Witam moja przypadłość to brak obiegu wody w układzie chłodzenia w alfie romeo 159 2.4 JTDm z 2008r problem powstał po pęknięciu węża wody a w zasadzie rozpuszczeniu się go od oleju z korka oleju podstawa korka nie była dobrze uszczelniona i dla tego oleju trochę na wąż kapało co zostało zrobione by to ratować:
-wymiana termostatu BEHR (nie pomgło)
-wymiana pompy wody (nie pomogło)
co zostaje dodam że już dwie głowice wymieniałem w alfie raz jak kupiłem a .ostatnio w grudniu 23 zeszłego roku w samochodzie jest zrobione GTB22, frontowy cooller 550x180x65 wywalone klapy i EGR przepustnica gaszenia Przepływomierz do tego wydech 2.5 cala do samych tłumików końcowych i dochodzę do wniosku że to sporo mu zaszkodziło po mocnym depnięciu włącza się blokada skrzyni momentu 510 i biegi się nie przełączają trzeba zejść z obrotów (skrzynia SC80 już raz wymieniona na nową w marcu tego roku)
Nie wiem gdzie szukać bo płyn się gotuje i temperatura na wskazówce 90 a na przetwornicy 100-107 jak pozaciskam węże to spada temperatura i ten wąż od chłodnicy zaczyna się robić ciepły (uszczelka pod głowica 1.115 najgrubsza jaka była)
Co radzicie i jeszcze jedno pytanie jak względem założonego koła pasowego ustawić rozrząd myślę że dobrze ustawiłem bo odpala tylko z opóźnieniem ale nic nie puka pali na wszystkie cylindry, jak ktoś ma wzór roboczy to prosił bym w ramach pomocy o udostępnienie.