Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problemy z MA

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    AR Mito QV
    Postów
    2

    Domyślnie Problemy z MA

    Witam,
    Mam pytanie do wszystkich, którzy zetknęli się wcześniej z problemami z modułem MA. W moim MITO 1.4 (170) r 2010 (sprowadzony) od pewnego czasu pojawia się błąd CHECK ENGINE, pojawia i znika, raz na dłużej raz na krócej bez żadnej systematyki. W ubiegłym tygodniu udałem się do ASO w celu zdiagnozowania co może być przyczyną takie zachowania. Otrzymałem wydruk z Examinera i wydruk Testu Centralki. Na pierwszym widnieje następująca informacja: P1064- sygnał elektrozaworu włączenia UNIAir Cyl.4 Uszkodzenie mechaniczne; siłownik zablokowany. Na wydruku testu centralki dodatkowo podano kilka potencjalnych przyczyn: od wysokiej impedancji okablowania poprzez utlenione styki przy elektrozaworze, nadmierne wahania napięcia baterii, obecność pęcherzy powietrza w oleju, nieprawidłowy poziom oleju, duży opór włączenia elektrozaworu UNIAir, uszkodzony elektrozawór UNIAir aż do uszkodzonej centralki wtryskiwacza. Po wszystkim mistrz zmiany ustnie poinformował mnie, że przyczyną może być również zabrudzony np. opiłkami olej silnikowy. W ASO błędy zostały zresetowane, a ja na dzień dobry wymieniłem już poza ASO olej na MOBIL 0W-40 ESP (wcześniej tez był ten sam Mobil). Niestety po jednym dniu znowu zaświeciła się CHECK ENGINE. Po lekturze paru postów stwierdzam, że nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy w pracy silnika, tym nie mniej żona, która na co dzień korzysta z MiTo stwierdziła, że zawsze po włączeniu się kontrolki CHECK ENGINE samochodem jakby lekko trzęsło.
    W związku z faktem, że koszt wymiany modułu jest znany (około 3500,00) mam następujące pytanie, szukam rzetelnego fachowca (region Mikołów-Katowice-Tychy- Gliwice) który potrafi zdiagnozować która z w/w przyczyn włączania się błędu jest tą właściwą i czy zasadna była sugestia z ASO by od razu wymienić cały moduł.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie problem z p1064.

    Witam Cie.Ciagle masz problem z bledem?Mialem to samo i chyba sobie poradzilem.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    SY
    Auto
    Julietta
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrus33 Zobacz post
    Witam Cie.Ciagle masz problem z bledem?Mialem to samo i chyba sobie poradzilem.
    jedrus33 napisz jak sobie poradziles, bedzie dla potomnosci. u mnie pomogla wymiana oleju od miesiaca (tfu-tfu )blad nie wyskoczyl, olej standardowo Selenia.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    giullietta
    Postów
    20

    Domyślnie

    Na szczescie mialem znajomego w serwisie ktory mial troche glowy.Mialem ideityczna diagnoze,modul do wymiany ale powidzial mi ze nieraz pomaga natychmiastowa wymiana oleju albo przeczyszczenie takiego sitka olejowego ktore sie zapycha.Mowil ze te sitko powinno sie czyscic co jakie dwie wymiany oleju,a generalnie zaden serwis tego nie robi ba albo nie wie albo ma to w dupie.Lepiej sprzedac nowy modol MA. sitko to znajduje sie pod obudowa rozrzadu,dokladnie juz teraz nie pamietam,ale jakos takTrzeba je odkrecic ampulem i dokladnie umyc.Moj mechanik mi to zrobil i od tego czasu jak reka odjal.Jezeli z samochodem sie nic fizycznie nie dzieje a tylko wyskakuje ten blad to jest duza szansa,ze to wina zanieczyszczen.Po umyciu jezdze juz 4 miesiace i blad sie nigdy nie pojawil.U mnie olej mial jakies 7 tysiecy i tez selenia.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - tak jak pisałem w temacie wymiany oleju i czyszczenia sitka MA.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?
    Postów
    100

    Domyślnie

    W lipcu b.r rozpytywałem tu na forum o naprawę modułu multiair. Teraz opiszę całą historię:
    Moja siostra z mężem zakupili Alfę Giuliettę 1.4 170 MA. Auto kupowane było w Niemczech, w ogłoszeniu było zaznaczone, że ma zepsuty moduł multiair. Cena była odpowiednio niższa i atrakcyjna na tyle, że zdecydowali się kupić.
    Najpierw starałem się ich zniechęcić do zakupu w ogóle tej wersji Giulietty, proponując inną, mniej problematyczną 120 KM.
    Mówiłem, że kupują kota w worku, bo nie wiadomo jaki etap zepsucia osiągnął ten moduł.Niby tylko silnik pracował głośno i świeciła się kontrolka.
    Ale się uparli, bo cena niska i była okazja, że znajomi byli lawetą w Niemczech to od razu im tę Alfę przywieźli.
    Już na miejscu w Polsce okazało się, że silnik nie tylko pracuje nienormalnie, ale zaczął dymić na biało.
    Ponieważ był moim zdaniem niepotrzebnie ponownie uruchamiany, skoro było już wiadomo, że zepsuty jest moduł.
    Alfa dość długo czekała na naprawę, bo szwagier uparł się na wybrany przez siebie warsztat. Mechanik zabrał się do roboty i orzekł awarię turbosprężarki i jednego wtryskiwacza.W turbinie znalazł drobne kawałeczki metalu, które poszły po całym silniku.A wtryskiwacz znowu był zapieczony. Moim zdaniem to rozwalone tuleje z muliaira.
    Wiem tyle, że cylindry były honowane i wymienione zostały pierścienie. Więc tłoki chyba zostały te same?
    Turbina zregenerowana i silnik poskładany i odpalony. Na moje pytanie dlaczego mechanik odpalił świeżo wyremontowany silnik, który ma rozwalony muliair, szwagier orzekł, że on nie mówił mechanikowi o awarii muliaira.

    Jego pobożnym życzeniem było, że muliair okaże się sprawny.
    Zakupili więc nowy moduł muliair za 2900 pln. Pytam szwagra: czy auto było wcześniej podłączane do komputera?
    czy mechanik zrobi kalibrację modułu. ? czy zaleje moduł olejem? on nie wie.
    Alfa wyjechała po 2 miesiącach. W silniku jest olej castrol ( to jest straszne, moim zdaniem).
    Dalej nie wiem czy mechanik zastosował całą procedurę przy wymianie muliaira.
    Kosztowało to wszystko podobno ok 8 tys zł. Gwarancja na rok, warunek: wymiana oleju po 5 tys km.
    Alfa śmiga podobno super. Może, i oby wszystko było dobrze. Więcej się ja denerwowałem niż właściciele auta.
    Giulietta zastąpiła 147, która się bardzo szybko sprzedała.
    Mowa była o Alfie 2010r z przebiegiem ok 125 tys km. w grudniu ub. roku udokumentowany duży przegląd: wymiana oleju na 5W30, wymiana rozrządu.
    W książce serwisowej są wbite przeglądy co 30 kkm. W jednym miejscu jest przegląd po 42 kkm.
    Te pierwsze były wykonywane w ASO.
    Ostatnio edytowane przez alfistajtd ; 04-10-2016 o 11:35

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Fiat Bravo 1.4MA
    Postów
    3

    Domyślnie

    hej - przeczytałem PAna post z 2016r. dot problemu z błędem P1064 w silniku Mulitiair i checkengine - mam teraz identyczny problem z Fiatem Bravo 1.4 MA i straszą mnie wymianą modułu za 4000zł. - ktoś pisał, że pomogło czyszczenie sitka filtra po deklem rozrządu - byłby Pan tak uprzejmy i napisał, jak to skończyło się u Pana? - czy wymieniał PAn moduł, czy pomogło prostrze rozwiązanie? - pozdrawiam - wojciech osiński

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Odpowiem bo też miałem ten problem.
    Generalnie jak MA nie jest w stanie agonalnym a błędy wyskakują sporadycznie warto w pierwszym kroku zmienić olej z płukanką silnika i wykręcić do czyszczenia/ wymiany filterek pod deklem rozrządu. To jest na prawdę chwila roboty a sumienie czyste...

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Mito 1.4 135 hp
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mialam podobny problem, blad p1062 i pojawiajacy się i znikający check. Pojawial się na zimnym silniku po 2-3km i znikal po południu. Sprawdzone aku, świece, cewki. Auto bylo 4 tys po wymianie oleju.
    Pomogła regeneracja MA - nie wymiana na nowy moduł. ( opcja kosztowo połowę tansza).

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar DmX
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Mito QV
    Postów
    627

    Domyślnie

    bo MA TRZEBA NA ZIMNYM ZALAĆ OLEJEM ,jak ruszysz od razu to po jakimś czasię MA zaczyna się sypać.

Podobne wątki

  1. Dwa problemy z AR 147
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 20:43
  2. Dwa problemy z 147
    Utworzone przez m4tinez w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 18:23
  3. Dwa problemy AR 156 98r
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 17:04
  4. Dwa problemy z AR 156
    Utworzone przez hexen w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 21:24
  5. Problemy z ICS
    Utworzone przez juzeczekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2007, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory