Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 156 dokladka?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie 156 dokladka?

    mam pytanie do was za 100 punktow w niektorych 156 jest dokladka plastikowa obnizajaca na pogu w niektorych jak np w mojej nie . gdzie i czy mozna taki kupic? to raz a dwa jak sie go montuje ewentualnie? chcialbym sobie taki ze tak powiem taki gadzet zalozyc a wlasciwie gadzety no bo to dwa po obu stronach.DZIęKóWECZKA

    [ Komentarz dodany przez: AR_33: 2008-01-13, 10:16 ]
    Temat nie w tym dziale, proszę używać opcji pisownia!!!

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie Re: 156 dokladka?

    Cytat Napisał Tacka
    mam pytanie do was za 100 punktow w niektorych 156 jest dokladka plastikowa obnizajaca na pogu w niektorych jak np w mojej nie . gdzie i czy mozna taki kupic? to raz a dwa jak sie go montuje ewentualnie? chcialbym sobie taki ze tak powiem taki gadzet zalozyc a wlasciwie gadzety no bo to dwa po obu stronach.DZIęKóWECZKA

    [ Komentarz dodany przez: AR_33: 2008-01-13, 10:16 ]
    Temat nie w tym dziale, proszę używać opcji pisownia!!!
    Są to tzw. nakładki na progi. Nowe najlepiej w ASO, lub zamienne na Allegro, ewentualnie używane. Montaż zależnie od rodzaju progu odbywa się za pomocą kleju lub wkrętów i specjalnych mocowań do spodu progu w aucie.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    To listwy progowe wchodzące w skład sportpacka obok innych wyróżniających tą wersję elementów jak np. obniżone zawieszenie.
    W serwisie cena waha się w granicach 800zł/komplet, za używane musisz zapłacić około 400zł. - jeśli są całe i nie popękane. Niestety ciężko wogóle znaleźć je na rynku wtórnym. Ja szukałem kilka miesięcy. Znalazłem w Ciechanowie na szrocie - cena 500zł za komplet, stan idealny. Można z tego coś utargować, ale to musisz się ze sprzedawcą kontaktować, który na allegro ma nick: "szwagry100"
    Ja zrezygnowałem z transakcji z nimi, bo takie same oryginalne listwy progowe znalazłem w cenie 170zł za komplet!!!
    Nie polecam Ci kupowania zamienników, zwłaszcza tych za "marne grosze" po pierwsze dlatego, że nie wyglądają identycznie, a po drugie są wykonane z gównianego materiału i po prostu mogą pękać przy pierwszym, lepszym kontakcie z krawężnikiem, glebą, progami zwalniającymi itp.
    Jeśli chodzi o montaż (jeszcze tego nie robiłem), to od spodu powinno się je przymocować wkrętami, szkoda jednak wiercić otworów w progach, dlatego od spodu można przymocować je za pomocą silikonu. Zrobił tak jeden z forumowiczów i twierdzi, że już kilka lat tak jeździ i jest OK. Natomiast poniżej drzwi również należy je przykleić do nadwozia, jakimś specjalnym, elastycznym klejem, bądź również silikonem, najlepiej w kolorze nadwozia. Z tego co wiem, zwykła taśma dwustronna po jakimś czasie puszcza. Jak to rozwiążę u siebie, jeszcze nie wiem.
    Pozdrawiam.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    BARDZO DZIEKUJE! Zapycham do aso mój kolega jest szefem komisu fiat alfa-polinar ina pewno jak zwykle zalatwi mi jakas znizke wiec pobiore nowe i bede kombinowal z zalozeniem moze u znajomego blacharza lakiernika.JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE KRAKUF POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZWLASZCZA SPECJALNE DZIEKI DLA ALCESA1 I PABLA-JOł

  5. #5
    marek1975
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam u siebie te listwy orginalne alfowskie i nie zauważyłem żeby były od spodu przykręcane. Raczej są przyklejane, a wywnioskowałem to z tego, że nieuważny pan wulkanizator źle ustawił mi autko na podnośniku i przy podnoszeniu próg odskoczył mi na odcinku jakiś 30 centymetrów. Także odwiedzając wulkanizację miejcie baczenie na ten gadżet.

  6. #6
    Lukasz1983
    Gość

    Domyślnie

    Jak masz znajomego ktory zajmuje sie wloskimi samochodami(i napewno ma dojscie do takich rzeczy co potrzebujesz)to po co pytasz na forum gdzie dostac itd........Nie kumam

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 156 2.4jtd
    Postów
    27

    Domyślnie

    Ja mam progi zalozone i oprocz efektu wizualnego to same problemy.Sa poprostu malo praktyczne.Przy zmianie opony trzeba miec maly plaski lewarek,przy zmianie opon w wulkanizacji jest dokladnie tak jak pisze kolega powyzej.Wulkanizator musi dysponowac odpowiednim podnosnikiem,a na myjce automarycznej progi sa nie doczyszczone.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Po pierwsze pytam bo lubie i po to miedzy innymi zapisalem sie do tego klubu , po drugie kumpel zapindala jak maly samolocik wiec po co mam mu glowe zawracac skoro moge sie najpierw dowiedziec tutaj i pojsc do niego z gotową ze tak powiem gadką po trzecie 3 tyg w miesiacu jestem za granica bo taka mam prace i wieczorami jak mam czas lubie sobie tu pogadac z fanami i dowiedziec sie tego i owego po piate nie musze ci sie tlumaczyc ale jak to jest problem ktory cie meczy to prosze masz odpowiedz - zadowolony? twoje kumanie znowu uratowane? czy nie bedziesz spał po nocacg z tego powodu?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFAL
    Ja mam progi zalozone i oprocz efektu wizualnego to same problemy.Sa poprostu malo praktyczne.Przy zmianie opony trzeba miec maly plaski lewarek,przy zmianie opon w wulkanizacji jest dokladnie tak jak pisze kolega powyzej.Wulkanizator musi dysponowac odpowiednim podnosnikiem,a na myjce automarycznej progi sa nie doczyszczone.
    W moim odczuciu są plusy i to nie byle jakie.
    Po pierwsze - efekt wizualny - znakomity.
    Po drugie - chronią progi od wszelkiego rodzaju odprysków spowodowanych uderzeniami kamieni. Niektórzy twierdzą, że są tylko źródłem i maskowaniem korozji. Wystarczy jednak odpowiednio zadbać o samochód, a wówczas nie będzie to problemem.
    No, ale Ty chyba nie dbasz, skoro myjesz samochód na automatycznych myjniach... Przecież nic nie niszczy lakieru tak, jak ten wynalazek, dlatego argument, że są niedomyte do mnie nie przemawia.
    Jeśli chodzi o wulkanizatora, no cóż - i ten problem da się obejść szukając innego, bardziej profesjonalnego zakładu.
    Pozdrawiam.

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    Popieram Tacka, po to jest forum. A ty Lukasz1983 nie musisz odpowiadać jak nie chcesz...

    Te progi naprawdę dodają uroku, nie wyobrażam sobie mojego Sportwagona bez tego
    Kurcze w serwisie naprawdę trzeba uważać, też mi raz mało tego nie połamali, na szczęście są dość elastyczne

Podobne wątki

  1. [145] Dokladka przedni zderzak
    Utworzone przez kordan18 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 13:29
  2. 156 dokladka?
    Utworzone przez Tacka w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 10:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory