Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: 156 2.5 v6 - wentylatory czasami załączają się pomimo zimnego silnika + odgłos pracy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar maroo
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa 156 2.5 v6 SW - do sprzedania :)
    Postów
    22

    Domyślnie 156 2.5 v6 - wentylatory czasami załączają się pomimo zimnego silnika + odgłos pracy

    Witam.

    Wszystkiego najlepsiejszego na nowy rok alfaholikom . Dzisiaj w eterze było: alkoholik, to pije np w domu, pracoholik, jak nazwa sugeruje - podlewa w robocie. Zatem, czy alfaholik zapija w alfie?

    Mam problem który nie był by wielki gdyby nie fakt że termostat padnięty - ale to dzięki niemu zauważyłem kłopot. Ostatnio mocno zimno, Alfą mało śmigałem więc dopiero dostrzegłem problem - otóż, mam otwarty cały czas termostat, więc powoli się rozgrzewa a w czasie jazdy krajową spada mocno temp. Problem jednak jest taki (termostat zamówiony ale autko drugie rozbite i jakoś nie ma opcji na wymianę termostatu jeszcze do czwartku) że czasami załączają się wentylatory (klima jest wyłączona bo po pierwsze zawsze wyłączam jak chce działać (no teraz, poza latem) a po drugie od kilku dni mrozy że nawet nie próbuje startować), co najdziwniejsze zdarzyło mi się to kilka razy i to w dodatku przy temp. cieczy poniżej 90*C. Nawet jak nie dogrzany, temp w połowie pomiędzy 50 a 90*C czasem startną i idą do czasu zgaszenia silnika - zauważyłem bo mi dosyć gwałtownie zbija temp poniżej 50*C. Dzisiaj miałem dłuższą jazdę i problem pojawił się kilka razy na trasie 2x70km. Normalnie jechałem powoli, za tirami by jako tako utrzymywać temperaturę silnika ale jak ruszyły śmigła to po zawodach - pauza, zgaszenie, rozgrzewanie i dopiero jazda.

    Co może być przyczyną tak przypadkowego ich startowania?
    Wiem że przy sprawnym termostacie problem miałby całkiem inną wagę - po prostu tylko zużycie silników wentylatorów. A tak śmigam nie tylko na niedogrzanym silniku to jeszcze jak się wichura włączy to wręcz wychłodzony jest w momencie.

    Czym grozi używanie auta powiedzmy przez 2-3 tygodnie z otwartym termostatem zimą?


    Drugie pytanie - po uruchomieniu przy -9-11*C bardzo głośno przez chwilę pracuje pompa wspomagania - myślałem że pompa wody ale przy ruchu kierownicą mocno ten dźwięk się zmienia - czy jest to poważny problem? Czy to kwestia padającej pompy, może zawilgoconego płynu, a może nie ma to większego znaczenia i ot już stara to i głośno na zimno chodzi?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maroo ; 04-01-2016 o 10:47 Powód: błędy stylistyczne

Podobne wątki

  1. Dławienie zimnego silnika v6 2.0 tb
    Utworzone przez Maximdj1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 21:04
  2. Gwizd z zimnego silnika
    Utworzone przez jarcon w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 19:47
  3. Wentylatory chłodnicy załączają się przypadkowo
    Utworzone przez arni52 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 12:38
  4. Dziwny odgłos pracy silnika (2.0 ts)
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 12:21
  5. [33] Przedziwne zachowania zimnego silnika :(
    Utworzone przez Kamil23 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2008, 18:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory