Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Temat: Montaż rury zamiast rezonatora dolotu +stożek. AR147 GTA

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Ale się spinacie ... jak stringi na d@pie 18tki, żyłka Wam jeszcze pęknie w nowy rok, peace chłopaki

    Koledze Sołtysowi napisałem w między czasie na FB ale powtórzę i tutaj. Jeśli już ktoś chce ten charakterystyczny ryk stożka, to zachowajcie średnicę i długość oryginalnego dolotu, brak rezonatora lekko minimalnie zmniejszy górkę momentu w środkowym zakresie RPM ale naprawdę praktycznie nie odczuwalnie, ale za to pojawi się rezonans akustyczny ze względu na długość dolotu. Stożek najlepiej suchy ale szczerze ciężko o dobry markowy suchy stożek obecnie który nie przepuszcza niemal wszystkiego więc pozostaje mokry filtr i albo markowa bawełna z dedykowanym olejkiem do bawełny a nie dla gąbki !!! (tak różnią się o czym u nas w kraju nikt nie pamięta/nie zwraca uwagi) albo dobry filtr piankowy najlepiej ITG - to filtry 3 warstwowe które stopniowo w przekroju medium filtracyjnego wyłapują stopniowo różnej gradacji zanieczyszczenia, przez co mają bardzo dobrą filtrację i przepływy, przy ITG pamiętajcie że w ich ofercie są dwa rodzaje olejku, jeden "lekki" typowo do sportu, drugi "ciężki" do użytku codziennego.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Od siebie dodam tyle, że im krótszy dolot tym słabszy dół i mocniejsza góra. Szukaj czegoś na rozmiar oryginału. Na forum ktoś robił takie doloty. Ja robiłem sam tyle że jest odrobinę krótszy od oryginału (nie ma tego załamania gdzie odchodził rezonator). Jedyne co da się zauważyć od razu to to, że zmienia się dźwięk. Jest ostrzejszy, bardziej metaliczny. Osiągi jeżeli wogóle się zmieniły to trzeba by mieć hamownie w tyłku by cokolwiek odczuć. Co do stożków to Grzesiekk to najlepiej napisał.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    więc pozostaje mokry filtr i albo markowa bawełna z dedykowanym olejkiem do bawełny a nie dla gąbki !!! (tak różnią się o czym u nas w kraju nikt nie pamięta/nie zwraca uwagi) albo dobry filtr piankowy najlepiej ITG - to filtry 3 warstwowe które stopniowo w przekroju medium filtracyjnego wyłapują stopniowo różnej gradacji zanieczyszczenia, przez co mają bardzo dobrą filtrację i przepływy, przy ITG pamiętajcie że w ich ofercie są dwa rodzaje olejku, jeden "lekki" typowo do sportu, drugi "ciężki" do użytku codziennego.
    Muszę chyba FB założyć, bo będę miał do ciebie kilka pytań niedługo
    ITG miałem to wrzucę fotkę i dla mnie to też najlepsza opcja, mimo że go nie użyłem, bo przylazł jak już Busso było zezłomowane

    Widać 3 warstwy jak na dłoni, z tym że zamawiając można osiwieć, bo niekiedy i 3 miesiące się na niego czeka
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0378.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	70.5 KB
ID:	187175   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0375.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	57.3 KB
ID:	187176  

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A ten filtr ITG to się wymienia jak normalny ? czy myje ?
    znalazłem na szybko za 220zł - dobra to cena czy nie (trójwarstwowa gąbka w opisie) ?
    I jaka jest jego przepuszczalność / opór powietrza w porównaniu do wkładki bawełnianej z olejkiem czy gąbkowej pipercross?
    Straszycie tym olejkiem z filtra bawełnianego i przepływomierzem kurcze, mam wkładkę sparco i olej i płyn K&N, planowałem tylko od czasu do czasu go zakładać - chyba kilkadziesiąt km rocznie na takim filtrze nie przyniesie szkody ? czy jednak przyniesie - faktycznie ktoś odnotował i po jakim przebiegu ?

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Myjesz i nasączasz olejkiem- razem z nim jest instrukcja jak o niego dbać, nie wymienia się go, starczy na żywot auta przy naszej jeździe.
    A co do przepływki, to akurat w wypadku tego filtra to bym o nią się nie bał, bo ma inną konstrukcję niż reszta
    A i zapewne znalazłeś go na re5pect.pl to ja tam kupiłem i czekałem ponad 3 miesiące na dostawę (zadzwoń się spytaj jak z dostępnością i koleś ci wyjaśni jak to z tym jest- mi sie pisać nie chce), a i jak do Busso to kup jeszcze ten olejek do nasączania
    http://www.re5pect.pl/olejek-do-filt...itg-jdr-1.html
    Fabrycznie jest nasączony, ale maks 20 tysięcy i trza sie znowu bawić

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Tak, to w tym sklepie znalazłem, piszą 10-20 dni dostawa, ale dzięki za praktyczne doświadczenie
    No mam jeden wkład sparco do olejkowania - będzie w pucharówce - albo na stałe albo od czasu do czasu (bo sam już nie wiem z tym uszkadzaniem przepływki olejem ?)
    A do 2,5V6 właśnie sobie myślę nad jakimś lepszym napływem powietrza - może taki filtr właśnie jako jeden z elementów. Czasu na to sporo, tak na przyszłość raczej - może latem, ale dobrze wiedzieć z jakim wyprzedzeniem zamawiać trzeba

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Do ITG kupujcie ten ciężki olejek jak pisałem i nie będzie zabijało MAFa jak nasączane bawełny.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A więc podsumowując - do gąbkowych filtrów są dwa rodzaje olejków cyt poniżej za opisem w sklepie re5pect.pl:
    1. JDR-1 jest to olejek lekki do użycia z filtrami Maxogen i Megaflow w celu zapewnienia optymalnych osiągów.
    2. JDR-2 to olejek typu 'heavy duty'. Jest on przeznaczony do filtrów Profilter orazdo filtrów Maxoben, Megaflow, Raceair używanych w warunkach dużego zakurzenia.

    Z nich ten JDR 2 - nie zrywa się i nie leci do przepływomierza, a pierwszy może.

    Z tym że obydwa są do filtrów piankowych a nie do bawełnianych typu K&N czy Green czy inne - generalnie jak te poniżej i do tych poniżej dajemy olejek dedykowany do bawełnianych - np. z zestawu do filtrów K&N (chyba najłatwiej dostępny) ? - i tu już jest to ryzyko zabrudzenia nim przepływomierza tak ? Ale czy faktycznie ?

  9. #29
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Generalnie dłubie różne autka ścigające się, głownie siedzą w nich K&N'y i tutaj daje się zauważyć że dolot nie jest idealnie suchy po filtrze lub ITG - tutaj susza i całkowicie czysto, KN w Clio które gania po szutrach dużo syfilisu puszczał, po sezonie gładzie takie sobie były, a składałem ten silnik osobiście przed sezonem od podstaw.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Sołtys długość i średnice zostaw sobie jak jest ori i nic nie kombinuj , do tego od puszki powietrza poprowadz sobie lepiej zimne powietrze , jak tak zrobilem taki jakby wiatrołap , a z Filtrem to już wedle uznania
    Ja u siebie mam akurat dolot zrobiony z rury 88,9 mm cały bo robiłem juz go pod większą przepustnice i kolektor

Podobne wątki

  1. [145] Wymiana rury dolotu 1.4 TS
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2015, 15:24
  2. Pomysl na naprawe plastikowej rury dolotu?
    Utworzone przez lisek10 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 11:43
  3. Rury dolotu turbina - intercooler; intercooler - kolektor ssący
    Utworzone przez Gereme w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 08:05
  4. sztywne rury dolotu
    Utworzone przez kinol156 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 16:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory