Strona 12 z 36 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 354

Temat: [156] Soczewki Alfa 156 !!!!! Super

  1. #111
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    No, ale chwila.
    A treści aukcji jest informacja, że reflektory wyposażone są w soczewki biksenonowe.
    Jak to rozumieć?
    Czy to znaczy, że soczewka daje nam światła mijania, a także i drogowe?
    Jeśli tak, to w takim układzie jakie zadanie ma wówczas odbłyśnikowa częśc reflektora, która dotychczas pełniła rolę świateł drogowych?
    Andro, wiesz coś na ten temat? Bo chyba sprawa nie jest Ci obca.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    W momencie właczenia drogowych, aby nie gasić ksenonu zmienia połozenie przesłona w soczewce, swieci wtedy zarówa od drogowych plus przesłoniety xenon.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #112
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    W momencie właczenia drogowych, aby nie gasić ksenonu zmienia połozenie przesłona w soczewce, swieci wtedy zarówa od drogowych plus przesłoniety xenon.
    Odmianą reflektorów ksenonowych są reflektory biksenonowe. Reflektory te wytwarzają światło mijania i drogowe z pojedynczej lampy ksenonowej. Efekt ten udało się uzyskać przez zastosowanie specjalnej ruchomej przesłony, która sterując odpowiednio strumieniem światła daje możliwość uzyskania świateł drogowych lub mijania.

    z tej definicji wychodzi na to że odbłyśnik który do tej pory był w AR 156 światłami drogowymi po zamontowaniu tego zestawu staje się bezużyteczny... albo mamy podwójne światła drogowe, z xenonu i oryginał... czyli świecimy prawie jak samolot

    ja dodam tylko tyle:

    Zamontowanie w samochodzie wyposażonym w reflektory halogenowe lamp ksenonowych niesie za sobą wiele korzyści jest jednak uwarunkowane pewnymi przepisami, których przestrzeganie jest konieczne.

    Instalując w swoim samochodzie reflektory ksenonowe konieczne jest zamontowanie wraz z odpowiednimi lampami systemu samopoziomowania jak również systemu spryskiwania reflektorów. Jest to niezbędne ponieważ strumień światła wytarzany przez te reflektory jest tak silny, że oślepianie innych kierowców podczas jazdy np. po nierównościach mogło by mieć katastrofalne skutki.

    Natomiast system spryskiwania reflektora jest konieczny, ponieważ nawet przez niewielkie zabrudzenie reflektora, strumień światła może ulegać znacznemu rozproszeniu. W wyniku czego podczas jazdy np. we mgle kierowca zamiast obserwować drogę ma przed sobą „białą ścianę” powstałą w wyniku oświetlania przez rozproszone światło drobinek wody w powietrzu powyżej reflektora.


    Całkowicie zabronione

    Wielu właścicieli pojazdów chcąc podnieść wartość swego samochodu oraz wykorzystać możliwości jakie dają światła ksenonowe instaluje w swoich samochodach wyposażonych w lampy z żarówkami halogenowymi żarówki ksenonowe. Należy pamiętać, że zainstalowanie żarówek ksenonowych wraz z kablami i zapłonnikami do zwykłej lampy halogenowej jest całkowicie niedopuszczalne, gdyż powoduje znaczne oślepianie innych kierowców. Jak również jest niezgodne z przepisami oraz powoduje utratę homologacji na lampy, które przystosowane są wyłącznie do żarówek halogenowych. Samochody z przerobionymi w ten sposób reflektorami nie mogą być dopuszczone do ruchu drogowego, co określone jest w przepisach każdego europejskiego Kodeksu Drogowego.
    pobrane z: http://www.infosamochody.pl
    Ostatnio edytowane przez mrutyś ; 26-11-2009 o 12:22

  3. #113
    TomKus
    Gość

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was na forum ma zamontowany taki wynalazek ( http://www.allegro.pl/item819712032_..._bixenony.html ) i jak się sprawuje podczas codziennej eksploatacji.

  4. #114
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Czy to znaczy, że soczewka daje nam światła mijania, a także i drogowe?
    Jeśli tak, to w takim układzie jakie zadanie ma wówczas odbłyśnikowa częśc reflektora, która dotychczas pełniła rolę świateł drogowych?
    Andro, wiesz coś na ten temat? Bo chyba sprawa nie jest Ci obca.
    witam!!!
    koledzy GrzesiekK. i mrutyna wyjaśnili dostatecznie jasno zasadę działania oświetlenia BI-xenon.
    krótko mówiąc mamy bardzo dobre światła mijania i naprawdę super bo podwójne światła drogowe dzięki soczewkom bi-xenonowym.
    (raz drogowe z oryginalnego odbłyśnika lampy a dwa po opuszczeniu przesłony w soczewce jej lustro świeci całą powierzchnią gdyż mechanizm sterowania nią sprzęgnięty jest z długimi)

    Cytat Napisał TomKus Zobacz post
    Czy ktoś z Was na forum ma zamontowany taki wynalazek ( http://www.allegro.pl/item819712032_..._bixenony.html ) i jak się sprawuje podczas codziennej eksploatacji.
    w mojej AR 156 mam zamontowane soczewki Bi-xenon,pochodziły z lamp od renault ESPACE.
    przeróbki lamp dokonałem własnoręcznie.wszystko oparte na oryginalnych podzespołach.zastosowałem żarniki D2S (philips) oraz przetwornice Valeo.

    światła są naprawdę rewelacyjne,a długie to po prostu bajka(trawa pali się na poboczu... hi,hi)widać dokładnie wszystko na kilometr w przód.ja ze swoich lamp jestem bardzo zadowolony.

    oryginalne żarniki i przetwornice są dużo trwalsze i wydajniejsze od chińskich podróbek.

    jak już wyżej pisałem cena za te lampy z aukcji allegro jest naprawdę dobra biorąc pod uwagę zastosowane podzespoły.

    P.S.koledzy darujcie sobie pisanie i przytaczanie różnych opinii na temat zakazów i przykazów o przeróbkach lamp,HID-ach,itp. bo to nijak się ma do naszej rzeczywistości.

    wszystko to wie każdy kto decyduje się na tak zaawansowaną przeróbkę oświetlenia.dodam że w mojej alfie takie oświetlenie jest już prawie dwa lata,samochodem jeżdżę dużo i wszędzie.jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z tego tytuły,czy to policja czy przegląd.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  5. #115
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Wpadły mi w ręce całe lampy z Punto II tylko są na żarówkę h1, odpuścić je sobie i szukać soczewek h7, czy założyć je i zmienić wtyczkę w lampie?

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    Wpadły mi w ręce całe lampy z Punto II tylko są na żarówkę h1, odpuścić je sobie i szukać soczewek h7, czy założyć je i zmienić wtyczkę w lampie?
    Soczewki z Punto II to porażka. Czytałem kiedyś coś na ich temat i konstruktorzy zamiast skupić się na efektywności skupili się na efektowności. One po prostu są za duże i przez to oślepiają.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  7. #117
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    Wpadły mi w ręce całe lampy z Punto II tylko są na żarówkę h1, odpuścić je sobie i szukać soczewek h7, czy założyć je i zmienić wtyczkę w lampie?
    skoro masz alfę 145 to powinieneś mieć lampy z soczewkami.więc nie rozumiem po co ci te lampy z punto...
    a jeśli nawet masz zwykłe lampy na odbłyśnikach to wolałbym kupić oryginały z soczewkami do twojej i nie bawić się w jakieś dziwne przeróbki.

    albo ja coś źle zrozumiałem...


    moja druga ulubienica...

  8. #118
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar rolek
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Wyszków
    Auto
    była 156 SW 2.4 JTD powered by cinsoft.pl
    Postów
    431

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    skoro masz alfę 145 to powinieneś mieć lampy z soczewkami.więc nie rozumiem po co ci te lampy z punto...
    a jeśli nawet masz zwykłe lampy na odbłyśnikach to wolałbym kupić oryginały z soczewkami do twojej i nie bawić się w jakieś dziwne przeróbki.

    albo ja coś źle zrozumiałem...
    Mam 156 zapomniałem zmienić w profilu... Przyglądałem się lampom które wykonuje ta firma i według mnie soczewki w nich na 99% są z Punto II, chromowana osłona i czarny pierścień jest identyczny. Sprawdziłem i późniejsze wersje Punto miały soczewki h7

  9. #119
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał rolek Zobacz post
    Mam 156 zapomniałem zmienić w profilu... Przyglądałem się lampom które wykonuje ta firma i według mnie soczewki w nich na 99% są z Punto II, chromowana osłona i czarny pierścień jest identyczny. Sprawdziłem i późniejsze wersje Punto miały soczewki h7
    Soczewka w punto nie ma ruchomej przesłony, więc to nie może być ta sama, bo w reflektorach z linku soczewka ma ruchomą przesłonę (bixenon).
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #120
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Soczewka w punto nie ma ruchomej przesłony, więc to nie może być ta sama, bo w reflektorach z linku soczewka ma ruchomą przesłonę (bixenon).
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Wydaje mi się, że Rolkowi chodziło o tą firmę: http://www.allegro.pl/item813236385_...h7_tuning.html
    A już niedługo będę się mógł pochwalić moimi reflektorami. Trwają prace końcowe
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

Podobne wątki

  1. Alfa 164 3.0 V6 Super
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 22:22
  2. Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:28
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory