Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Głośne stukanie w silniku. Czy to panewki? Video

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS (b+g) 1998
    Postów
    5

    Domyślnie Głośne stukanie w silniku. Czy to panewki? Video

    Witam od grudnia 2013 jest posiadaczem Alfy 156 1.8TS 98r. Włożyłem w nią mnóstwo pieniędzy i starałem się szanować jak się tylko dało. Wczoraj postąpiłem trochę mało odpowiedzialnie i zgodziłem się na wyścig z kolegą bmw e46 2.0TD (przynajmniej wygrałem). No i po tym "wyścigu", po dosyć ostrym ciśnięciu na wysokich obrotach zjechałem z ekspresowej i nagle silnik lekko przymuliło i zaczęło głośno stukać z pod maski. Do domu miałem nie cały 1km to się nie zatrzymywałem, żeby sprawdzać- myślałem, bardziej że to jakieś obcieranie przy kole czy coś w tym stylu. Jednak gdy pod domem okazało się, że to stukanie dochodzi z silnika. Nie jetem w stanie dokładnie określić (tak na ucho/oko) czy ten dźwięk dochodzi z okolic wariatora.
    Wyspecjalizowanym mechanikiem nie jestem bo jest to moje pierwsze auto. Bardzo wasz proszę o pomoc, nie chcę tak kończyć mojej przygody z alfą- pokochałem to auto i jestem pewien, że każda inna marka przy tym będzie dnem. Nie chcę oddawać do mechanika bo wiem, że to są mega koszty,a ja nie mam jakiejś stałej pracy i to co zarobie w takich weekendowych pracach wydaje na alfę.
    Ps. Bellę odpaliłem tylko na potrzebę filmiku. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    to teraz na kanal , spuść olej i popatrz czy nie ma w nim opilkow , a najlepiej zwal miske i obejrzyj panewki i wal ,

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Uuuu wyrazy współczucia. Jako przewrazliwiony posiadacz tego samego silnika (1.8) przesluchalem wiele filmików by porównywać dźwięki wydobywane z silnika... No i na Twoim bardzo wyraźny odgłos złowieszczo stukającej panewki. Ale ja amator jestem, do tego leże z gorączką w łóżku to może się mylę

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    panewki.

    ~ taka była piękna ! :C




  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS (b+g) 1998
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czym to uszkodzenie moglo byc spowodowane? Olej byl taki jaki powinien byc, w miare wysokiej jakosci, jego poziom sprawdzalem tydzien wcześniej i byl prawie max) mozna to tak ująć, że 4/5). No bo chyba sama jazda na wysokich obrotach tak okazyjnie nie była jedynym powodem.
    I mam takie pytanie czy jest jakaś szansa, ze to będzie wymiana samych panewek/panewki?

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    A jaki autko ma przebieg? No i takie pytanie czy jak urządzałes te wyścigi to startowales z zimnego silnika czy rozgrzales go wczesniej?

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS (b+g) 1998
    Postów
    5

    Domyślnie

    Przebieg 230 tysiecy.
    Silnik był rozgrzany, nie jestem katem zimnych silników

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    póki nie rozbierzesz ,nie wiele bedziesz wiedzial , same panewki to był by cud ,bylo nie było spory przebieg juz jest, jesli nawet nie krecony

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar PassionatiPL
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Była 156 1.8 TS Rosso, była AR 156 SW 2.5 V6 Nero i zamieniła się w 3.0 V6 Busso
    Postów
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiankwl Zobacz post
    Przebieg 230 tysiecy.
    Silnik był rozgrzany, nie jestem katem zimnych silników
    nie posądzam Cię o takie katusze, tylko profilaktycznie pytam a od kiedy jeździsz tym autem? może poprzedni właściciele niezbyt dbali o motor no i się stało. Trzeba rozebrać i ocenić straty

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS (b+g) 1998
    Postów
    5

    Domyślnie

    Od grudnia 2013 tak jak pisałem. Poprzedni właściciel byl po prostu idiotą, moglem to przewidziec np. po progu przykreconym zwyklymi stolarskimi wkretami.. Po zakupie praktycznie cale zawieszenie bylo do wymiany. Ostatnio jak zmienialem klocki to okazało sie ze klocki sa o wiele mniejsze od tarczy.. Porażka.
    Dziś albo jutro zaholuje auto na kanał i się okaże co tam siedzi- nie zdziwię sie chyba jak wal bedzie na 3szlifie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  2. [145] Stuki w silniku, 1.6 boxer, video
    Utworzone przez Valhard w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-06-2014, 22:11
  3. Mega problem z bellą, stukanie w silniku ( VIDEO )
    Utworzone przez Patrykus w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2014, 07:31
  4. Stukanie, Wariator czy panewki
    Utworzone przez Sqad w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2013, 18:56
  5. Głośne stukanie
    Utworzone przez smurf0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 19:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory