Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Temat: Wyciek płynu wspomagania

  1. #1
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie Wyciek płynu wspomagania

    Witam. Mam taki problem dzis rano odpalilem samochod (-24'C) runda po miescie a tu nagle wspomaganie padlo. Płynu nie bylo nic dolalem 5 min dobrze i znowu brak plynu. Plam pod samochodem nie ma az takich wlalem 2L to plama byla by zajebista a tu nicm ucieka chyba podczas jazdy. Napewno mam gdzies przeciek tylko gdzie moze sa jakies takie słabe punkty ?? Moje pytanie czy mozna tak jezdzic bez plynu ?? Wystarczy tylko jak zapełnię zbiorniczek ( (200ml cos takiego) to wspomaganie wraca na 5 min.
    Dzieki.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 11-02-2012 o 10:38

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Winiar00
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 SW
    Postów
    603

    Domyślnie

    Nalej oleju do wspomagania odpal silnik i pod samochód niech ktoś pokręci kierownica i zobacz skąd cieczy. Nie polecam jazdy bez oleju. Bo dojedziesz pompę wspomagania.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - bez płynu to padnie za chwilę pompa wspomagania.
    - a ucieka z przodu po lewej stronie lub przez uszczelnienia przy maglownicy, co raczej watpliwe.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  4. #4
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    Jak przelalem troche zbiorniczek to cieklo centralnie pod kierowca ale samochod stał na podjezdzie do garazu to byl troche ze spadkiem. W tych temperaturach nie chce mi sie grzebac

  5. #5
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Być może nie ma plam pod samochodem bo cieknie do środka - pod dywanik, bo wywaliło uszczelniacz.

  6. #6
    Adrian1306
    Gość

    Smile Mam to samo

    Cześć mam ten sam problem dziś jeździłem postawiłem autko i tez wyciek kierownica ruszam z oporem jutro jadę na kanał robić to i podzielę się z tobą co mi dolegało ale myślę ze to przewód 3m się ziomek !!!!

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Sewojtas
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Przyszowa
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9jtd 1999r
    Postów
    183

    Domyślnie

    Wejdzcie sobie na drugie temet [156] Wspomagani...tam jest opisany moj przypadek. Widze ze to jakas kolejna przypadłosc alfy.

  8. #8
    Adrian1306
    Gość

    Cool Naprawiłem

    Hey tak jak wcześniej pisałem wstawiłem autko na warsztat i okazało się przyczyna pęknięcia przewodu była woda dostała się jakimś cudem i zamarzła przy skręcie kół porostu pękła stąd ta plama pod samochodem teraz wszystko wymieniłem wlałem nowy płyn i hula oby jak najdłużej POZDRAWIA MANIAK ALFY

  9. #9
    tomus12
    Gość

    Domyślnie

    Odnosnie wspomagania to jesli nie masz plamy pod autem a dokladnie pod zderzakiem od strony kierowcy to wszystko idzie w tunel srodkowy podnies sobie dywanik od swojej strony i pewnie tam znajdziesz swoj plyn mialem dokladnie to samo zeby bylo smieszniej to musialem jakos dojechac do domku i wlalem az 5 litrow(w uklad wchodzi nie caly litr) plynu i nie bylo wycieku na zewnatrz dobra konserwacja podwozia przy okazji. Padl uszczelniacz na maglownicy mnie impreza kosztowala 400zl ale to jeszcze nie koniec bo juz 3raz w przeciagu 2miesiecy szczelil mi waz ktory dochodzi do chlodniczki wspomagania i tez mam dylemat jedyne co przychodzi mi do glowy to zawor na pompie mogl sie przyciac i podaje za duze cisnienie weze ktore zakladalem byly oczywiscie zbrojone olejowe.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar yoozef
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Płock
    Auto
    była: Alfa Romeo 166 v6 3.0 Super '98
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Odgrzewam kotleta, chciałem się wyżalić że u mnie to samo, też przy mrozie -15st.
    Rano dojechałem do roboty i było wszystko ok, teraz jak odpaliłem żeby wrócić to pompa zawyła, wspomagania zero, w zbiorniczku sucho. Już mi lekko na nerwa moja bella działa, jakaś czarna seria...
    Zrobiłem tak z 5km, myślicie że pompa już zaliczyła zgona? Można ją jakoś odpiąć żeby jej nie dobić? Jeździć się da chociaż kierownica chodzi jak w jelczu...

Podobne wątki

  1. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez kamil8746 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 14:47
  2. Wyciek płynu od wspomagania!
    Utworzone przez Maska156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 09:32
  3. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez bartimen w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 19:13
  4. Wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez jacoff w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-01-2011, 22:19
  5. wyciek płynu wspomagania
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory