Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Konsola środkowa i folia termoplastyczna.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie Konsola środkowa i folia termoplastyczna.

    Witam forumowiczów, czy oklejal ktoś może konsolę środkową w GTV-ce? W necie są setki tutoriali ale wszystkie pokazuja płaskie ewentualnie wypukłe powierzchnie. A kosola w GTV-ce do rownych nie należy i dlatego mam pytanie jak sie do tego zabrac? Od gory, czy moze raczej od wglebien i kleic do zewnatrz czy po prostu nie da sie zrobic tegp estetycznie z jednego kawalka i trzeba sztukowac?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Śmiem twierdzić, że nie da się tego zrobić trwale estetycznie folią. Pozostaje hydrografika lub lakier.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar maras37
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    AR GTV 3.0 V6 24V
    Postów
    725

    Domyślnie

    Nie wiem jak u innych przypuszczam ,że tak samo jak u mnie konsola w pierwszym wydaniu gtv jest pokryta ni to farbą ni to gumą jakąś ,jest to straszne wystarczy przejechać paznokciem i można po tym rysować obrazy.W zeszłym roku zauważyłem ,że owa powłoka pod wpływem intensywnego pocierania zaczyna się mazać lepiąc do ścierki ,więc na kawałku spróbowałem nasączając ściereczkę najtańszym rozpuszczalnikiem a romantycznej nazwie ,,denaturat'' usunąć marzącą się powłokę i schodziła ona całkowicie do gołego oryginalnego tworzywa ,które pod spodem bardzo ładnie wygląda ma delikatny połysk jak każdy plastykowy element konsol większości aut .Na dzień dzisiejszy mam usuniętą ową marzącą się warstwę z całego tunelu środkowego i 3/4 konsoli środkowej ,nie jest to łatwa operacja gdyż po rozpuszczeniu tej powłoki rozmazuję się ona mocno trzymając się powierzchni tworzywai w głębszych zakamarkach trzeba poświęcic więcej czasu , ale jest to do zrobienia i bardzo ładnie to wygląda bez ingerencji farbami ,foliami i lakierami .Domniemam ,że we wszystkich gtv powłoka konsoli środkowej jest jak u mnie taka jakby lekko gumowata .Jeśli tak to ten co to wymyślił niestety nie trafił jest to po prostu brzydkie. Podpowiem ,że najlepiej użyć ściereczki która nie kłaczy a denaturat przezroczysty mniej śmierdzi. Konieeeeeec.

    Jeżeli konsola nie ma głębokich rys jak było u mnie to konsola po usunięciu tej powierzchni wygląda jak nowa ,estetyczna polecam.
    Ostatnio edytowane przez maras37 ; 11-08-2015 o 20:42

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Quarter
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv 3.0 V6 24V '97, Audi TT 1.8TQ 225 '99, Subaru Outback SBD 2.0 '14
    Postów
    66

    Domyślnie

    W ramach rozwiązań alternatywnych do nieszczęsnej gumno-lepnej substancji - tak to wygląda po flokowaniu u Pablo:

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1098.JPG
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	109.0 KB
ID:	175207   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1099.JPG
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	116.1 KB
ID:	175208  

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    sorry flokowanie wygląda kiepsko jak dla mnie, folia kiedyś robiłem i póki było chłodno było super, niestety gorąco powoduje że folia na elementach wklęsłych odkleja się. Po wielu próbach i roku poszukiwania unikalnego wtedy wzoru zrobiłem hydrografikę i jaja urywa.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mattman
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 ROSSO
    Postów
    557

    Domyślnie

    Według mnie, też najbardziej pasuje hydrografika.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Keniq
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16v
    Postów
    50

    Domyślnie

    A jak ta hydrografika mniej więcej wygląda cenowo w przypadku GTV-ki? I może wiecie gdzie na śląsku robią takie rzeczy?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    firm jest mnóstwo w zależności od folii myślę że za konsole i tunel nie powinno wyjść więcej niż 200-250 zł z przygotowaniem

Podobne wątki

  1. Żarówki środkowa konsola
    Utworzone przez RAMZES1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 16:39
  2. [155] konsola środkowa
    Utworzone przez bazyl_78 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:39
  3. Z czego jest konsola środkowa?
    Utworzone przez metrim w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-11-2007, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory