Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo

  1. #1
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo

    witam

    jak kupilem alfe uciekal mi plyn hamulcowy, mialem za wysoko sprzeglo pedal-wyzej niz hamulca pedal, okazalo sie ze nie byl zalozony na blokade jakas ten pedal ojciec mi ją zalozyl i teraz jest duzo nizej niz hamulca pedal,
    ale plyn nie ucieka juz


    ale idzmy dalej
    od niedawna zauwazylem ze cos jest nie tak przychodze do auta zapalam nie wbije za nic wstecznego ciezko wchodzi a jak wejdzie to ze zgrzytem
    wszystkie do przodu wchodza bardzo ciezko jakby nie trafialy w miejsca


    jak przejade ze 20km wchodza lepiej ale nadal opor wydaje mi sie ze za duzy stawia przy zmianie biegow, nie raz nie da sie wbic jedynki ciezko bardzo mi czasem dalej zgrzyta
    pedal sprzegla mam nizej niz hamulca ciagnie od samego dolu juz i jest zajebiscie twardy ciezko chodzi

    nie wiem o co chodzi gdzie szukac usterki przeciez to jest wkurzajace wbijam rano wsteczny zgrzyta nie chce wejsc morduje sie ze zmiana biegow po 20km jest lepiej ale nie idealnie tak jak powinno byc....

    co jest grane??


    pozdrawiam

  2. #2
    mijagi156 2.0
    Gość

    Domyślnie

    blokade?? pedal sprzegla jest duzo nizej niz hamulca?? cos tu jest nie tak..... a wczesniej jak pedal miales wyzej to skad Ci uciekal plyn?? i wtedy sprzeglo dzialalo normalnie??

  3. #3
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    heh przedtem byl wyzej niz pedal hamulca, a plyn uciekal lekko z tej gumki przy koncu tego wysprzeglika czy co to -z tej gumki wystaje "precik"do pedalu. po zalozeniu blokady przestalo lac sie-wychodizlo na to ze za daelko tą gume rozciągalo. Chodzilo tak samo przed jak i po ale teraz cos mu odwalilo i sam nie wiem czy temp na polu to spowodowaly i moze olej w skrzyni gestnieje az tak czy to ma to sprzeglo wplyw i mu odbilo teraz. Jak mowie do niedawna bylo ok a ta operacja z "Blokowaniem"sprzegla byla robiona w lipcu zaraz po kupnie auta.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    cos Ci składnia nie siada bez urazy ale "jezyk trudny polski nie jest"

  5. #5
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    A CZY TO WAZNE... ciezki dzien mialem nie mam sily myslec;p

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Kolego masz pompę sprzegła do wymiany i pewnie zapowietrzony układ. Rozbieram to kilka razy i żadnej blokady nie widziałem...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  7. #7
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    dzisiaj juz calkiem przewalone nie idzie zadneg biegu wbic,

    co do pompki to mowa o tej przy pedale ??? czy o tej w skrzyni zeby wymienic??


    pozdrawiam

  8. #8
    mijagi156 2.0
    Gość

    Domyślnie

    w pompce przy pedale jest tam taka plastikowa zawleczka co blokuje tlok w srodku zeby nie wyszedl z niej...widocznie tam juz byl luz albo nie bylo tego zabezpiecenia i pedal wychodzil za wysoko. proponuje wymienic pompke,jezeli nie masz kasy to ktos na forum pisal mi ze za 40 zl mi taka sprzeda.. a pozniej odpowietrzyc uklad i uzupelnic plyn..

  9. #9
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    no to sie zalatwilem...rano probowalem wbic jedynke i ...lewarek puscil calkiem -luzno sobie lata pewnie cos z czegos spadlo;/ to sie zalatwilem...

  10. #10
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12345Arturro Zobacz post
    no to sie zalatwilem...rano probowalem wbic jedynke i ...lewarek puscil calkiem -luzno sobie lata pewnie cos z czegos spadlo;/ to sie zalatwilem...
    Zapewne urwałeś którąś linkę prowadzącą...albo obydwie.
    Tak właściwie problem wcale nie musiał być związany ze sprzęgłem. Coś tam kombinowałeś z jakimiś blokadami na pedale sprzęgła (nie wiem co za blokada) stąd różnice w wysokości sprzęgła, gdy już coś tam poupychałeś.

    Tak czy inaczej coś mi się widzi, że problem z wrzuceniem biegu tkwił gdzieś w mechanizmie pod mieszkiem (może np. wygłuszenie blokowało lewarek) lub linki prowadzące się blokowały, a teraz szarpnąłeś na siłę i...problem z głowy.

    A zgrzyt skrzyni mógł być zbiegiem okoliczności po tym, jak "zmodyfikowałeś" sprzęgło "blokadą własnej konstrukcji"

    P.S. A tak już w ogóle...to skoro coś jest nie tak, to samo z reguły się nie naprawi. Więc nie rozumiem, dlaczego mimo iż problem zauważyłeś jakiś czas temu, w dalszym ciągu jeździsz autem?
    Później takie właśnie są skutki...

    Jakieś zmiany w pracy skrzyni teraz czy dalej to samo?

Podobne wątki

  1. Nie wchodza biegi
    Utworzone przez nietyx w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2017, 20:57
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2015, 19:31
  3. Problem z biegami, ciezko wchodza.
    Utworzone przez bombon300 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 13:20
  4. Biegi nie wchodza 156 2.4 JTD 10V 99r
    Utworzone przez zzuukkoo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 14:45
  5. Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza
    Utworzone przez tomasz19830519 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory