Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mechanik w Kielcach , 2.0 JTDM Alfa 159, problemy z ASO

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie Mechanik w Kielcach , 2.0 JTDM Alfa 159, problemy z ASO

    Witam,

    po pierwsze chciałbym się przywitać , jestem nowy na forum, ale często śledziłem różne wątki. Od 29 sierpnia jestem szczęśliwym posiadaczem AR 159 2.0 JTDM 170km Sport Plus. Auto przyprowadziłem z Niemiec we własnym zakresie. Wyprawa była po czarne TI z 2008 roku a skończyła się na wyżej wymienionym egzemplarzu. Auto jest poleasingowe i kilka poprawek przyszło mi w nim zrobić. Taki układ wydał mi się sensowny ponieważ auto nie kosztowało dużo. Tyle kosztem wstępu.

    Muszę wymienić uszczelniacze wału korbowego i auto wstawiłem do ASO w Kielcach, gdzie stoi już drugi tydzień praktycznie nie ruszone, ponieważ Panom brakuje ściągacza do dolnego sworznia wahacza aby dostać się do skrzyni biegów aby ją zdjąć.....
    Czy ktoś z Was szanowni forumowicze robił takie coś w silniku 2.0 JTDM oraz czy ewentualnie może polecić dobrego mechanika , który zna sie na tych silnikach. Troche mi ręce opadły po tym jak widze Autoryzowaną stację obsługi , która ma problem z podstawowymi rzeczami....

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar Equisetum
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150 km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja ogólnie o ASO mam jedną opinię: pracują tam partacze, bo każdy porządny mechanik zakłada własny biznes, kiedy tylko może. Do tego jeszcze w ASO mają w poważaniu klienta, bo płacą im nie od roboty tylko stałe pensje. O cenach nawet nie wspominam. W Kielcach z mechanikami jest średnio, wiem bo odwiedziłem już co najmniej kilkunastu w mojej karierze. Chyba najlepszy jest Kambek na ulicy Wapiennikowej. Mały zakład, ale prowadzony pokoleniowo i da się z nimi po ludzku dogadać. Z terminami gorzej (trzeba dzwonić do nich i truć im tyłki bo jak olejesz to samochód może stać i stać) ale ja i tak bym spróbował podjechać. Jeżeli wiesz, że na pewno to jest ta konkretna usterka możesz zapytać czy dadzą radę ściągnąć tą część i ile to zajmie. Oddzwonią i ci dadzą znać zapewne. P.S. używają świetnego oleju silnikowego, więc to chyba jedyny zakład gdzie nie trzeba wozić swoich baniek.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar AlfTo
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    TKI
    Auto
    147 1,6 105KM LPG ex, 156 SW 1,6 120KM LPG
    Postów
    95

    Domyślnie

    Kolego pamiętaj, że skrót ASO pochodzi od słów Autoryzowana Stacja Oszustów. Zapytam w warsztacie w którym robią moje samochody czy i kiedy mogą to zrobić.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    Udało mi się odzyskać auto po ponad dwóch tygodniach , zapłaciłem jak za zboże , a najlepiej mi się podoba jak złożyli nadkole, nie dość żę źle to jeszcze na blahowkręty. Pracownik napierdziela na kierownika, który generalnie jest gościem , któremu można wszystko powiedzieć a on przytaknie.... Nie polecam ASO w CK...........

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar bullik1
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Brzechów / Kielce
    Auto
    Była - Alfa Romeo 156 SW 1.9JTD 85kW/115KM 2002r.
    Postów
    488

    Domyślnie

    Szukam dobrego mechanika w Kielcach. Chyba padło mi sprzęgło Dziwny odgłos dochodzi spod maski na półsprzęgle i nie można wrzucić żadnego biegu.
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 8V 115 KM - była
    Jest Zafira 2.0 OPC 192KM

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm Sport Plus Berlina
    Postów
    60

    Domyślnie

    Tomasz Borkowski TIS Auto serwis ul Hoża 70 , gość robi poważną mechanikę silniki rozbiera itp.

Podobne wątki

  1. Poszukiwany dobry mechanik w Kielcach
    Utworzone przez elBuli w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-01-2024, 09:26
  2. Dobry mechanik / lakiernik w Kielcach specjalizujący się w Alfach
    Utworzone przez Domo w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 23:31
  3. Remont simlika 2.0 jtdm 170km potrzebny mechanik !!
    Utworzone przez kamorado w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2015, 15:12
  4. [159] Alfa 159 2,4 jtdm nie odpala, wcześniej problemy ze spadkiem mocy
    Utworzone przez zborski2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 20:47
  5. Alfa GT 1.9 JTDM... Problemy po kupnie.
    Utworzone przez tdi86 w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 11:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory