Strona 8 z 36 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 354

Temat: [156] Soczewki Alfa 156 !!!!! Super

  1. #71
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    No ja akurat już mam wolne to mogę się z tym pobawić. Mój wybór padł na soczewki z mondeo mk4. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  2. #72
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matti Zobacz post
    No ja akurat już mam wolne to mogę się z tym pobawić. Mój wybór padł na soczewki z mondeo mk4. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    chcesz założyć do swoich lamp typowe soczewki xenonowe czy soczewki na zraówkę H7 i załozyć do nich zestaw HID?

    jeśli to pierwsze to sądzę że wiesz o tym,będziesz potrzebował do tych soczewek odpowiednich żarników typu D2S.


    moja druga ulubienica...

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    chcesz założyć do swoich lamp typowe soczewki xenonowe czy soczewki na zraówkę H7 i załozyć do nich zestaw HID?

    jeśli to pierwsze to sądzę że wiesz o tym,będziesz potrzebował do tych soczewek odpowiednich żarników typu D2S.
    Będą to soczewki xenonowe. Wiem, że będę potrzebował zarników D2S
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  4. #74
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    hehehe wszyscy zadowoleni do 1szej kontroli na drodze ;D pan mundurowy nie bedzie patrzyl czy jest ladnie zalozone itd tylko czy na kloszu jest D2s itd jesli nie to bedziecie jezdzili po dowod do urzedow

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał -BamBosZek- Zobacz post
    hehehe wszyscy zadowoleni do 1szej kontroli na drodze ;D pan mundurowy nie bedzie patrzyl czy jest ladnie zalozone itd tylko czy na kloszu jest D2s itd jesli nie to bedziecie jezdzili po dowod do urzedow
    Tutaj jest ważniejsza kwestia systemu czyszczącego lampy w postaci spryskiwaczy wysokociśnieniowych. Ich brak (oraz systemu samopoziomowania) przy takiej instalacji skutkuje odebraniem dowodu, a nie sama przeróbka lamp na żarniki D2S.
    Poza tym jakoś jestem przeciwnikiem "grzebania" przy tym co ma nam oświetlać drogę, a innych nie oślepiać. Jeśli robi to firma profesjonalnie, to ma na to pewnie jakieś patenty (regulacja wysokości i ustawienie świateł), natomiast samodzielnie można sobie więcej szkód tym poczynić.

  6. #76
    Użytkownik Romeo Avatar Matti
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Babice, Polska
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 110KM 2001r. Nero fuoco
    Postów
    550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Tutaj jest ważniejsza kwestia systemu czyszczącego lampy w postaci spryskiwaczy wysokociśnieniowych. Ich brak (oraz systemu samopoziomowania) przy takiej instalacji skutkuje odebraniem dowodu, a nie sama przeróbka lamp na żarniki D2S.
    Poza tym jakoś jestem przeciwnikiem "grzebania" przy tym co ma nam oświetlać drogę, a innych nie oślepiać. Jeśli robi to firma profesjonalnie, to ma na to pewnie jakieś patenty (regulacja wysokości i ustawienie świateł), natomiast samodzielnie można sobie więcej szkód tym poczynić.
    Spryskiwacze będą, a co do samopoziomowania (nie będzie) to na naszych pięknych polskich drogach nie nadążałoby z wypoziomowaniem reflektorów
    Cześć, mam na imię Mateusz i jestem Alfaholikiem

  7. #77
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer27 Zobacz post
    Tutaj jest ważniejsza kwestia systemu czyszczącego lampy w postaci spryskiwaczy wysokociśnieniowych. Ich brak (oraz systemu samopoziomowania) przy takiej instalacji skutkuje odebraniem dowodu, a nie sama przeróbka lamp na żarniki D2S.
    Poza tym jakoś jestem przeciwnikiem "grzebania" przy tym co ma nam oświetlać drogę, a innych nie oślepiać. Jeśli robi to firma profesjonalnie, to ma na to pewnie jakieś patenty (regulacja wysokości i ustawienie świateł), natomiast samodzielnie można sobie więcej szkód tym poczynić.
    tak?a co powiesz na tych wszystkich którzy mają fabryczne soczewki w swoich autach i zakładają do nich zestawy xenonów HID.oni też łamią prawo,tylko że jeśli zestaw ma odpowiednią barwę światła (4300K) a światła są dobrze wyregulowane to wtedy takie światła ciężko jest odróżnić od prawdziwych xenonów i policja się nie czepia.

    kij ma dwa końce...

    myślisz że soczewka H7 ma inną konstrukcję niż xenonowa?
    no to muszę cię rozczarować,soczewki i odbłyśniki są takie same różnica polega jedynie na gnieździe mocującym żarówki.

    jednak głównie chodzi o oznaczenia na lampach i do tego czepiają się panowie niebiescy


    moja druga ulubienica...

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał andro34 Zobacz post
    tak?a co powiesz na tych wszystkich którzy mają fabryczne soczewki w swoich autach i zakładają do nich zestawy xenonów HID.oni też łamią prawo,tylko że jeśli zestaw ma odpowiednią barwę światła (4300K) a światła są dobrze wyregulowane to wtedy takie światła ciężko jest odróżnić od prawdziwych xenonów i policja się nie czepia.

    kij ma dwa końce...

    myślisz że soczewka H7 ma inną konstrukcję niż xenonowa?
    no to muszę cię rozczarować,soczewki i odbłyśniki są takie same różnica polega jedynie na gnieździe mocującym żarówki.

    jednak głównie chodzi o oznaczenia na lampach i do tego czepiają się panowie niebiescy
    Mi nie chodzi o oznaczenie lamp. Wyraźnie napisałem o spryskiwaczach i samopoziomowaniu, które wedle przepisu musi posiadać auto z takimi światłami. Soczewka nie ma tutaj nic do rzeczy. Mowa była o ksenonach w soczewce i dlatego do nich nawiązałem.
    Natomiast Policja najpierw widzi, że barwa światła to ksenon, a nie zwykła żarówka, więc to właśnie kolor sugeruje im sprawdzenie pojazdu, czy nie ma czasem jakichś wynalazków pod szkłem reflektora i jeszcze ani raz nie spotkałem się z odczytywaniem norm na lampach, a za brak spryskiwaczy już kilku osobom w mojej okolicy wzięto dowód, bo łatwiej jest zauważyć brak tego wyposażenia, niż dojść do wniosku, że lampa nie jest oryginalnie pod ksenon przygotowana. Nie wiem też do czego nawiązałeś z różnicą soczewki H7 i ksenonowej. Przecież ja o tym nie pisałem w ogóle.

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    To w takim wypadku najlepszym sposobem jest przyczepienie sobie czegoś, co spryski udaje
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rzmudzior Zobacz post
    To w takim wypadku najlepszym sposobem jest przyczepienie sobie czegoś, co spryski udaje
    Spróbować można.

Podobne wątki

  1. Alfa 164 3.0 V6 Super
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 22:22
  2. Demontaż lamp i czyszczenie soczewki (ALfa po lifcie)
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:28
  3. Nowe Super Oponki Nexen N3000 225/40/18 do 166 sprzedam w super cenie
    Utworzone przez kamko25 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 13:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory