Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Temat: Ciezko chodzi sprzeglo

  1. #1
    cinusiek
    Gość

    Domyślnie Ciezko chodzi sprzeglo

    Problem mam tego typu. Od czasu ciezko chodzi mi sprzeglo. Zauwarzylem ze rano pedal chodzi miekko a jak sie troche zagrzeje auto i pedal sie troche po wciska zaczyna chodzic ciezko. Jak wciskam to lekko dochodzi do pewnego momentu i jest opór i potem juz do podlogi ciezej sie wciska. Dodam ze sprzeglo nie slizka nie wydaje zadnych niepokojacych dzwiekow. Biegi chodza idealnie. Tylko ten pedal ciezko chodzi.... :/

  2. #2
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    tak samo jak z komunikatem o ręcznym, tylko nie zakładaj tematu o spryskiwaczach lejąccych na wycieraczke

  3. #3
    cinusiek
    Gość

    Domyślnie

    czlowieku jak nie masz checi pomoc to sie nie odzywaj

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał mskk Zobacz post
    tak samo jak z komunikatem o ręcznym, tylko nie zakładaj tematu o spryskiwaczach lejąccych na wycieraczke
    A z ręcznym to nie wiem o co chodzi? tyle tego było bo mi się nie żuciło

    ---------- Post dodany o godzinie 20:06 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:04 ----------

    Cytat Napisał cinusiek Zobacz post
    Problem mam tego typu. Od czasu ciezko chodzi mi sprzeglo. Zauwarzylem ze rano pedal chodzi miekko a jak sie troche zagrzeje auto i pedal sie troche po wciska zaczyna chodzic ciezko. Jak wciskam to lekko dochodzi do pewnego momentu i jest opór i potem juz do podlogi ciezej sie wciska. Dodam ze sprzeglo nie slizka nie wydaje zadnych niepokojacych dzwiekow. Biegi chodza idealnie. Tylko ten pedal ciezko chodzi.... :/
    Jak by Ci to delikatnie powiedzieć..... OPCJA SZUKAJ

    Ale chyba rozwiązania nikt nie znalazł.

    Ten typ tak ma. Ja mam identycznie, Niektórym pomaga wymiana sprzegła ale ja jeszcze nie sprawdzałem

  5. #5
    cinusiek
    Gość

    Domyślnie

    ok to jak ten typ tak ma to dzieki o to mi chodzilo krotka odpowiedz

  6. #6
    mskk
    Gość

    Domyślnie

    sorry jak cie to uraziło, ale ja napisałem właśnie ze ten typ tak ma tylko innymi słowami. mnie tez to sprzęgło irytuje, tak samo jak pare innych wad o których mówi sie ze są 'normalne'.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Ten typ tak niekoniecznie ma. Czyszczenie i nasmarowanie dźwigni rozłączającej sprzęgło redukuje problem, a połączony z wymianą sprzęgła eliminuje go całkowicie. Czynności te połączone z wymianą płynu hamulcowego zmuszają do rewizji nawyków i ponownej nauki obsługi zespołu dźwigni gaz-sprzęgło z uwagi na brak oporów
    Niestety opcje te (po za wymianą płynu) są drogie i czasochłonne a tym samym dosyć niepopularne wśród użytkowników. Więc w/w czynności zastępowane są chwytliwym chasłem - "ten typ tak ma".

    Mam nadzieję nie urazić nikogo
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Ten typ tak niekoniecznie ma. Czyszczenie i nasmarowanie dźwigni rozłączającej sprzęgło redukuje problem, a połączony z wymianą sprzęgła eliminuje go całkowicie. Czynności te połączone z wymianą płynu hamulcowego zmuszają do rewizji nawyków i ponownej nauki obsługi zespołu dźwigni gaz-sprzęgło z uwagi na brak oporów
    Niestety opcje te (po za wymianą płynu) są drogie i czasochłonne a tym samym dosyć niepopularne wśród użytkowników. Więc w/w czynności zastępowane są chwytliwym chasłem - "ten typ tak ma".

    Mam nadzieję nie urazić nikogo
    A o jakiej dźwigni mowa?

    Znam takich co wymienili legendarną sprężynkę, pompę sprzęgła, kompletne sprzęgło z dwumasem i nie pomogło a znam takich , którym wymiana samego sprzęgł przyniosła ulgę...

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Mówię o tulei z dwoma dźwigniami, jedną naciska wysprzęglik a druga rozłącza sprzęgło. Ale żeby ją porządnie przeczyścić i nasmarować i tak trzeba zwalić skrzynię. Zbiera się tam sporo syfu i starego smaru i z czasem się "zaciera". W innych markach jest podobnie nie tylko alfy na to cierpią. A jak już skrzynia zdjęta to żal nie wymienić sprzęgła, czasem wysprzęglika bo podcieka, ale potem spokój na "lata". To tego uszczelniacze na wał, wałek w skrzyni, na półosie i gitarra.....
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    cinusiek
    Gość

    Domyślnie

    po przeczytaniu tego co napisales to jednak wole zostac przy sformułowaniu " ten typ tak ma "

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 15:01
  2. ciezko wchodza biegi i nisko sprzeglo
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:40
  3. [146] ciezko chodzi lewarek biegow boxer
    Utworzone przez erzet w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 11:30
  4. [159] Strasznie ciezko chodzi pedal gazu....
    Utworzone przez tomodati w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 06:33
  5. Sprzeglo, problem z biegami - ciezko wchodza
    Utworzone przez tomasz19830519 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-04-2011, 17:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory