabawy, a za dobrą folię też musisz zapłacić.
    Powiem tak. Gdziekolwiek dzwoniłem z pytaniem przyciemniania przednich szyb byłem informowany o tym, że jeżeli przepuszczalność światła będzie mniejsza niż 30% to Policja może zabrać mi dowód rejestracyjny samochodu. Więc jednak nikt tu nikomu nie wciska kitu. Dostajesz homologację na folię, bo taką musisz posiadać w razie kontroli. Jeżeli jej mieć nie będziesz dowód zostanie zabrany a folia musi być ściągnięta z wszystkich szyb.
    Ja przejeździłem z takim szybami jak wyżej rok. Po czym na moją "prośbę" zostałem zatrzymany i przy okazji ukarali mnie za szyby. Gdyby nie to, to pewnie do dziś samochód dalej by jeździł tak jak widać.

    co do niebieskich szyb, kolega z forum ma w granatowej 147 i wygląda to bardzo ciekawie.
    Ostatnio edytowane przez omen ; 26-09-2013 o 06:06

  6. #216
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Powiem tak. Gdziekolwiek dzwoniłem z pytaniem przyciemniania przednich szyb byłem informowany o tym, że jeżeli przepuszczalność światła będzie mniejsza niż 30% to Policja może zabrać mi dowód rejestracyjny samochodu.
    To zostałeś kiepsko poinformowany bo przepuszczalność światła musi wynosić minimum 70% dla szyb przedniej i przednich bocznych, a nie 30%

    Więc jednak nikt tu nikomu nie wciska kitu. Dostajesz homologację na folię, bo taką musisz posiadać w razie kontroli. Jeżeli jej mieć nie będziesz dowód zostanie zabrany a folia musi być ściągnięta z wszystkich szyb.
    Tylko co najwyżej z przednich będziesz ściągał, tylną i tylne boczne możesz mieć całkowicie zaklejone folia nieprzepuszczalna. Popatrz sobie na auta oklejana reklamami gdzie często tylne szyby są całkowicie zaklejone
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 26-09-2013 o 07:11

  7. #217
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To zostałeś kiepsko poinformowany bo przepuszczalność światła musi wynosić minimum 70% dla szyb przedniej i przednich bocznych, a nie 30%
    ta racja mała literówka wię wkradła jeśli chodzi o przepisy w PL.
    W NL znów jest na odwrót. Minimalna przepuszczalność musi wynosić 30%, u mnie było jakoś 16 czy 18%.


    Tylko co najwyżej z przednich będziesz ściągał, tylną i tylne boczne możesz mieć całkowicie zaklejone folia nieprzepuszczalna. Popatrz sobie na auta oklejana reklamami gdzie często tylne szyby są całkowicie zaklejone
    Więc po co nam wg wymagana homologacja ? Która jest również dostarczana przy przyciemnianiu tyłu?

  8. #218
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Powiem tak. Gdziekolwiek dzwoniłem z pytaniem przyciemniania przednich szyb byłem informowany o tym, że jeżeli przepuszczalność światła będzie mniejsza niż 30% to Policja może zabrać mi dowód rejestracyjny samochodu. Więc jednak nikt tu nikomu nie wciska kitu. Dostajesz homologację na folię, bo taką musisz posiadać w razie kontroli. Jeżeli jej mieć nie będziesz dowód zostanie zabrany a folia musi być ściągnięta z wszystkich szyb.
    Ja przejeździłem z takim szybami jak wyżej rok. Po czym na moją "prośbę" zostałem zatrzymany i przy okazji ukarali mnie za szyby. Gdyby nie to, to pewnie do dziś samochód dalej by jeździł tak jak widać.

    co do niebieskich szyb, kolega z forum ma w granatowej 147 i wygląda to bardzo ciekawie.
    Tutaj chodzi o 30% zatrzymania światła a nie przepuszczalność. Czyli jest tak, jak napisał Pływak. Poza tym nie ma czegoś takiego, jak homologacja na folię na szybach. Homologacja jest wydawana na produkt a nie na jego montaż. Prawo jasno opisuje gdzie folia może być stosowana i głównie chodzi tutaj o 180' pola widoczności, czyli wszystkie przednie szyby od słupka B do słupka B. Jeśli pojazd ma 2 lusterka zewnętrzne to można cały tył nawet zamalować farbą i nikt nie ma prawa się do tego przyczepić!

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    ta racja mała literówka wię wkradła jeśli chodzi o przepisy w PL.
    W NL znów jest na odwrót. Minimalna przepuszczalność musi wynosić 30%, u mnie było jakoś 16 czy 18%.



    Więc po co nam wg wymagana homologacja ? Która jest również dostarczana przy przyciemnianiu tyłu?
    W całej UE jest prawie identycznie pod tym względem więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. 30% przepuszczalności to mniej więcej tyle, co oryginalnie barwione szkło w tylnych szybach np Voyager'a, RAV4 i wielu innych aut, które mają fabrycznie ciemny tył. Nigdzie nie przejdzie 30% na przednich. Poza tym jest już kilka tematów o przyciemnianiu i tam jest dokładnie opisane co wolno i jakich folii używać.

  9. #219
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    znowu kilka postów spierania a wystarczyło przeczytać przepis i wszystko było by jasne :-)
    no ale ostatni post jak najbardziej poprawny :-)








  10. #220
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tutaj chodzi o 30% zatrzymania światła a nie przepuszczalność. Czyli jest tak, jak napisał Pływak. Poza tym nie ma czegoś takiego, jak homologacja na folię na szybach. Homologacja jest wydawana na produkt a nie na jego montaż. Prawo jasno opisuje gdzie folia może być stosowana i głównie chodzi tutaj o 180' pola widoczności, czyli wszystkie przednie szyby od słupka B do słupka B. Jeśli pojazd ma 2 lusterka zewnętrzne to można cały tył nawet zamalować farbą i nikt nie ma prawa się do tego przyczepić!
    cały czas piszę o homologacji na folię nie na montaż to chyba jasne przecież.

    - - - Updated - - -


    W całej UE jest prawie identycznie pod tym względem więc nie wprowadzaj ludzi w błąd. 30% przepuszczalności to mniej więcej tyle, co oryginalnie barwione szkło w tylnych szybach np Voyager'a, RAV4 i wielu innych aut, które mają fabrycznie ciemny tył. Nigdzie nie przejdzie 30% na przednich. Poza tym jest już kilka tematów o przyciemnianiu i tam jest dokładnie opisane co wolno i jakich folii używać.
    Jak widać Holandia jest wyjątkiem.
    Pan policjant i jego kilku kolegów mi mówiło po pomiarze że mam 16% lub 18% przepuszczalność a muszę mieć minimum 30%. Tak też będę robił GT i nie będę miał problemów z przeglądem bo już o to pytałem w odpowiednim urzędzie.

Podobne wątki

  1. Spalanie LPG w alfach????
    Utworzone przez DASERT w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 16:14
  2. [156] Lampy Deyline ala Audi A5 w naszych Alfach -Ciekawe rozwiązanie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 16:22
  3. [156] Moc naszych alf...:D
    Utworzone przez magik663 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory