Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Temat: Jakis fajny pomysl 156

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar derebere
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 156 1.9 JTD '99 105KM
    Postów
    214

    Domyślnie

    Tutaj miał kolega jeden ciekawy pomysł do 156 przed FL .. ale ucichł temat
    przerobienie środka

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ogarnij podstawy, czyli:
    - lakier, aby jego stan byl perfekcyjny
    - wrzuć felgi 17 + drobne obniżenie
    - doprowadź do perfekcji mechanikę.

    I jak to zrobisz, to możesz mysleć co dalej, bo w tym przypadku jest dośc roboty. No chyba, że tylko wygląd wchodzi w grę..

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    W przypadku Twojej bryły i koloru auta proponuję zminayu:

    obniżenie zawieszenia o ok 3 cm
    większa felga np 17''
    inny kolor felg 9polecam tytanowy- grafit z delikatną odcienią "brokatu") mam taki i prezentuje się godnie
    do tego obszycie skórką jeżeli nie masz też w kolorze zbliżonym do felg.
    lusterka i wnętrze lamp oczywiście nie wliczajac w to odbłyśników) także w kolorze grafitu.
    kilka drobiazgów: nieseryjne kierunkowskazy, pomalowane zaciski hamulcowe w kolorze różniącym sie od koloru felg i lakieru (polecam czerwony, niebieski). Fajnie wyglądałby napis "Alfa Romeo" albo "Alfaholicy.org" widziałem już taki projekt i fajnie wygląda, białe zegary (jeżeli nie masz) ala Indiglo fajnie wyglądają, swap gałki zmiany biegów, itp

    mam nadzieję, że jakoś pomogłem, ale oczywiście to tylko moje pomysły

  4. #14
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Miałem napisać - załóż NOS. Najlepiej wydana kasa będzie.
    Ale diesel... No to chyba nic się nie wymyśli - chyba, że ostry tuning na 2xxKM? Plus hamulce z Ferrari/Porsche ew. ze 166 Brembo? Lepszy zawias? Ja bym w to poszedł....

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kiniek93
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm
    Postów
    136

    Domyślnie

    Abidibi1509 Twoj pomysl mi sie podoba, i juz oszczedzam kase powoli;p
    a tak wgl pytanie odnosnie lewarka zmiany biegow, jest mega wysoki, niektorzy go porownuja do Żuka i to troche jednak denerwuje, co myslicie o skroceniu go??(uciecie i zespawanie odpowiednio)

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiniek93 Zobacz post
    Abidibi1509 Twoj pomysl mi sie podoba, i juz oszczedzam kase powoli;p
    a tak wgl pytanie odnosnie lewarka zmiany biegow, jest mega wysoki, niektorzy go porownuja do Żuka i to troche jednak denerwuje, co myslicie o skroceniu go??(uciecie i zespawanie odpowiednio)
    Gdzie Ty masz w 156 wysoki lewarek ?


    Ogarnij każda pierdółkę usterke w tym Aucie , nie wiem jak tutaj inni myślą , ale Alfa ma w sobie to coś że nie trzeba mega progów , z body kitami , starczy mniejszy prześwit między kołem a nadkolem , dobry wosk na aucie , felga , najlepiej od Alfy i auto jest piękne

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja też jestem tego zdania ,że dobra felga i zjescie zawiasem może zdziałać cuda....Do tego zapodałbym przyciemki szyb....Jak już szykujesz dodatkowe wydatki to jak ktoś wspomniał lampy GTAlook ( nawet te bez soczewki bo z ciemnym wkładem mimo braku ksenonów dobrze wyglądają a nie są kosmicznie drogie ) i ewentualnie progi Sportpack/ Gta look....Co do obniżenia auta to kwestia gdzie i po czym jezdzisz ale dla mnie minimum -30mm bo to i tak niewiele ale już niweluje wrażenie przeswitu auta terenowego

    - - - Updated - - -

    hehehe co do lewarka to gosc ma troche racji- prawie jak w żuku ....Wez no RYCHUSLU89 porównaj se do innych aut.....

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Ogarnij każda pierdółkę usterke w tym Aucie , nie wiem jak tutaj inni myślą , ale Alfa ma w sobie to coś że nie trzeba mega progów , z body kitami , starczy mniejszy prześwit między kołem a nadkolem , dobry wosk na aucie , felga , najlepiej od Alfy i auto jest piękne
    własnie Alfa to na style specyficznie piękna maszyna, że brzydki body może zepsuć jej wspaniały design. A 156 jest moim zdaniem już w ogóle podatna na takie zabiegi.

    Jeżeli chcesz zacząć od obniżenia auta i to tanim kosztem, to zakup jakieś przyzwoite sprężyny obniżające. Myślę, że koszt za komplet w granicach 600- 700 zł w górę i efekt osiągniesz. Obejrzyj sobie ten odcinek najnowszy OPt. Tam masz praktycznie wszystko o zawieszeniach przez cały odcinek http://tvnplayer.pl/programy-online/...E04,15737.html

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiniek93 Zobacz post
    Abidibi1509 Twoj pomysl mi sie podoba, i juz oszczedzam kase powoli;p
    a tak wgl pytanie odnosnie lewarka zmiany biegow, jest mega wysoki, niektorzy go porownuja do Żuka i to troche jednak denerwuje, co myslicie o skroceniu go??(uciecie i zespawanie odpowiednio)
    Ja w zeszłym tygodniu skróciłem lewarek o 1 cm. Poprawa w zmienianiu biegów lekko na +. Zamierzam skrócić go jeszcze co najmniej o następny centymetr.

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek84 Zobacz post
    Ja w zeszłym tygodniu skróciłem lewarek o 1 cm. Poprawa w zmienianiu biegów lekko na +. Zamierzam skrócić go jeszcze co najmniej o następny centymetr.
    zdradzisz przebieg tej czynności? W sensie jak go dokładnie skróciłeś? To, że poprawiło się zmienianie biegów to ja nie wątpię. Im dłuższy tym ciężej się zmienia bieg, moim zdaniem. W 3 odcinku OPT 10 serii, był koleś, który miał 28letnią Mazdę tuningowaną w stylu Rat i zamiast drążka zmiany biegów wsadził... kij baseballowy moim zdaniem trochę już wiocha, nawet w przypadku stylu Rat, który mimo wszystko polega na tym, żeby wsadzić do auta i na auto jak najwięcej badziewia
    Ostatnio edytowane przez Abidibi1509 ; 23-10-2012 o 07:28

Podobne wątki

  1. [33] Maly pomysl...
    Utworzone przez Szułff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-06-2010, 19:45
  2. Pomysl na halogeny [Alfa Romeo 156]
    Utworzone przez davve1990 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 13:38
  3. kluczyk alfa 156 i pomysl na obejscie:)
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2008, 05:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory